Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Minek köszönhetően szálltak...

Minek köszönhetően szálltak el így az ingatlan árak?

Figyelt kérdés
Anyámék 2015ben még 16 ért vettek egy új lakást ami téglából épült miközben a családi házat 2013ban 6,5 ért adtak el ami ma ér falun is kb 20-25 milliót.A társasház amit 16ert vettek ma 40 körül kel el használtan...

2023. febr. 21. 09:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

#10

Tényleg erről lenne szó, ha pl. 2015-be léptünk volna be az EU-ba és nem 2004-ben.

Az árak mindig akkor ugrottak meg, amikor a fidesz bevezetett valami csodás támogatási formát.

2023. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

Jelenleg lakás építésre- vásárlásra az alábbiakat tudja felvenni egy akkumulátorgyárba három szolga pottyantását vállaló magyar alattvaló:


Otthonteremtési kamattámogatás

Fiatalok és többgyermekesek kamattámogatott kölcsöne

Családok Otthonteremtési kedvezménye - CSOK

CSOK új lakás vásárlásához vagy építéshez

Áfavisszatérítési támogatás

Többgyermekes családok otthonteremtési kamattámogatása

CSOK használt lakás vásárlásához vagy bővítéshez

Falusi CSOK


Illetékmentesség CSOK mellé

Akadálymentesítési támogatás

Állami kezességvállalás fiataloknak

Nemzeti otthonteremtési közösség (nok)

Többgyermekes családok lakáscélú jelzáloghitel-tartozásainak csökkentése

MNB "zöld" lakáshitel


Ha megnézed, ezek közül egy tisztességes, dolgozni akaró 35 év feletti munkavállaló konkrétan semmit sem kaphat meg, tehát az árakat ezek a gyerekgyártást propagáló nem piaci alapú intézkedések + külföldi és NER-es tömege ingatlanfelhalmozások verték fel ennyire.

2023. febr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
13%

#11 "Az árak mindig akkor ugrottak meg, amikor a fidesz bevezetett valami csodás támogatási formát."

Ez konkrétan nem igaz.

A CSOK jelentős összege az első években csak új építésű ingatlanokra volt felvehető és mégis folyamatosan nőtt a használt lakások ára is a piacon 2013-tól kezdődően.

A ballib média nyomja állandóan ezt az ostobaságot amit te is ismételsz, de tényszerűen nem igaz, hogy ilyen egyértelmű kapcsolat lenne az áremelkedésekkel.

De ott van mellette az új építésű ingatlanok ÁFA kedvezménye, hogy 27% helyett 5% lett. Akkor annak is meg kellene jelennie az árak változásában, de szinte alig volt mérhető hatása az árakra.

2023. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
14%

11#


Az albérletárak is elszálltam, meg a garzon panelek árai is.

Ezekre aligha lehet hatással a csok.

2023. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%
Főleg azért, mert nőttek a fizetések, az emberek már ezt is meg tudják fizetni. Az ingatlanárak tükrözik legjobban egy ország prosperitását és perspektíváit.
2023. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
86%

Többféle oka van együttesen. Az tény, hogy a lakáspiacra CSOK és hasonló formában öntött pénz fűti a keresletet, így az árak is mennek felfelé. Másik oka a beruházási célú lakásvásárlás, magyarán amikor az, akinek van pénze, megveszi az ingatlant, majd kiadja bérbe. Mivel nincs érdemi bérlakás program Magyarországon, szerintem a bérleti piac nagyon durván hajtja az árakat.


Vagyis az ideologizált, és emiatt rossz fókuszú kormányzati lakásprogram az egyik fontos oka, ami miatt folyamatosan nőnek a lakásárak. Emellett a 2020-ig kedvező nemzetközi gazdasági környezet indirekt módon szintén pörgette a keresletet. Ismerve a munkaerőpiacot, a béremelések motorjai a multik voltak, akik romló forint mellett nominálisan (és a konjuktúra miatt reálértéken is) egyre magasabb béreket tudtak adni, amit piac többi szereplőinek is követnie kellett. Így a magasabb bérekből magasabb összegű hiteleket tudtak felvenni a családok, és tudták tartani a lépést az elszálló árakkal.


Mit lehetett volna tenni? Először is egy állami/önkormányzati bérlakásprogrammal kordában lehetett volna tartani az albérletek árait, és így a befektetési célú lakásvásárlók kisebb súllyal jelennek meg a piacon - és nem utolsó sorban több pénz marad előtakarékoskodni. A CSOK-ot jóval célzottabban és óvatosabban kellett volna odaadni, akár a bérlakásprogrammal kombinálva (az oda befizetett bérleti díjat kvázi előtakarékoskodásként kezelve például), hogy a keresleti oldal lassabban fusson fel. A kínálati oldalt is lehetett/kellett volna bővíteni, az építési vállalkozói piac kontrollált támogatásával.


Megint az történt, hogy a Fidesz szart bele a szakértelembe, és mindent az ideológiának és a propagandának rendelt alá. A plebs tapsikolt, most meg letolt gatyával néz nagy bociszemekkel, hogy mi történt. Mindegy, kap majd még egy kis propagandát, és elhiszi készséggel, hogy a pirézek miatt van az egész, ő áldozat, nincs itt felelőssége semmise.

2023. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
88%

#13 #14

"Ez konkrétan nem igaz."

Konkrétan igaz.


"mégis folyamatosan nőtt a használt lakások ára is a piacon 2013-tól kezdődően"

Nyilván volt egy inflációból és konjunktúrából adódó növekedés, de ha csak erről lett volna szó, akkor EU-s szintű vagy inflációs szintű drágulás lett volna, ami mondjuk olyan 40, max 50% lett volna, ehelyett nálunk 2-3-SZOROS drágulás volt.

[link]


Egy EU-ban rekord szintű drágulást a gazdasági helyzet nem magyaráz:

[link]


"A ballib média nyomja állandóan ezt az ostobaságot amit te is ismételsz, de tényszerűen nem igaz, hogy ilyen egyértelmű kapcsolat lenne az áremelkedésekkel."

De, mivel akkor alacsonyabb lett volna a drágulás.

A fentebbi logikád szerint Romániában jobban kellett volna drágulni az ingatlanoknak. Rosszabb helyzetből indult, olcsóbb árakkal, vagyis nyugati befektetőket jobban kellett volna vonzania. Ennek ellenére a növekedés nálunk van rekord magasan.


"Akkor annak is meg kellene jelennie az árak változásában, de szinte alig volt mérhető hatása az árakra."

Szintén tévedés. Az ÁFA csökkentés egyetlen esetben mérhető, ha a kormány előre tervezi és a piac tud rá készülni.


Nagoyn sokan jönnek azzal, hogy elnyelik a árusok az ÁFA csökkentést, ami Mo.-on igaz, mivel nincs hosszútávú gazdaságpolitikánk, amihez a piac tud igazodni.

Viszont Angliában volt alkalom, amikor az ÁFA csökkentés bizony érezhető csökkenést jelentett, mivel előre megmondta a kormány, hogy hogy és mikor mennyivel csökkent, sokkal előre. Ezzel a piac tudott számolni. Ennek megfelelően készült és ennek megfelelően csökkentek az árak.


Ha van egy hosszútávú átgondolt gazdaságpolitikád, akkor az ÁFA-t lehet csökkenteni, ha nincs, mert idióták vezetik az országot, akkor nem.

2023. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!