Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ma 30 éves az úgynevezett...

Ma 30 éves az úgynevezett Szlovákia, mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
Legálisan létezik? Normális, vagy gonosz politikát folytat az őshonos magyarokkal szemben? Milyenek a szlovákok? Tényleg elhiszik a meghamisított történelmüket? Vannak köztük normálisabbak is, akik nem? Van valamilyen identitásuk? Még mindig rettegnek a magyar revíziótól? Van lelkiismeret-furdalásuk a bűneik miatt? Vissza akarnak térni Magyarországhoz? Mert állítólag a felül visszatérni Csehországhoz...

2023. jan. 2. 16:46
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem stockholm szindróma csak nem vagyok elvakultam “nagymagyar”. Hanem tisztában vagyok a tényekkel.

A 10. században is volt csak nem úgy volt feltüntetve. Nem tudom máshogy értelmezni mint “területlopást” azt, ha egy népet kiszorútanak és elnyomnak a hazájában majd erre büszkélkednek, hogy ez csak magyar föld volt.

Valószinüleg? Akkor mégse tényként kezeled. Mégis mit raktak volna a címerbe? Az Alpokat vagy a Himaláját? Mivel a Tátrában eleve sok szlovák/szláv/tót élt ez áll hozzájuk a legközelebb, ezért a 3 csúcs. A kereszttel pedig semmi baj, mert közen nincs a keresztény vallásnak a magyarokhoz. Sokkal pogányabb a magyar nemzet mint a szlovák, pedig nem a szlovákoknak volt egy Istenhívö királya István személyében.

Mai korban azt titulalálják szlováknak aki annak vallja magát népszámláláskor. Ha egy magyar szlováknak jelöli magát az az ö hibája, nem a nemzeté. Nem vagyunk erre eröszakkal kényszerítve és semmi hátránya sincs annak ha magyar vagy az országban, ha beszéled a szlovák nyelvet. Ellenkezö esetben van de ez természetes a világ bármely országában.

Ha nem számított a származás a 18. század elött akkor a magyarság sem számított, a 18.században pedig már ébredezett egy ideje a szlovák nemzeti, hovatartozási tudat. És tudták a saját történelmüket, nem egy mesekönyvben olvasták.

Ha Magyarország visszakapná az elcsatolt területeket akkor nem próbálná az ott élöket magyarosítani? Vicc, hogyha vissza állna Nagymagyarország akkor a magyar lenne kisebbségben a saját hazájában.

2023. jan. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Hát ilyen barátokkal nincs szükség ellenségre... Elnyomják a magyarokat minden lehetséges eszközzel, ez meg őket védi. Jó szlovakizálódást! Mondjuk nem értem, ilyen szemét népekbe miért jó asszimilálódni magyarként, a világ egyik legszebb nyelvét beszélve, valós történelemmel, stb.
2023. jan. 5. 09:37
 33/41 anonim ***** válasza:
46%
#32: A magyar az egyik leghitványabb nemzet. Nem kár a csökkenő születésszámért, hamarosan oda kerül ez a nép, ahová való: a süllyesztőbe.
2023. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
17%
#33 Te szerencsétlen :D
2023. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Hát ennyit a rendes szlovák mentalitásról...

Amúgy nagyon más bevándorlókat békésen asszimilálni (szlovákokat), mint elvenni az őslakos magyarok földjét, noha ezek nem is voltak vegyes területek, tehát odaadhatták volna, majd szerencsétlen magyarokat terrorizálni, akik nemrég még tolerálták a szlovák kisebbséget.

2023. jan. 5. 14:45
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet általánosítani. Szlovákiában és Magyarországon is vannak rendes emberek meg szemétládák.
2023. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

#27, 29, 31 vagyok:

A jelenben biztosan nem nyomják el a magyarokat, szlovákiaiként már csak tudom. Velem eleve nem lenne semmi bajuk, mert tudom a nyelvet tehát nem kerülök kellemetlen helyzetbe ha elmegyek teljesen szlovák városokba de azzal sincs bajuk akik nem tudnak, vagy váltanak (pl: étterem, bolt - plázákban tapasztaltam) angolra, vagy segítenek másképp ha tudnak. Persze van magyarutáló szlovák de van szlovákutáló magyar is.

Nem védem a szlovákokat de a magyarokat sem. Ha kell a szlováknak is elmondom a tényeket, pontosan így ahogy neked is, tehát ha beleáll a magyarokban csinált okkal akkor neki is elmagyarázom mi a valós szitu. De akkor sem a magyart fogom védeni a szlovák elött, csak puszta tényeket közlök. Neki se tetszene ha már egyszer annyi esze van, hogy beleáll egy másik emberbe mert az más nemzetiségü, szóval kb úgy állna hozzám ahogy te teszed.

Nem szlovákosodok/szlovákosodunk. Mellesleg félvér vagyok ha érdekel és egyik nemzethez sem húzok jobban. Inkább maradok ember és emberként tekintek a másikra, nem egy piros fehér zöld vagy fehér kék piros szemüvegen keresztül. Mert a normális ember nem fogja a másik nemzetet lemondani hogy loptak csaltak bünöztek. Se szlovák a magyarra se magyar a szlovákra.

Fejtsd már ki kérlek, hogy miért szemét nép a szlovák? A szemetet szokás kidobni, miért nem szedtétek össze és adtatok nekik 2-3 várost amikor még csak kevesekben ébredt fel a “szemét nemzeti” tudat? …

Ki terrorizál? Kotleba a hülyeségeivel? Nem kell elhinni amit mondanak nem ér el a messzire a kezük, csak a saját fajtájuk között emberkednek.

Én nem írtam neked semmi rosszat (ha az “ennyit a rendes szlovák mentalitásról”-t nekem szántad. Fent láthatod melyek az én válaszaim.

2023. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
37, ma már biztos sokkal jobb a helyzet, én is hallottam, hogy még a 90-es évekhez képest is volt javulás. De korábban ott nyomták el a magyarokat, ahol tudták. 1919-ben még a cseheknek is sok volt, amit elkezdtek már Trianon előtt. Mondjuk sok magyart kirúgtak a munkahelyéről, fel sem vettek, elvették a házát, kitelepítették, ezt folyamatosan csinálták. A 2. vh után az a veszély is fennállt, hogy kitelepítik az összes magyart. Ezért ment bele Magyarország a "lakosságcserébe", azaz hogy csak egy részüket telepítsék ki, ill. a magyarok szlováknak vallották magukat, stb. A kicseréltek pedig általában a gazdagabbak voltak, a vagyonuk kb. 10-szeres volt a szlovák kicseréltekhez képest, sokan elvesztették a vagyonukat, ingatlanukat. Talán ismerős még a nyelvtörvény, az állampolgársági törvény, vagy a magyar szurkolók agyba-főbe verése a Fradi-meccsen. Én a múltkor egy hosszú könyvet olvastam arról, mit tettek a magyarokkal. A puszta létükért harcoltak sokáig. Szinte bármit megtehettek velük a gaz tótok. Egész falvakat irtottak ki a 2. vh-ban. A szlovák alkotmányban ma is bűnös minden magyar. Aki szerint nem nyomták el a magyarokat, az nagyon elfogult.
2023. jan. 5. 20:30
 39/41 anonim ***** válasza:
28%

>sokan elvesztették a vagyonukat, ingatlanukat.

-Azok a svábok voltak, akiket kisemmiztek a magyarok azért, hogy a szlovákiából áttelepített magyaroknak legyen háza, földje.

Anyai nagymamám mesélte, hogy milyen rendesek voltak a Gálék, mert visszavásárolhatták tőlük a saját korábbi bútoraikat - aztért, mert ők minden ingóságukat hozhatták magukkal Szlovákiából, de a svábok csak húsz kilós batyut vihettek magukkal a házukból. (Hát, basszus, akkor lettek volna rendesek, ha ingyen odaadják, gondoltam magamban akkor, és gondolom most is.)

A magyar asszimilációs politika sokkal agresszívabb volt, mint a román vagy a szlovák - azért magyar is már minden nemzetiségnek is az anyanyelve.

2023. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
76%
Te jó ég mennyi magyargyűlölő van itt. És még fel is pontozzák őket.
2023. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!