Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A videóban elhangzottak...

A videóban elhangzottak alapján mentálisan egészségesnek lehet nevezni az ilyen embereket?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=S1pW6r9kjiw&ab_channel=GoodM..

11:43-nál azt mondja, hog a gender az nem mindig egy statikus állapot és az angol semleges Ő-t (they/them) úgy használják ahogy éppen akarják ("using they/them is what they want right now")

Ha a disszociatív személyiségzavart és a skizofréniát mentális betegségnek tekintjük, akkor az olyan személyt aki váltogatja az úgynevezett társadalmi nemét azt miért nem?



2023. ápr. 24. 02:32
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
91%

"De akkor miért kell a kinézeten változtatni? Szerinted a megjelenés az nem a biológiai adottságokon alapszik?"


A nemátalakító műtétek egy kiragadott apró részlete a történetnek, amiből valami elenyészően kevés van. A nemátalakító műtétekkel amúgy nem értek egyet, ahogyan a plasztikai sebészettel sem. Csak akkor beszélgessünk műtétekről, ne a genderről, mert a gender studies nem arról szól, hogy műttessük át magunkat.

2023. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
Most nem a csonkításra gondoltam konkrétan, hanem a hormonok használatára vagy csak simán az öltözködésre, hajviselésre meg ilyenekre.
2023. ápr. 24. 20:08
 33/50 anonim ***** válasza:

Szerintem az öltözködés már tényleg mindenkinek szíve joga, a hormonok használata szerintem is problémás.


Ugyanakkor mint mondtam: ez a gender studies nem erről szól, csak közvetetten merül fel ilyesmi.

2023. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
Hormonok használata? Komolyan? A fogamzásgátló tabletták végett évtizedek óta isszuk a női hormonokat a csapvízből! Kimutatták, nem egyszer.
2023. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
29%

Nézz le a lábaid közé: ha pöcsöd van, akkor férfi vagy, ha pinád akkor nő.

Ennyi. Aki nem azonosul a saját biológiai szexével, annak pszichés zavara van (nem mentális betegség, hanem pszichés zavar). Nincs vita.

Ez nem azt jelenti, hogy ezeket a deviáns embereket ki kellene közösíteni a társadalomból, de egyértelmű, hogy valami nincs rendben velük. Az nem normális, ha egy nő férfinek, vagy egy férfi nőnek érzi magát. Itt a biológia kicsit elferdült.

Mindenki úgy öltözködik, olyan munkát választ, úgy prezentálja magát, ahogy neki jó. Ez csak társadalmi szokás. De ha a lábad között lévő nemiszervvel nem tudsz azonosulni, akkor van valamilyen zavarod.

Ez sajnos nem olyan állapot, amire lenne célzott gyógyszer. Nem valós betegség, mert az életminőség szigorúan véve nem csökken. Az egyén minden feladatát képes ellátni függetlenül attól mi van a lába között és minek érzi magát.

Ők is emberek. Csak a szex és a nemük nem korrelál.


Az angol fiktív névmások használata szerintem orbitális idiótaság. Kitaláltak maguknak egy problémát, és most ezen lovagolnak.

2023. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:
35: Persze, tőlem is távol álljon olyan kijelentés, hogy bántani kellene őket vagy kiközösíteni. Csak rengeteg kérdést vet fel a dolog és a 33-as hiába próbálja megmagyarázni, a hasonló ideológiát vallókhoz képest normális módon (amit köszönök) mégsem fér bele a fejembe a nemek különválasztása társadalmi és biológiaira.
2023. ápr. 25. 02:57
 37/50 anonim ***** válasza:

"rengeteg kérdést vet fel a dolog"


Így van, beszélgessünk, vitatkozzunk, kérdezzünk. Bennem is van egy csomó kétely, kérdés, szerintem ez így tök oké. Csak ne jelentsük ki, hogy márpedig baromság, és kész, mert a természet így-úgy.


"a hasonló ideológiát vallókhoz képest normális módon


A gender studiest én nem nevezném ideológiának. Az ideológia a liberalizmus, ami azt tanítja, hogy el kell fogadni minden olyan viselkedést, ami a társadalomra, és az egyénre nek káros. A gender studies meg azt vizsgálja, hogy a társadalmi nemi identitás körül mi miért alakul ki.


"mégsem fér bele a fejembe a nemek különválasztása társadalmi és biológiaira"


Először nekem sem fért, de azóta többé-kevésbé összeállt valami. A gender studies kb abból az alapgondolatból indul, hogy a te társadalmi nemi szerepedet több dolog befolyásolja. Például a veled született biológiai nemed, a gyerekkori környezeti hatásaid, a szexuális irányultságod, harmadik, meg mittudomén mik.


Hagyományosan az a mondás, hogy ha te farokkal születsz, akkor férfi vagy, és pont. Itt meg azt mondják, hogy férfi és férfi között komoly társadalmi nemi különbségek lehetnek. És ez az egyik félreértés: sokan azt gondolják, hogy a gender egy politikai ideológia, ami azt tanítja, hogy a férfi is lehet nő, ha annak hiszi magát, nyugodtan nyomjon magába néhány hormont, és húzzon harisnyát. De nem.


A gender studies egyszerűen külön vizsgálja a született nőt, és azt az embert, aki biológiailag férfi ugyan, valamiért mégis a női szerep a kényelmesebb neki - szemben ugye a hagyományos megközelítéssel, ahol az előbbi nő, utóbbi férfi és csá. A férfiból nővé gondolkodó figura a gendertudományok szerint sem nő, hanem transznő, vagy mi.


Röviden: a gender studies nem azt tanítja, hogy a férfi és a nő fejben dől el, hanem a biológiai nem fölé felállított egy másik absztrakciós réteget, ahol társadalmi értelemben finomabb osztályozást hozott létre. Nincs ebben semmi extra, sőt: kib.szott érdekes, ameddig nem magyarázza félre néhány politikus.


A nemváltás eredetileg egy ellenjavalt terület volt a témában, amit csak bizonyos, nagyon szélsőséges esetben tartanak elfogadhatónak. Ezt kapták fel, és sarkították ki, mintha a gender egy mozgalom lenne, ami tizenéveseket bizonytalanít el, és operáltat át, ami teljes nonszensz. A gender studies egy egyszerű szociálpszichológiai kutatási terület.


"amit köszönök"


Igazából én is. Az ilyen vitákra lenne igényem, mint ami felé most hajlunk. Az olyat nem szeretem, ami korábban volt (az ellenérvre kijelentjük, hogy áltudomány és szevasz).

2023. ápr. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
55%

A társadalmi szerepvállalás, hogy férfi és férfi között is van különbség, azzal semmi probléma. De ha szigorúan vesszük (és szerintem ennek van értelme) akkor a férfi férfi és kész. Teljesen mindegy mit csinál, milyen társadalmi szerepet tölt be. Ha ő marad otthon a gyerekkel, akkor maradjon ő otthon a gyerekkel az anyja helyett. Nem szokásos, de miért ne tehetné?


Az a baj, hogy a gender studies szószólói is ferdítik az egészet. Erre jön rá az atom liberális réteg, aki meg ASDFGH gendernek vallja magát. Ennek nincs valódi értelme. Van a férfi és a nő. A biológiai nemeddel kell azonosulj. Ha nem azonosulsz, akkor zavarod van.

A mindenféle kitalált gender, mint az agender, demigender, wolfkin és társai pedig semmilyen hozzáadott értéket nem képviselnek.


Egyetlen értelmes dolog van csak a férfi és a nő kivételével. A transznemű. Ez a három opció az ami valid. Vagy ez, vagy az, vagy amaz. De nem 20millió közül az egyik. Csak orvosilag értelmes osztályozni az embereket. Vannak a biológiailag normálisak, és a deviánsok. De az, hogy ki mit csinál a társadalomban, az teljesen lényegtelen.

2023. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, az a baj, hogy ez egy kérdezős oldal. Felteszel egy kérdést és alapból ingorálod a válaszokat és a saját véleményed próbálod ráeröltetni a válaszolókra. Én elhiszem, hogy neked ez a véleményed, csak akkor ne próbálj úgy tenni, mintha érdekelne mások véleménye és ne irj ki kérdést, ha a véleményed megváltoztathatlan, mert ezt provokációnak hivják, amit meg az oldal tilt.
2023. ápr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
91%
@38 Írj annyit, hogy nem vagy hajlandó megérteni gender és szexus különbségét, aztán haladjunk.
2023. ápr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!