Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van ez a különbség...

Miért van ez a különbség Nyugat és Kelet között, miért ennyivel sokkal jobb az élet nyugaton?

Figyelt kérdés

Nem gondolnám hogy vissza lehetne ezt vezetni a kommunista időkre nyilván hozzájárul a különbséghez, de már nagyon régen volt azóta rengeteg lehetőség lett volna talpra állni és fejlődni Keletnek is.


És igen Ausztria kisebb ország, olyan sok értékei sincsenek, sok a hegy nem gondolnám hogy sokkal jobb az adottságai, mint Magyarországnak és tegnap voltunk Grázban egy pedagógus család ismerősömnél, mind a kettő állami

általános iskolában tanító, a házuk sokkal jobb az autójuk sokkal jobb, mint az itteni pedagógusoknak, egyszerűen sokkal jobban élnek a válság ellenére is. Külföldi tengerentúli nyaralást terveznek nyárra még így is hogy válság van


2022. nov. 1. 09:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
A balos hozzáállás és a szocializmus jótékony hatásai...
2022. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
Egyrészt mert a nyugati országok a gyarmatosításból megalapozták a jólétüket, másrészt mert keleten szocialista, erővel fenntartott diktatúra volt, míg nyugaton jóléti látszatdemokrácia.
2022. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
Nyugatot vagy 150 éve egy erős, nagy létszámú értelmiségi réteg vezeti.
2022. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Azt nem értem, hogy, ha nyugaton lényegesen szarabb, mint otthon és egyébként is tüdőn, lábon és még kitudja, hol lőtte már meg magát ez a nyugat, ami amúgy is megdöglött, akkor miért oda menekül, Afrikából, Magyarországon át a háború elöl lelépő oroszig, szinte mindenki? Hogy a fenébe létezik, hogy, ha ennyire jó otthon, akkor nem látni azokat a statisztikákat, amik azt igazolják, hogy hány és hány millió ember szeretett volna lényegesen nem szarabb életet élni Magyarországon?
2022. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
5. Én meg azt nem értem hogy ezt komolyan valaki elhiszi a Fideszesek részéről? Ennyire nem lehet hogy egy másik dimenzióban
2022. nov. 1. 10:24
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Mert a rendszerváltás óta a volt keleti-blokk országaiban egyik korrupt kormányt váltja a másik, akár baloldali, akár jobboldali, az emberek nem államférfiakra szavaznak, akik jobbá tennék az országot, hanem populistákra akik a kultúrharc vívásával a másik szekértábor ellen, illetve látszat intézkedésekkel kiszolgálják a tömeget a szavazatokért cserébe.

Ne Ausztriával hasonlítsuk össze a kelet-európai országokat, elég Csehországgal. Az sem Ausztria, de onnan legalább nem menekülnek el a fiatalok, sőt, Prága lakossága folyamatosan növekszik mert sokan oda mennek a szegényebb keleti országokból. Nekem is van olyan ismerősöm aki eredetileg csak tanulni ment oda, de aztán nem akart haza jönni.

2022. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
Nyugaton minden megy magától, mindent a piac határoz meg. Keleten pedig "egyenlőség" volt, ha valaki ki akart tűnni a tömegből azt visszahúzták. Így meg aztán nehéz egyről a kettőre jutni.
2022. nov. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%

“Nyugatot vagy 150 éve egy erős, nagy létszámú értelmiségi réteg vezeti."


Talán mert a nyugati értelmiség nem emelt maga köré elefántcsont tornyot. Ellentétben a magyar értelmiséggel.

2022. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Igazából már a középkor végefelé elkezdett leszakadni Kelet-Európa Nyugat-Európától. A pestis járvány után nagy munkaerőhiány lett Európa szerte mindenütt. A födlesurak részéről megindult a verseny a jobbágyokért, amely Nyugat-Európában fokozatosan egyre több jogot jelentett a jobágyságnak, iletve a verseny miatt idővel a technikai fejlődés is felgyorsult. Kelet-Európában nem ez történt, hanem elkezdték a jobbágyokat röghöz kötni,nilletve más eszközökkel korlatozni, emiatt aztán elmaradt a társadalmi és gazdasági fejlődés.


Ez csak az első lépés volt, aztan keleten nagyrészt negatív, nyugaton pozitív lancolat folytatódott.


Egyébként ma nem az erőforrások, hanem a mentalitás a legnagyobb gátja a felzárkózásunknak, amely mentalitást viszont a történelem során szívtunk magunkba. Nem egyetlen korszak és nem csak ez az adott kormány a felelős, hanem sokan, sok évszázadon át. A szocializmus és az arra hajazó Orbán rendszer csak egy-egy fejezet ebben a könyvben, és ezek sem a semmiből kerültek elő, hanem sajnos igény van ezekre.

2022. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 kürasszír ***** válasza:
100%

# 2


Ezt állítottad: "Egyrészt mert a nyugati országok a gyarmatosításból megalapozták a jólétüket..."


Ez konkrétan nem igaz!


A dúsgazdag nyugati országok többsége eleve vagy nem rendelkezett komoly gyarmatokkal, vagy egyáltalán nem voltak gyarmatai.


Németország a legjobb példa, amely eleve csak kevés és igen értéktelen gyarmattal rendelkezett, azokkal is rövid ideig, mindössze 33 évig 1881 és 1914 között. 1913-ban a német GDP kemény 1 %-a származott a gyarmatokról.


Mégis Németország volt 1914 előtt Európa gazdasági-ipari nagyhatalma.


Mellesleg azok az európai országok, amelyek nagy gyarmatbirodalommal rendelkeztek sem elsősorban a gyarmatokból lettek gazdagok.


Ez még a legnagyobb gyarmatosítókra, a britekre is igaz.


1913-ban Nagy-Britannia nemzeti jövedelméből külön-külön nagyobb aránnyal részesült az ipar, a kereskedelem, a pénzügyi és szolgáltató szektor, mint a gyarmatokról származó jövedelem.

2022. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!