Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van ez a különbség...

Miért van ez a különbség Nyugat és Kelet között, miért ennyivel sokkal jobb az élet nyugaton?

Figyelt kérdés

Nem gondolnám hogy vissza lehetne ezt vezetni a kommunista időkre nyilván hozzájárul a különbséghez, de már nagyon régen volt azóta rengeteg lehetőség lett volna talpra állni és fejlődni Keletnek is.


És igen Ausztria kisebb ország, olyan sok értékei sincsenek, sok a hegy nem gondolnám hogy sokkal jobb az adottságai, mint Magyarországnak és tegnap voltunk Grázban egy pedagógus család ismerősömnél, mind a kettő állami

általános iskolában tanító, a házuk sokkal jobb az autójuk sokkal jobb, mint az itteni pedagógusoknak, egyszerűen sokkal jobban élnek a válság ellenére is. Külföldi tengerentúli nyaralást terveznek nyárra még így is hogy válság van


2022. nov. 1. 09:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

20:

"Az 1980-as években Reagan elnöksége alatt az USA éppen liberalizálta a pénzügy piacának szabályozását, nem szigorította, deregulációs hullám volt."


De addigra már a pénzügyi multik jó része Londonba költözött.


"A brit gazdaságpilitika csak 1945 után, a Munkáspárt hatalomra kerülésével lett balos, ilyen előzmény korábban nem volt"


Én meg épp erről a korszakról beszéltem, ezért irreleváns mi volt előtte.


"Alapvetően ez a baloldali, piacgazdaság ellenes, állami szerepvállalásra, bőkezű szociálpolitikára alapozó brit gazdaságpolitika volt felelős az 1970-es évek brit gazdasági problémáiért, nem a gyarmatok elvesztése."


Valójában mint írtam, mindkettő. A balos fordulat a 2. világháború után el sem indulhatott volna, ha nincsenek a gyarmatok az olcsó nyersanyagaikkal és más árucikkeikkel.


"Nagy-Britannia 1945 után is folyamatosan a világ legfejlettebb állami közé tartozott, tehát problémái relatívak voltak."


Így van. Nyilván za ő esetükben relatív problémákról beszéltem.


"1945-1968 között a brit gazdaság még megelőzte a nyugat-németet."


Egy porrá rombolt nyugat-német álam 23 év alatt utolérte a világ egyik legfejlettebb és legnagyobb befolyású államát. Nem értem miért érv, hogy ez nem történt meg még gyorsabban.

2022. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 kürasszír ***** válasza:

# 21


Nem jön ki az időrend.


Ugyanis a brit pénzügyi piaci szabályozás egeszen 1979-ig kifejezetten tőke- és piacellenes, antikapitalista ízű volt, vagyis sokkal szigorúbb, mint az amerikai, az USA ilyen adóterhelésenek többszörösével. Csak 1979-től lazította, méghozzá eléggé fokozatosan, Margaret Thatcher hatalomra jutásától. Azonban Thatcher csak 1982 után tudta átnyomni a legfontosabb intézkedéseit ezen a téren.


Az USA-ban 1981-től vette kezdetét a nagyarányú liberalizáció és deregulació Reagan alatt, a reaganomics keretében a pénzügyi piacoknál.

2022. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!