Igaz, hogy az USA, annak ellenére, hogy pl. ott sokkal több a vallásosok száma, mint Európában, sokkal felvilágosultabb hely, mint Európa?
Azt veszem észre, hogy ott pl. sokkal nyitottabbak az új dolgokra az emberek, és nincsenek olyan hagyományok amik gátolnák különféle új dolgok létrejöttét.
Az iskolákban, egyetemeken úgy oktatják a gyerekeket, hogy merjenek kiállni a saját igazukért, és érveljenek a tanárral, míg Európában még a legjobb egyetemeken is jóformán diktatúra van. Lásd: Oxford
Szerintem ez annak tudható be, hogy az USA a klasszicizmus és a felvilágosodás eszméire épült és végül ez ahogy telt-múlt az idő, folyamatosan huszadikszázadiasodott, míg Európában közbejött a Romantika korszaka, ami lényegében a szó minden értelmében kicsit visszavetette a kontinenst a sötét középkorba.
Én az USÁ-ban a nagyobb vallássosságot annak tudom be, hogy egyszerűen nagyobb szabadságot kap az egyén, és nem terelik akár akaratlanul is a gondolkodásmódját valamilyen ideológia felé, míg Európa egyes országaiban pl. Dániában nagyon furán néznek rád, ha vallásos vagy, míg más országokban, pl. Olaszország, az a furcsa, ha ateista vagy.
Először is Oxford egy város, aminek több egyeteme is van. A leghíresebb a University of Oxford.
És én történetesen itt doktoráltam.
Kaptam is számos állásajánlatot, amelyek közül egy német bankét fogadtam el, ahol vezető elemző vagyok immáron 11 éve.
Idén január 2.-án bejelentettem, hogy távozni szándékozom. És tudod miért vagyok még itt? Mert nem találnak hozzám hasonló munkaerőt.
Pedig nem csinálok semmi különöset, csak amit megtanítottak.
Kifejtve: számolásokat végzek és az eredményeket megosztom a vezetőséggel.
Azaz információt szerzek és továbbítom. Nem véleményezem, továbbítom. Persze, ha kikérik a véleményem, akkor elmondom, de ez már más téma.
Lehet ezért keresek hetente többet, mint egy átlag magyar polgár évente?
Nemrég olvastam egy kutatásról miszerint a magyar emberek kikerülnek a középiskolákból még okosabbak nagyobb lexikális tudással rendelkeznek mint az amerikaiak viszont mire egy átlagos magyar fiatal elvégzi az egyetemet kevesebbet tud mint egy amerikai.... és pont itt van a nagyobb különbség, hogy míg mi a nagyobb tudás érdekébe "felesleges" tantárgyak tönkelegét tartalmazza az órarend addig Amerikába szakmára orientáltan tanítják minden felesleg éppen érintő dolog nélkül....
Mindez miért ?? mert ki kell tölteni az órarendet a tanároknak munkát kell adni....
(Tény itt én most csak Magyarországra nézve bontottam le a dolgot, de véleményem szerint az oktatási rendszerünk sz*r)
A sok Amerikai "vallásos-nak" egy hatalmas részét a betegebbnél betegebb szektatagok teszik ki, nem véletlenül van az, h valamennyi elvetemült szekta őshazája az USA.....meg egyébként is a vallás ott inkább amolyan kis szórakoztató összejövetel, ahol az ún. templomban a kedves hívek kicsit ugra-bugrálnak, meg arról beszélgetnek, h Jézus az ő legjobb haverjuk, akivel jókat dumálnak, meg különben is egy mise kb. olyan az amerikai gyülekezetek többségénél, mint egy TV show, vagy egy termékbemutató, ahol Dzson bemutatja Sztívön-t, aki korábban drogfüggő volt, de aztán megismerte JÉZUST, jól összehaverkodtak, és most egy szép kis házikója van egy mosolygós feleséggel, kb. mint a Született Feleségek-ben, és erre a tömeg csportosan fölkiált, h " Jeeeee Dzsíííííízüsz iz máj loooooord kámooon jeee " Tehát a vallást, hogyan sok minden mást is, kiárusították, sokkal inkább a szórakoztatóiparnak egy ágazata, mint akármi más.Persze vannak ott is komoly gyülekezetek, de ha csak azokat vennénk figyelembe, akkor nem lenne olyan szignifikáns a "vallásosak" száma az USA-ban.
A felvilágoltságról pedig annyit, hogy lehet, h nyitottabbak az új dolgokra, de ez egyáltalán nem jelent azt, h műveltebbek is, sőt, az átlag-amerikai alapvető dolgokkal kapcsolatos tudása viszonylagosan nagyon alacsony. Egyébként, mindettől függetlenül, nem nagyon látom az összefüggést a vallásosság, és az oktatás között ebben az esetben.
"Igaz, hogy az USA, annak ellenére, hogy pl. ott sokkal több a vallásosok száma, mint Európában, sokkal felvilágosultabb hely, mint Európa?"
A "felvilágosultságon" mindenki azt ért, amit akar. De mértékegysége semmiképpen nincs.
"Azt veszem észre, hogy ott pl. sokkal nyitottabbak az új dolgokra az emberek"
Mégmérted, vagy honnan tudod? Milyen műszerrel mérted meg?
"nincsenek olyan hagyományok amik gátolnák különféle új dolgok létrejöttét"
A hagyományok általában nem gátolják "új dolgok létrejöttét". Minden szakma hagyomány. A tudományok is hagyományok. Ahhoz, hogy ne találd fel újra a kereket, meg kell tanulnod mindazt, amit előtted már felfedeztek. Minden új arra épül, amit a múltban már elértünk. Valami nagyon primitív szlogenek vannak a fejedben a "haladással" kapcsolatban, olyanok, amik valami kommunista brosúrában esetleg jól festenek, de a valósággal köszönő viszonyban sincsenek.
"Az iskolákban, egyetemeken úgy oktatják a gyerekeket, hogy merjenek kiállni a saját igazukért, és érveljenek a tanárral"
Láttál két hollywoodi filmet, és onnan gondolod ezt?
A legjobb "amerikai" tudósok mellesleg Japánból, Kínából, Koreából származnak, ahol az iskolák finoman szólva nem a liberális szellemükről híresek.
"Szerintem ez annak tudható be, hogy az USA a klasszicizmus és a felvilágosodás eszméire épült"
Eszmékre épült? :))))
"míg Európában közbejött a Romantika korszaka, ami lényegében a szó minden értelmében kicsit visszavetette a kontinenst a sötét középkorba"
Gyorsan tisztázzunk két dolgot.
1) A "sötét középkor" egy fikció, amit bizonyos, a kommunista időkben kiadott történelemkönyvek terjesztettek, a valósághoz azonban nincs sok köze. A középkor nem volt sötétebb vagy világosabb az ókornál vagy az újkornál. Régebben volt, mint a modern kor, ezért fejletlenebb volt.
2) Irodalmi és festészeti irányzatok nem szokták "visszavetni" kontinensek fejlődését. Akkora marhaságokat beszélsz, hogy gyanakszom, hogy igazából te csak szórakozol.
"Dániában nagyon furán néznek rád, ha vallásos vagy, míg más országokban, pl. Olaszország, az a furcsa, ha ateista vagy"
Az USA-ban annyira megvetik az ateistákat, hogy volt egy közvéleménykutatás arról, hogy hány % viselné el, ha az elnök homoszexuális, néger, nő vagy ateista lenne, és messze az ateistát tolerálták volna legkevésbé. Az USA-ban a legutóbbi időkig aki ateista volt, az jobban tette, ha titkolta, és sok helyen ez máig így van.
Álomvilágban élsz, de ehhez képest nagyon magabiztosan lököd a süket dumádat. Ha kimennél az USA-ba, igencsak megdöbbennél azon, hogy sok szempontból mennyire elmaradottak. Elsősorban az igazságügy és a szociálpolitika területén vannak olyan nézeteik, amelyek Európában 100-150 éve meghaladottnak számítanak.
"A középkor nem volt sötétebb vagy világosabb az ókornál vagy az újkornál. Régebben volt, mint a modern kor, ezért fejletlenebb volt."
Akkor hogy lehet az, hogy Rómának, a Római Birodalom fénykorában (I.e. 40) egymillió lakója volt, és olyan jó volt a közigazgatás, a közlekedés, meg az egészségügy, hogy ezt fenn tudták tartani, és ezek után leghamarabb egymillió lakosú város a bolygón 1820-ra lett London...
Hogy lehet az, hogy az ókori Rómában már olyan etnográfusok, antropológusok voltak, akik gyakorlatilag rasszizmus-mentesen tudtak írni egy teljesen más kultúráról, a germán törzsek kultúrájáról, és erre ezután leghamarabb az 1960-as években került sor. 1850 előtt nem is foglalkoztak ilyesmivel az emberek, utána 50 évig az ment, hogy bebizonyítsák, hogy az Európán kívüli kultúrák közelebb állnak a csimpánzok kultúrájához, utána meg megint 50 évig mindenféle áltudományos rasszista dolgot kapcsoltak az antropológiához.
"Irodalmi és festészeti irányzatok nem szokták "visszavetni" kontinensek fejlődését."
Ezek az "irodalmi és festészeti irányzatok" csak hatással voltak a társadalomra, mert konkrétan a Romantika hatására jelent meg a nacionalizmus eszméje. Előtte ugyanis a közember nem az országával, hanem a családjával, közösségével, városával azonosult, ami egy sokkal békésebb világnézet volt.
"Nincsenek olyan hagyományok amik gátolnák különféle új dolgok létrejöttét"
Akkor hogyan magyarázod azt, hogy az USÁ-ban már évek óta csinálnak génkezelt ételeket, és hisznek benne, hogy ezzel megoldható a jövő élelmezése, az EU-ban meg be vannak tiltva ezek, mert félnek a vezetők az újdonságoktól.
Bocs, de ha emlékeim nem csalnak, akkor Római birodalom szétesett :)
Sőt, úgy rémlik, hogy a nacionalizmus az USA-ban sem ismeretlen fogalom, sőt állami szinten gerjesztik.
"Bocs, de ha emlékeim nem csalnak, akkor Római birodalom szétesett :)"
Igen, és a Római Birodalom bukásától egészen a felvilágosodásig tartó időszak, mi volt, ha nem sötét, hogyha közben egész Európában nem sikerült összehozni egy egymilliós lakosú várost?
Egyébként én úgyhiszem, hogy a Római Birodalom továbbra is köztünk él az USA képében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!