Az, hogy a mai világban mi számít erkölcsi álláspontnak, az USA politikai és gazdasági érdekei döntik el?
Nyilvánvalóan.
Nem bonyolult ez, aki diktálja a rendet erővel, az diktálja az erkölcsöt és az igazságot is.
A Szovjetunió összeomlása után, de még a távol-kelet-dél-ázsia régió, elsősorban Kína és India felemelkedése előtt, azaz gyakorlatilag a a 90es évektől kb. 2010-2015ig az USA volt az egyeduralkodó, a hegemón, minden értelemben, és ő diktálta ebben a 20-25 évben a nemzetközi rendet a katonai erejével.
És hát a retardáltak kedvéért az ilyesféle rendet mindig muszáj alátámasztani valamiféle inherensnek hazudott erkölccsel és igazsággal is, erre mindig voltak jelszavak, már a római birodalomban is, manapság ez a "demokrácia", meg "szabad kereskedelem", hogy az egyszeri paraszt elhigyje, hogy az a jó, és igazságos, és erkölcsös, és ne akarjon elgondolkodni azon, hogy ez a világrend nem inherens módon erkölcsös és igazságos, hanem az USA/nyugat érdekeit szolgálja.
Természetesen a világ nagy része ezt az erkölcsöt és igazságot soha nem hitte el őszintén, a nyugati/USA civilizációt kivéve, de jó pofát vágtak hozzá, mintha elhitték volna, mert nem volt más választásuk.
De ez az, aminek manapság már vége van.
A nyugat/USA még mindig hisz a saját világrendjének inherens erkölcsi felsőbbrendűségében, de mindenki más, aki eddig legfeljebb csak jó pofát vágva úgy tett, mintha elhinné, már kezd kitáncolni belőle, persze óvatosan és megfontoltan, de a lényeg az, hogy repedezik erősen az eddigi világrend.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!