Akik szerint az oroszok olyan gyengék, hogy nem birnak még Ukrajnával sem, azok mit szólnak ehhez az elemzéshez?





#27:
"Az anyagháború mindig is szükséges lesz. Ha az első néhány hétben vagy hónapban nem tudod legyőzni az összes ellenfeled, akkor onnantól az erőforrások fogják eldönteni a háborút."
Akkor lesz szükséges, ha nincs baromi jelentős technoilógiai különbség ami azért Hitler idejében nem volt. Unalomig ismételt hasonlat, de én is azt vártam hogy ha el is durvul a helyzet akkor az oroszok max ilyen öböl-háborúsan lenyomják Ukrajnát legfeljebb 4 hét alatt.
Egyforma technikai színvonalú, kapacitású és képességű országoknál az anyagháború valóban kikerülhetetlen, de a kérdés nem ilyenről szólt.
#28:
"Érdekes, hogy a Pentagonnak a saját szimulációi szerint Kinával szembe nem lenne légifölénye. Akkor miről magyarázd el mi olyan szuper az amerikai légierőbe?"
Azt már elmagyarázták, hogy mi a gond ezzel a szimulációval és miért hibás alap. Én ennek a másik oldalát említeném meg:
tételezzük fel, hogy ki akarják vívni Kína fölött a légifölényt,de Japán nem csatlakozik egy háborúhoz. A legközelebbi amerikai légitámaszpont ez esetben Guamon van 2900km-re, ha az ausztrálok jó fejek akkor 4500km, Diego Garcia 5000+km, Hawaii pedig 8000+km. Gondolkozzunk el icipicit azon, hogy 3000km-ről légifölény ( mintha az ukrán határ melletti rosztovi bázisról kellene Spanyolország felé menni őrjáratozni :D ). Ugye érzed, hogy nem egy olyan dolog, ahol átrepülsz a szomszéd megyébe bombázni..
Ahogy írták itt a haditengerészetről van szó, mert ez már anyahajós téma. A haditengerészet kétségkívül komoly ütőerővel rendelkezik, de a hajóról indított F-18-as vagy F-35-ök még mindig nem az a szint, mint a szárazföldi F-22-k. A teljes légifölényhez azért mennyíségi és minőségi fölény is szükséges és legyünk őszinték a kínaiaknál csak ott van az a 150-200db J-20 amit egyelőre komolyan kell venni plusz e mellé még 300+ Szu-27 és Szu-30. 500db gép kompenzálására a két carrier strike group nyilván nem elegendő, ide élből 6-8 anyahajó kötelék kellene, míg a szimulációban 2 volt...
Az amerikai légierő képességeit megnézhetted az eddigi konfliktusaikban :)
De arra a másik kérdésnél sem adtál választ, hogy miben gyengült a NATO ebben a komfliktusban :)
Abban, hogy teljesen magára maradt ha nem vetted volna észre.
Miközben Oroszország - Kina lepaktált egymással, aközben a Közel-Keleten ősi ellenségek teszik le a csatabárdot és békülnek ki egymással. Az egész harmadik világ Oroszország mellé tette a voksát azzal, hogy üzletelnek velük, és akkor nem beszéltünk az USA-török konfliktusról, hogy Törökország nem engedi bőviteni a NATO-t. Már most megmondom neked, hogy a török haderő a Schrödinger macskája a NATO-n belül.
Arra még mindig nincs semmi garancia, hogy a NATO keleti határán nem lesz felszerelve egy éven belül egy másfél milliós orosz hadsereg.
Akkor most mond meg nekem McClane, jobb lesz a biztonsági helyzet majd a világban akkor? Lesz olyan mint az Ukrajnai háború előtt?





"Abban, hogy teljesen magára maradt ha nem vetted volna észre."
A NATO-nak 30 tagállama van, egész korrekt viszonyt ápolnak Japánnal, Ausztráliával, Dél-Koreával, egy rakás másik állammal pedig laza kapcsolatban vannak. Ez a magára maradás?
Szaladj már végig a GDP listán és nézd meg kik vannak a NATO mellett és kik Oroszország mellett:
"Miközben Oroszország - Kina lepaktált egymással"
Dehogy paktált, ez csak a ti nedves álmotok. Kína nagyon ügyes külpolitikát visz, megtartja a kereskedelmi kapcsolatait a nyugattal és mellette fű alatt boltol ezt azt az oroszokkal. Kína semmilyen módon nem szövetségese oroszországnak. Kína nagyon okosan kihasználja a jelenlegi helyzetet, csak nézz szét mi történt mióta Oroszország meggyengült Ukrajnában: kazah-kínai gazdasági programokat jelentettek be, kínai-törkmén gázvezetéket. Kína most csatolja el a közép-ázsiai isztánokat az orosz gazdasági övezetből. :D
"Az egész harmadik világ Oroszország mellé tette a voksát azzal, hogy üzletelnek velük"
Mármint kik? Vietnam egyenruhákat gyárt nekik és azon kívül?
"és akkor nem beszéltünk az USA-török konfliktusról, hogy Törökország nem engedi bőviteni a NATO-t"
Törökország a NATO legerősebb országa a keleti szárnyon, Erdogan alkudozott, az amcsik ajánlatot tettek a törökök állítólag elfogadták. Ciki lesz ha hamarabb ratifikálják a bővítést, mint mi.
"Arra még mindig nincs semmi garancia, hogy a NATO keleti határán nem lesz felszerelve egy éven belül egy másfél milliós orosz hadsereg."
Jah, nem is másfél hanem egyenesen NYÓCMILLIÓS. Nem tudom neked feltűnt-e, de az Ukrajnába küldött első 200 000 embert sem tudták felszerelni, meg az utána besorozott 300 000+-ret sem, na de majd a következő másfél milliót azt már... :D
Már leírtuk: a létszám nem minden, nem az ókorban vagyunk. Ha nincs felszerelés és minőség akkor a létszám semmit nem ér. Most nagyon leszerepelt az orosz haditechnika. Szerinted képesek az oroszok egy év alatt teljes technoilógiai rendszerváltást csinálni és felszerelni a katonáikat? Hány éve is fejlesztik a T-14 Armatát? Ebből - ha nem dobták volna a programot télen végleg - akkor képesek lettek volna egy éven belül több ezret gyártani és állományba helyezni? Azt' mégis hogy? Egy év alatt legyártanak több ezer modern IFV-t és APC-t, olyanokat amik még rajzon sem léteznek? :D
"Akkor most mond meg nekem McClane, jobb lesz a biztonsági helyzet majd a világban akkor? Lesz olyan mint az Ukrajnai háború előtt?"
Oroszország, mint nemzetközi tényező kiesik. Más nem nagyon akarta végigatomozni a nyugati világot mostanság...
"Oroszország, mint nemzetközi tényező kiesik. Más nem nagyon akarta végigatomozni a nyugati világot mostanság..."
Ha ez a véleményed akkor nagyon figyelemzavaros vagy. A nyugat teljesitménye arra volt elegendő, hogy egy év alatt visszaszoritsa az oroszokat az elfoglalt területek 27%-ról 18%-ra. Ezzel vége is, ha kitör a világon egy másik konfliktus, Ukrajna egy héten belül összeomlik, és mi marad megint a nyugati hadi kalandozások után? Egy romokban heverő élhetetlen állam, orosz imairánnyal.
De ha nem is tör ki egy másik konfliktus a nyugati lőszerutánpótlás nyárra kifullad. Ezt nem én találtam ki hanem egy másik amerikai hirszerző, úgyhogy vele vitatkozz.





"Hány éve is fejlesztik a T-14 Armatát? Ebből - ha nem dobták volna a programot télen végleg - akkor képesek lettek volna egy éven belül több ezret gyártani és állományba helyezni?"
Már nem azért, de a T-14 Armata egy 4. generációs tank. Jelenleg sehol a világon nincs olyan hadsereg, amelyik több ezer 4. generációs tankkal rendelkezne, sőt, a legtöbb 4. generációs tankja Dél-Koreának van, ők kevesebb mint 300 darabbal rendelkeznek. Az USA-nak NINCS 4. generációs tankja, még kifejlesztve sem, az oroszoknak legalább van már több tesztpéldányuk.
Tankok tekintetében fejlettségi szinten és darabszámban is veri az orosz haderő az ameriakit, legalábbis a nyilvánosan elérhető adatok alapján.
"Oroszország, mint nemzetközi tényező kiesik. Más nem nagyon akarta végigatomozni a nyugati világot mostanság..."
A világon az USA az egyetlen állam, amelyik éles helyzetben használt atomfegyvert, nem is egyszer, ráadásul civil célpontokra, főképp erődemonstráció céljából. És ha az USA nem nemzetközi tényező, akkor senki sem az :D





"Ha ez a véleményed akkor nagyon figyelemzavaros vagy. A nyugat teljesitménye arra volt elegendő, hogy egy év alatt visszaszoritsa az oroszokat az elfoglalt területek 27%-ról 18%-ra. "
De hát a nyugat ott sem volt. Az az ukránok teljesítménye, amit nyugati alamizsnával elértek. Ha a nyugat ott lett volna akkor légtérzárral kezdődött volna és már rég vége lenne :D
"Már nem azért, de a T-14 Armata egy 4. generációs tank."
Volt, mivel a programot törölték. :D
De örülök, hogy sikerült megértened a lényeget, ami az lett volna hogy 9 év alatt nem tudtak legyártani 30 működőképes példányt ebből de a kérdezp szerint egy év alatt majd olyna haderőt hoznak össze, hogy a világ berosál. Hogyan?
A tankperverzeknek külön lábjegyzet és magyarázat kell? :D
"Az USA-nak NINCS 4. generációs tankja, még kifejlesztve sem, az oroszoknak legalább van már több tesztpéldányuk."
És az oroszok tesztpéldányainak ez lett a vége, mivel a program leállt.
"Tankok tekintetében fejlettségi szinten és darabszámban is veri az orosz haderő az ameriakit, legalábbis a nyilvánosan elérhető adatok alapján."
Az amcsiknak nincs negyedik generációs tankja, de van 5000+ üzemképes M1-ese amikből a letároltak is üzemképesek. Nem úgy, mint a tajgán rohasztott orosz társaik. Én nem vagyok tankfan, az Jeffrey Spender ügynök itt a gyakorin ( esetleg Küreasszír ), majd velük megvitatod, hogy a T62 Obr. 2023 fejlettebb és jobb képességű, mint egy M1. Én furcsállnám, de ha te mondod.
Más kérdésnél ez már felvetődött, de itt megemlíteném hogy a két oldal világszemlélete más. Az egyiknél van rengeteg tank és löveg a másiknál meg használható légierő. Nem ugyanazok a prioritások...
"A világon az USA az egyetlen állam, amelyik éles helyzetben használt atomfegyvert, nem is egyszer, ráadásul civil célpontokra, főképp erődemonstráció céljából."
A világháborúban, az ellen az ország ellen aki őt megtámadta és a második az hadianyag gyár fölött lett kipróbálva. Ezután az amcsik hányszor fenyegetőztek atommal? Ha csak az elmúlt egy évet vesszük figyelembe, akkor az oroszok már virtuálisan leatomcunamizták Angliát, pár hete a Duna fölött robbantottak volna atomot valamint Medvegyev és a többi médiakutya heti rendszerességgel fenyeget nukleáris csapással. Ilyet mikor láttál bármelyik nyugati vagy keleti atomhatalomtól? ( a Pufi nem játszik xD )
"Ilyet mikor láttál bármelyik nyugati vagy keleti atomhatalomtól?"
Nem a fenyegetőzés a lényeg, hanem hogy mik a belső utasitások a vörös vonalakra. Pl nézem a youtube-on az atomkorszak cimű sorozatot, és abban Kubánál az amcsik is kőkeményen fenyegetőztek, pedig egy szabad államról volt szó. Jé.
Kennedy elnevezte a tengeri katonai blokádot "karanténnak", micsoda egybeesések ugye? :d
Amikor ment Kuba felé az orosz hajóraj atomtengeralattjárókkal és atomtöltetekkel Kuba felé, akkor ki volt adva utasitásba, hogy három kapitány egybehangzó parancsára atomtöltet indithatnak az amerikai flottára. A háromból kettő megadta az engedélyt, a harmadik nem. Ennyin múlt az atomháború.
"Ha a nyugat ott lett volna akkor légtérzárral kezdődött volna és már rég vége lenne :D"
Te valami buborékba élsz aminek 10 méter vastag ólomból van a fala vagy mi ez a pökkhendi beszéd mintha nem létezne atombomba és nem merné hasznalni senki.





"Te valami buborékba élsz aminek 10 méter vastag ólomból van a fala vagy mi ez a pökkhendi beszéd mintha nem létezne atombomba és nem merné hasznalni senki."
Én élek buborékban, amikor te nézel Hruscsov-kennedy meccset, a másik tag meg leragadt Hirohitonál.
"Nem a fenyegetőzés a lényeg, hanem hogy mik a belső utasitások a vörös vonalakra."
A vörös vonaltól agyfszt kapok. Valaki bedobta ezt anno a médiába és azóta mindenki vörös vonalazik, ez olyan tré srácok. Van ennek rendes neve, ha ismered használd azt ha nem akkor ne beszélj róla.
Eddig minden atomháborús kérdésnél le kellett írni, hogy minden atomhatalomnak van egy nyilvános nukleáris védelmi doktrinája amiben szabályozva van az atomfegyver bevetése. A jelenlegi helyzetben erre az oroszoké nem ad lehetőséget, sőt abban az esetben sem tenné lehetővé ha kibombáznák az orosz katonákból a sz@rt is Ukrajnában. Erre te most ilyen "belső utasítások és vörös vonalak" kóddal utalsz arra, ami nem teszi lehetővé nukleáris fegyver bevetését a jelenlegi helyzetben és abban a helyzetben sem...
És akkor én élek buborékban :D
Igen buborékban élsz mivel úgy beszélsz a doktrinákról mintha kőbe vésett természeti törvények lennének. Mivel annektált területekről van szó amit a ruszkik már magukénak tartanak igy azt tartanak már vörös vonalnak amit akarnak és beleférne a doktrinájukba akár már egy atomháború is.
"Én élek buborékban, amikor te nézel Hruscsov-kennedy meccset, a másik tag meg leragadt Hirohitonál."
Ja hát vannak ilyen emberek akik szerint már egy olyan szép új korban élünk, hogy nincs szükség történelmi tapasztalatokra mert szépen lepapirozgattunk mindent, és majd ezek az egyezménseink meg szabályaink megmentenek minket egy esetleges atomháborútól. Sajnos tele van a nyugati politikai elit is ilyen dilettáns vezetőkkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!