Az LMBTQ lobbi újabb győzelme a női nem felett?
Megnyerte a 2023-as szépségversenyt egy 160 kilós, csüngőhasú, tokás "transz nő".
Örömkönnyek:
https://www.youtube.com/shorts/RpD9hCJBmFU
Puzsérék beszélnek róla:
Szép új világ?
#43-44: Alapvetően egyetértek, csak egy kicsit szeretnék pontosítani.
Szóval a lényeg az Y kromoszómán található egyetlen picike gén, ettől függ az ember neme. Ha ez a gén jelen van, akkor herék fejlődnek ki, ha viszont nincs Y kromoszóma és így ez a gén sem, akkor petefészkek. A herék tesztoszteront kezdenek el termelni, a petefészkek pedig ösztradiolt. Innentől kezdve ettől a két hormontól függ minden. A hormonok hatására alakul ki még magzati korban a megfelelő nemi szerv, illetve serdülőkorban a megnövekvő hormonszintek miatt a különböző másodlagos nemi jegyek. Ezek a hormonok az agyra is hatnak, ennek megfelelően lesz az embernek férfi vagy női nemi identitása. A transznemű embereknél ez az a terület, amiben eltérnek a cisznemű társaiktól. Valami miatt más nemi identitás alakul ki, mint ahogy az a hormonoktól elvárható lenne és előbb vagy utóbb azon kapják magukat, hogy a külsejük ellenére másképp éreznek, másképp viselkednek, másképp akarnak kinézni, mint amelyik nemhez a külsejük alapján sorolják őket. Az még vitatott, hogy minek a hatására alakul ez ki. Nem tudni, hogy öröklött, vagy a magzati korban bekövetkezett hormonális vagy más hatás következtében, abban viszont többnyire egyetértés van a szakemberek között, hogy a nemi identitás megváltoztathatatlan, ezért jobb híján a testet kell az identitáshoz igazítani.
(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a dolog máshol is elcsúszhat: van, hogy nem a kromoszómáknak megfelelő külső vagy belső nemi szervek alakulnak ki, vagy a kromoszómák alapján nem egyértelmű az ember neme – pl. XXY vagy XO –, ezt nevezzük interszexualitásnak.)
#47: Igen, de mi most a társadalmi nemről beszélünk. Ha szembejön valaki az utcán, nem a biológiai neme fog érdekelni. Gondolom, senkinek sem akartál még belenézni a bugyijába, vagy senkitől sem kértél DNS tesztet, hogy megbizonyosodj róla, hogy „biológiailag” is nő-e az illető. Ha ágyba viszed, az más téma, de most itt nem erről van szó. Ha valaki úgy néz ki, mint egy nő és úgy viselkedik, mint egy nő, akkor az az én szememben nő és kész, nincs több kérdés. (Ugyanez persze férfira is igaz, ezt csak a nemi egyenjogúság jegyében írom.) Azt meg már csak mellékesen említem meg, hogy mit jelent a biológiai nem. Lehet, hogy nekem XY kromoszómám van, viszont a hormonszintjeim a női tartományba esnek. A hormonszint is biológia. A külsőm, a zsíreloszlásom is a nőkére hasonlít, ez is biológia. Az ösztradioltól elkezdtek növekedni a melleim, biológia. A transz férfiaknak mélyebb hangjuk lesz a tesztoszterontól, ami szintén biológia. Ha valaki még a serdülőkorban kezdi el, akkor a hormonok alakítják a csontvázát is, kezdve szélesebb vagy éppen keskenyebb csípőn és vállon át a magasságon és a lábméreten keresztül az állkapocscsontig. Ez is biológia. Szóval a biológia messze túlmutat a kromoszómákon, ezért nincs értelme biológiai nemről beszélni. De még mielőtt megkapnám, hogy de igen, ezek a mesterségesen bevitt hormonok hatására alakulnak ki, hadd kérdezzem meg: ha egy XY kromoszómájú, interszex embernek női nemi jegyei alakulnak ki, teljesen nőnek néz ki, nőként viselkedik és az identitása is női, akkor ő a te szemedben nő vagy férfi? Hiszen a „biológiai neme” alapján, ami szerinted a kromoszomális nemet jelenti, férfinek számít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!