Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A videóban elhangzottak...

A videóban elhangzottak alapján mentálisan egészségesnek lehet nevezni az ilyen embereket?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=S1pW6r9kjiw&ab_channel=GoodM..

11:43-nál azt mondja, hog a gender az nem mindig egy statikus állapot és az angol semleges Ő-t (they/them) úgy használják ahogy éppen akarják ("using they/them is what they want right now")

Ha a disszociatív személyiségzavart és a skizofréniát mentális betegségnek tekintjük, akkor az olyan személyt aki váltogatja az úgynevezett társadalmi nemét azt miért nem?



2023. ápr. 24. 02:32
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%
Elöször is azt kellene meghatározni, hogy mit jelent mentálisan egészségesnek lenni, ha ez megvan, akkor lehet a többiről is beszélni.
2023. ápr. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
87%

Tegyük fel, hogy van egy tulajdonságod, ami eltér a társadalmi átlagtól. Ezt nevezik devianciának. És akkor jön a kérdés: hol húzódik a határ a tolerálandó deviancia és a mentális betegség között?


Én azt mondom, hogy ott kezdődik a zavar, hogy káros a társadalomra, vagy funkcionálisan nehezíti az egyén életét. Pl a túlzott agresszió, vagy a pszichopátia káros személyiségzavarok, mert a társadalomra nézve károsak. Egy depresszió, vagy disszociatív személyiségzavar pedig az egyén működését lehetetleníti el, hiszen így nem tud beilleszkeszkedni a mindennapi életbe.


Ezzel szemben egy gender deviancia praktikusan mivel jár? Adott egy fiú, aki belül úgy érzi magát, hogy lány. Ha ő felvehet női ruhákat, és Gábor helyett lehet Gabriella, akkor jól fogja magát érezni, és amúgy sem bánt senkit.


Nézzünk egy másik szempontot: melyik irányból könnyebb és célravezetőbb ezeknek az embereknek az életkörülményeit javítani. Terápiáztatjuk őket, hogy a belső identitásukat átformáljuk, vagy egyszerűen hagyjuk őket úgy létezni, ahogy nekik jó. Utóbbi kvázi ingyen van, és nagyobb javulást hoz.


Az egyetlen hiba, hogy a köztudattal még el kell fogadtatni valahogyan mindezt.

2023. ápr. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
94%

Én kikerestem, hogy mit jelent mentálisan egészségesnek lenni:

A mentális egészség a WHO meghatározása szerint:

„a jóllét olyan foka, amelyen az egyén megvalósítja képességeit, meg tud küzdeni az élet mindennapos nehézségeivel, eredménnyel és gyümölcsözően képes dolgozni, valamint hozzá tud járulni saját közösségéhez.”


ezek alapján én nem gondolnám, hogy ez mentális betegséget jelent.

2023. ápr. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
70%
@2 A társadalmi átlagtól való eltérés nem deviancia, ha hazug definíciókkal dolgozik az ember, akkor természetesen hazug eredményekre jut. Ha ez egy valós definíció volna, akkor arra a következtetésre juthatnánk, hogy a transzneműségnél jelentősen deviánsabb tulajdonság vívóedzőnek 215cm magasnak lenni.
2023. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
15%

2#


Miért kellene elfogadtatni?


Nem kell.


A problémákat megoldani kell és nem hagyni.Ezért kell fejleszteni a terápiákat,hogy ezeket az embereket kilehessen gyógyítani a devianciájukból.


Káros hatásai ezeknek a devianciáknak is vannak.Rontják a társadalmi kohéziót,megosztanak, sokakat arra késztetnek veszítsék el erkölcsi ítélőképességüket.

2023. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
#4, bár szerintem ha akartad, értetted volna, amit mondtam, valóban pontatlanul fogalmaztam, úgyhogy javítom: a deviancia valóban nem az átlagtól, hanem az elvárt normáktól eltérő, azzal szembe menő viselkedés.
2023. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
91%

"Káros hatásai ezeknek a devianciáknak is vannak.Rontják a társadalmi kohéziót,megosztanak, sokakat arra késztetnek veszítsék el erkölcsi ítélőképességüket."


Miféle erkölcsi ítélőképességet veszítesz el ettől? Milyen erkölcsi normát feszeget ez?

2023. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
54%

"az angol semleges Ő-t (they/them)"


Az még mindig it és nem they.


Zagyvaság az egész, mint ezeknek az alakoknak az egész gondolatköre.

2023. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
64%
@8 Az, hogy B2 Rigó utca környékén leragadtál és fogalmad sincs arról, hogy hogyan működik az összes természetes nyelv, nem jelenti azt, hogy hiteles véleményt tudsz alkotni a kérdésben.
2023. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Szerintem a természet meghazudtolása az mentális betegségre vall, meg ha olyan alap fogalmakkal nincsenek tisztában hogy mi a nő, mi a férfi.
2023. ápr. 24. 11:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!