Az elektromos autók gyártásának mekkora jövője van?
Izgatottan várom a percek alatt feltölthető akksikat. De 100 százalékra percek alatt !
És semmi magyarázkodás mint az elektromos autók hatótávjánál.
300 km a hatótáv, jó de nem -20 fokban autópályán 130al 5 személlyel. Akkor csak 150 km.
"Aztán tele lesz roncsokkal Európa"
Csak kelet európa. Már most is a széthajtott visszatekert nyugati autók temetője vagyunk. De megy a bömbi lehet vele villantani. Az alját ne nézd meg mert az nincs.
12! Miért tart mindenki "Európánál" amikor az európaival teljesen megegyező szabályozás van sok ázsiai országban is! Tehát 2035-től belsőégésű motoros új kocsi nem lesz ott sem, miért nem aggódik senki Japán, Korea, Szingapúr, Kína vagy, hogy a nyugatra is nézzük Kanada miatt?
Miért mindig a "hülyeus" duma jön itt is, mintha a világ kétharmada nem ugyanerre készülnek ugyanakkor?
#14
Talán azért mert említett országokban (Japán, Korea, Kanada) kicsit magasabb az életszínvonal mint nálunk és ki tudják fizetni az elektromos autót.
Kínában meg a belső piacra készült elektromos autó ne hasolítsd össze az európaival sem teljesítményben sem árban.
Azán más országok építik ki az elektromos töltőhálózatot ami szintén fontos kérdés. Nálunk hol fogja tölteni az autóját a sok társasházban lakó?
#6-nak:
Ha már előjöttél a szokásos népbutító, olaj-multi féle propagandával, akkor indokold már meg nekem légyszíves hogy mi a konkrét oka annak, hogy 700 bar nyomásra kelljen feltolni a hidrogént?
Egy, akár 10 bar-ra töltöttből nem jönne ki a gáz? Ezek szerint a PB is csak illúzió? XD
Te használod is az agyad néha, vagy csak ismételsz másokat? A nyomásnak az ég világon semmi köze ahhoz, hogy az képes -e meghajtani a motort? Ha légköri nyomás felett van, akkor értelemszerűen ki fog jönni belőle.
Hogy az irdatlan nagy nyomás szükségességét miért találták ki? Hogy a hozzád hasonlókat elrettentsék, és úgy tekints rá mint egy lehetséges tömeg-pusztító fegyverre.
Ismét #6-nak:
A folyékony állapotba hozás mint a gazdaságossági tényező, úgyszintén h'lyeség. A hidrogén robbanási ereje NAGYSÁGRENDEKKEL nagyobb mint a benziné. Mintha egy petárdát hasonlítanék össze egy Tomahawk rakéta erejével.
A másik b'romság a folyékony hidrogénnel kapcsolatban, hogy a folyékony hidrogén párolgáskor, vagyis amikor a motortérbe juttatod, -253 fokra hűti a környezetét.
Baxxus. SENKI NEM TANULT SEM FIZIKÁT, SEM KÉMIÁT?!
Látod rajtad kivül senki sem ért a fizikához. Ha ennyire tudod az okosságot akkor miért nem csinálsz egy hidrogén motort?
Annyira bírom ezeket az okoskodókat. Az autógyárak jól képzett fejlesztőmérnökei akiknek jelentős források állnak a rendelkezésére még nem találták meg a megoldást a hirdogén üzemű járművek tömeggyártásához de itt a mekk mester megmondja a frankót hogy hogyan kellene megoldani.
15! Ugye tudod, hogy a magyar életszínvonallal még messze a gazdagabb országok közé tartozunk? Egyrészt!
Másrészt az elektromos autók is mikor használtak már olcsóbbak lesznek és idövel rengeteg használt példány lesz.
Végül attól hogy ma már ott tartunk, hogy az utolsó segédmunkás is tud venni autót kéthavi fizuból, azért ne ez legyen már az alapelvárás, ha drága a kocsi tessèk spórolni rá vagy járjunk biciklivel meg busszal. Én például egyáltalán nem tartok fent kocsit, jogsim van, ha nagyon muszáj bérelek egyet, de a saját csak kolonc volna.
#18-nak:
Biztos lehetsz benne mint ahogy én is biztos vagyok, hogy már réges-régen szabadalom védi.
Arról tudsz, hogy a mindennapi életben is használatban van a palackozott hidrogén, hegesztéshez?
Igen, ENNYIRE ostobák némelyek. Az agy GONDOLKODÁSRA való.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!