Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ma 30 éves az úgynevezett...

Ma 30 éves az úgynevezett Szlovákia, mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
Legálisan létezik? Normális, vagy gonosz politikát folytat az őshonos magyarokkal szemben? Milyenek a szlovákok? Tényleg elhiszik a meghamisított történelmüket? Vannak köztük normálisabbak is, akik nem? Van valamilyen identitásuk? Még mindig rettegnek a magyar revíziótól? Van lelkiismeret-furdalásuk a bűneik miatt? Vissza akarnak térni Magyarországhoz? Mert állítólag a felül visszatérni Csehországhoz...

2023. jan. 2. 16:46
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
87%
Szeretem Szlovákiát, ha tudnék szlovákul, kiköltöznék. Ők valószínűleg hosszabb távon maradnak az EU-ban, Magyarországon ebben nem vagyok biztos.
2023. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
90%
Egészségükre, számomra nem sozt vagy szoroz semmit, szóval bajom sincs vele.
2023. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
76%
20:09: nekem semmi bajom Szlovákiával, de szerény véleményem szerint olyan, hogy szlovák nyelv, nincs. Valami 95 %-ban egyezik meg a csehvel, tehát valójában csak egy cseh nyelvjárás. Ez olyan, mint a szerb és a horvát - ugyanaz a nyelv.
2023. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
83%

21:

Nem kell szlovákul tudnod, hogy megtedd. Persze függ attól, mi a munkád, de számos olyan város van, ahol talász magyar nyelvtudással munkát, illetve Pozsonyban csak angollal. Olyat is ismerek, aki német cégnél dolgozik alkalmazottként távmunkában Szlovákiából, mivel Szlovákiában adórezidens, kedvezőbb adózási feltételekkel, mint ha Magyarországról tenné.


Én egyébként inkább Ausztriába tervezek költözni, de még nem elég jó a német nyelvtudásom, angollal meg csak Bécsben tudnék elhelyezkedni, de családi okokból Bécs nekem nem felel meg, plusz inkább hegyvidékre költöznékm

2023. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
86%

23:

A csehek meg a szlovákok legfeljebb vitatnák, ha mondod nekik, de ha a szerbeknek vagy a horvátoknak mondanád, nem reagálnának békésen.


A helyzet az, hogy nagyon sok olyan eset van, ahol határeset, hogy külön nyelvnek tekintjük, vagy ugyanaz. A cseh-szlovák és a szerb-horvát különbsége a közös állam előtt nagyobb volt valamivel, és akkor külön nyelvnek tekintették, épp az 1. világháború utáni békeszerződések voltak torzak, hogy egy államba kerültek. A cseh-szlovák esetében annyi, hogy a kultúra nem annyira távoli, míg a szerbek és a horvátok esetében a keleti és a nyugati kereszténységből fakad a kulturális identitásbeli különbség. És akkor ugye ott vannak a bosnyákok is, szintén majdnem ugyanazon nyelvvel, muszlim vallással.

2023. jan. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
80%
Az őshonos szlovákok hazája több is lehetne 30 évesnél, ha a 9. században a barbár, fasiszta magyarok nem foglalják el a földjüket erőszakkal. Ennek köszönhetően szerencsétlenek 1000 évig idegenek voltak a saját földjükön.
2023. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként a szlovákok történelme sem 1993 óta íródik. 1848-ban nekik is volt saját forradalmuk. Namármost ha a szabadságharc idején a szlovák nép is felkelt, akkor evidens, hogy annál régebben is volt már szlovák nemzeti tudat, tehát maga a nemzet is létezett. Az, hogy a magyar bejött ide több mint 1000 éve és azt mondja, hogy na ez itt csak a miénk, akkor éppúgy egy területlopó nép mint az általad annak beállított szlovák, aki ráadásul más szláv népekkel együtt itt élt békében anno. Tehát egy szláv nép, melynek nem volt saját országa, nem volt olyan régen még nemzeti tudata.

Öshonos magyar nincs, mivel a magyarok elött itt éltek más, szláv népek is, tehát nem volt ez a terület az idök kezdete óta magyar.

A szlovákok ha hiszed ha nem sokkal kedvesebb nemzet mint a magyar.

Nem kell elhinniük, ugyanis nem mese hanem valós történelmi tény a létezésük. Istenben ha nem hiszel az a te dolog, de Jézus létezése történelmi tény.

Vannak köztük barmok, így helyes az állításod, javarészt mint írtam jobb emberek mint a magyarok.

Nem rettegnek semmitöl, elöre mennek a magyarokhoz képest gyorsabban fejlödnek, nincs mitöl tartaniuk.

Nincsenek a magyarok ellen elkövetett büneik, amennyi hülyeséget csináltak szlovákok a magyarral szemben azt fordítva megkapták évszázadokon keresztül.

Nem akarnak vissza térni, és ne akard, hogy szlovákia visszakerüljön mert meglepne, hogy átlépsz a jelenlegi határon és pár kmre van, hogy senki se ért semmit magyarul, ellenben tény, hogy nyitra alatt 10km-el beszélneknegyes helyeken magyarul.

Visszatérni Csehországhoz azok akarnak akik abban a korba úgy élték meg, hogy jobb nekik. A nemzetüknek így jobb.

2023. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
A szlovák nép sokkal később alakult ki, mint a Honfoglalás. Nyilván különböző szlávokból, össze-vissza vándorolhattak, a számuk is később nőtt meg. Sok szláv nép alakult ki. Mi nem loptunk területet, hanem letelepedtünk egy többnyire avarok lakta területen. A terület mindig is magyar volt, nincsenek olyan népek ma itt, akik akkor itt éltek. A történelmi létezésük tény, de olyan dolgok, mint a címerük, vagy hogy ők a nagymorva birodalom egyenes ágú leszármazottai, hogy többségben voltak mindig, a magyarok mindig elnyomták őket, hogy a magyar királyok szlovákok, stb., az netto történelemhamisítás. Nincsenek bűneik? Több 100 ezer magyart egyszerűen kitelepítettek, elkobozták mindenüket, elüldöztek, ellehetetlenítettek, egy időben az volt a tervük, hogy kitelepítenek minden magyart, úgy úszták meg sokan, hogy szlováknak kellett vallaniuk magukat. Rengetegszer elnyomják őket, pl. bizonyos helyeken tilos himnuszt énekelni, vagy magyar zászlót használni, mert sérti a kis drágákat... A magyarok nem igazán tettek semmi rosszat ellenük, sőt nekik köszönhetik, hogy megmaradtak és elszaporodhattak.
2023. jan. 4. 22:47
 29/41 anonim ***** válasza:
78%

A magyar “letelepedett” egy avarok és akkor szláv népek lakta területen. Ha így tetszik, írhatjuk ígyis, a lényegen nem változtat. Nem lakatlan szigeten telepedtek le, tehát területet vettek el - mai nyelven mondva loptak. Nem volt az békés hidd el, sok vér folyt azokban a napokban emiatt.

Mi van a címerrel? A Tátra 3 csúcsa és a vallásuk jelképe. Ja, hogy a Tátra anno magyar területen volt ahol amúgy tényleg többségben voltak a szláv népek? Nagy lopás. A zászlóval gondolom az a baj, hogy oroszra hasonlít. Szinte minden szláv nép szászlaján a fehér kék piros szinek dominálnak.

Svätoplukékhoz legalább anny közük van mint a morváknak, cseheknek.

Nem voltak többségben sose hallottam, hogy ezt álította volna bárki is, nem tudom honnan szedted. Elnyomásban éltek 900 évet.

Sok helyen voltam kastélyokban és várakban ahol tény, hogy magyar királyok stb voltak anno jelen, de az ottani idegenvezetök vagy csoportvezetök akik szlovákok sehol sem utaltak magyar királyokra szlovákként. Szlovákiai vagyok, tudok szlovákul és szlovák csoportokkal jártam be ezeket mindenhol magyarként voltak feltüntetve. Ha valami buta ember szlováknak mondja pl Mátyást az annak az embernek a primitív gondolkodása, nem kell vele foglalkozni. Mindenhol van ilyen ember, minden népben.

A kitelepítés a lakosság megcserélése volt, sok szlovák úgy jutott délre, ahogy magyar máshova, sokan csehországba az én családom is. Senkivel sem bántak jól, nem csak a magyarral. A tervük nem sikerült, sokan visszajöttek pár év után.

Én nem érzem, hogy el lenne nyomva a szlovákiai magyarság. Viszont az itteni magyar politikusok ha értelmesek lennének sokkal jobb lehetne a helyzet de arra büszkék, hogy elérték, hogy a falunevek és a vonatállomások nevei is ki legyenk írva magyarul. Gratulálok nekik. Nem érdemelnek szavazatot sem. Vicc az egész magyar politika szlovákiában. Viszont nem érzem, hogy ezt a szlovák pártok kihasználnák. A náci párt szavára meg a többi szlovák párt sem ad, szóval nem sok vizet zavarnak.

Nem tettek semmi rosszat, csak elnyomtak több nemzetet is nem csak a szlovákot.

2023. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Nagy bajok vannak itt a fejekben akkor. Stockholm-szindróma? A 10. században még nem volt területlopás, más kor volt, természetes volt a népvándorlás, de akár a népirtás is. Hülyeség ezt a mai szemmel nézni. A baj az a címerrel, hogy a magyaroktól lopták valószínűleg. Ahogy minden mást is. Rengeteg magyart titulálnak szlováknak. Nem élhettek elnyomásban 900 évet, mert egyáltalán nem számított a származás a 19., max. 18. század előtt, tehát ez netto szlovák hazugság. A lakosság megcserélése a magyarokat sújtotta, ahogy sok minden más is. Aki ezt nem érti, az hülye. Ki akarták irtani a magyarokat... Semmilyen jogot nem adtak meg nekik. És még mi nyomtuk el őket? Undorító elképzelés.
2023. jan. 5. 00:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!