Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrák emberek többségének...

Az osztrák emberek többségének mi a véleménye a magyarokról?

Figyelt kérdés

Szomszédok vagyunk, illetve számos magyar ember dolgozik Ausztriában. Tehát ismernek minket.


Az osztrákok általában mit gondolnak a magyar vendégmunkásokról, az ott letelepültekről, illetve úgy általában a magyar politikai helyzetről, illetve az országról?


2023. márc. 10. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Az osztrákok nem egy egységesen gondolkodó csoport, a legtöbbjüknek nincs véleménye a magyarokról, mint csoportról.

Akik ott találkoztak magyarokkal, ök alkottak véleményt (idézet: magyar, ne lopj!), és meglepödnek, ha netán valaki magyar és tud normálisan viselkedni.

A magyar politika meg az ország nem érdekli öket, semmi közük hozzá.

Mellesleg NEM ismerik a magyarokat, a szomszédság meg végképp nem jelent semmit.

2023. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Utóbbi időben biztos szarba néznek minket, mivel sorra eláruljuk európát.
2023. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
2: Ausztria pont ugyanúgy nem szállít fegyvert Ukrajnának, ahogy Magyarország, inkább mi vagyunk a békés sziget.
2023. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Hello, félig-meddig "pörköltszaftos" balkáni nemzet vagytok és szegények, de van egy pökhendi stílus mellé. Ez az attitűd, de nincs baj veletek.


Kb. Mint a magyaroknak Románia. Ott van, de a f@szom sem élne mordorban.


(Tesó véleménye, aki már X éve él kint, Ő kb. így látja az osztrak mindennapokban)

2023. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ui. én nem sértődtem meg, jót röhögtem rajta 😁


(ez a gyk-soknak nem fog menni)

2023. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
A magyar politikai helyzetről általában rossz a véleményük, többség diktatúrának tartja Magyarországot, de ennek ellenére szívesen jönnek ide nyaralni, üzletelni. A magyar vendégmunkásokkal szerintem semmi bajuk nincs, régebb lehetett ellenérzés, de az utóbbi időben annyi harmadik világbeli arab, afgán, afrikai, stb ember ment be, hogy hozzájuk képest a magyarok gyakorlatilag semmilyen problémát nem jelentenek.
2023. márc. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Az átlag osztrák mindig is szélkakas volt, melyről jövő véleménye talán nincs is igazán. Érdeke szerint gondolkodik.
2023. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy Balkán...
2023. márc. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően pozitív megítéléssel vannak rólunk.

Az országunkat azért szeretik, mert olcsó, és valahogy jó érzéssel tölti el őket, hogy itt többet ér a pénzük. Fertődi vagyok, nagyon sok osztrák ismerősömnek van ingatlanja a megyében.


Viszont ők nem éreznek olyan nosztalgiát, mint mi az OMM - iránt. Nincs meg ez a mentalitás bennük, hogy "sógor" meg szomszéd.

Alapvetően, ahogy mindig is, lenézik az országunkat. Az Ausztriában dolgozó magyarokat pedig valamilyen szinten lenézik, de alapvetően nincs bajuk vele.

Nincs olyan rossz megítélésünk, mint a szerbeknek vagy egyéb balkáni népeknek (nem, rólunk nem gondolják, hogy a balkán része lennénk, de őszintén, a politikai megítésünk miatt (azt hiszik, hogy diktatúra van), elèggè romlott a megítésünk. Nem egy civilizált, demokratikus helyként tekintenek Magyarországra, hanem mint egy proli szegény országra a zsebdiktátorral az élén.


Nem tudom, kinek van igaza, de az biztos, hogy Magyarország külpolitikai megítélése (akár jogosan vagy jogtalanul) nagyon negatívan változott 2015-től folyamatosan.

2023. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

Nyilván tisztában vannak vele, hogy a magyarok többsége ölbe tett kézzel nézik, hogy a mostani kormány diktatúrát csinált az országból.

Valamilyen szinten meg is értem, hogy lenéznek minket, hiszen a magyarnál kétlem, hogy van butább, elmaradottabb nép az eu-ban.

2023. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!