Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrákok lényegében...

Az osztrákok lényegében németek? Nem különböznek jobban a többi némettől, mint mondjuk a bajorok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 02:08
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen "elzárt hegyi németek" mint a svájciak. Nekem nem jönnek be annyira, a németországi németek szerintem jófejebbek ezeknél.
2022. dec. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Revolúcióbiológus ***** válasza:
81%

A többi német ajkú jobbára elszlávosodott balkáni németekként tekint rájuk. De ezt jobb, ha nem mondod el osztrák ismerőseidnek, mert ők magaskultúrás kisujjeltartós sznob kávéházi nemzetként szeret gondolkodni magukról akiknek a világ mellesleg a komolyzenét köszönheti.

A hegyi német az nyilván áll Tirolban, de Tirol nem igazán magrégió Ausztrián belül, fél-autonóm terület.

2022. dec. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az osztrákok két legnagyobb eredménye?"


"Sikeresen elhitették a világgal, hogy Hitler német volt, és hogy Beethoven osztrák volt."

2022. dec. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Németország 1871-ben egyesült nemzetállammá.


És még ha nem is teljesen igaz, de van alapja az olyan városi legendáknak, amik szerint van olyan, hogy egy hegy két oldalán lévő falvak lakossága nem érti mit mond a másik, ha nem váltanak hochdeutsch-ra.

2022. dec. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer mondtam egy osztrák csajnak véletlenül, hogy te német vagy. Aztán kikérte magának, hogy ő osztrák.
2022. dec. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!