Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehetséges, hogy az EU azért...

Lehetséges, hogy az EU azért sem ad pénzt, mert elköltötte Ukrajna megsegítésére?

Figyelt kérdés
2022. aug. 3. 10:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Ekkor te benyomod a megszokott "megint jön a gyurcsányozás" meg az "elvakult fideszes" szöveget"


Amúgy, ahogy most leírtad nekem teljesen oké. Mármint nem igazán értek egyet, de a véleményedet tökéletesen elfogadom, és erre sosem dobnék be "elvakult fideszes" anyázást. A gond az szokott lenni, amikor élből jön a "mer gyurcsány jobb volt?" riposzt. Egyébként az őszinte válaszom: szerintem Gyurcsány sem volt jobb, de én valami jobbat szerettem volna, mint a gyurcsányos mszp. Ehelyett kaptam valamit, ami legalább ugyanolyan szar, viszont semmilyen fék nincsen rajta.


"A "rendszer" országon belül elfogadhatóan jól működik."


Ez az amiben nem tudok egyetérteni, mármint abban, hogy elfogadható-e. Működni működik, rend van és fegyelem, de sok szempontból számomra rémisztő az irány. Szerintem az ellenzék sem lett volna jobb, de attól még a fidesztől én szabályosan félek már.


"A "rendszer" uniós szinten viszont már nagyon azon a határon van ami miatt már nem előny hanem hátrány az unió tagjának lenni."


Szerintem a szomorú igazság majd akkor derül ki, amikor mondjuk nem tudnak megegyezni az unióval a pénzben, és kiderül, hogy az egész elfogadhatóan jó működést és a nagy orbáni fellendülést végig az EU finanszírozta.


"hónapokig tart amíg döntés születik egy vakcina beszerzéséről miközben országokban emberek ezrei halnak meg a járványban egészségügyi kataszrófahelyzet van"


Húha, ez egy kemény és nagyon szubjektív narratíva. Szerintem a helyzethez képest nagyon is gyors és átgondolt volt az uniós vakcinabeszerzés, és nem mellesleg kíváncsi vagyok, mennyi nyugati vakcinához jutott volna Magyarország a kvótarendszer nélkül, ha az UK és Németország azt mondja, hogy figyu, én kp-ra lefoglalom az egész készletet.


Persze, nyilván lehet ennél gyorsabban is döntést hozni, de azért az ilyen bürokratikus rendszerek működésében ez nem megy ilyen könnyen. Itthon is csak a döntéshozatal megy gyorsan, főleg kritika és ellenvélemény hiányában, de utána a rendszer sokszor nehezen alkalmazkodik. Ez most nem az EU védelme részemről, pusztán csak láttam már ilyen szervezetek döntéshozatalai mechanikáját belülről, és szerintem adottságaihoz képest nekem inkább volt pozitív, hogy így le sikerült hozni az ügyet.


"ahol 7 éve azon pattognak hogy az illegális migrációval kapcsolatban "közös európai megoldás kell" majd minden esetben ugyanazt az ostoba, egyoldalú kötelező kvótás javaslatot erőltetik, ott egyszerűen a rendszer működésképtelen"


Értem amit mondasz, de szerintem ez elég tét nélküli kritika. Nekem k*vára fogalmam sincs arról, mit lehetne ezzel a helyzettel kezdeni. Az EU szerintem sem jól kezeli, de ettől még nem leszek EU ellenes, és legfőképp nincs ötletem sem a helyes megoldásra.


Szerintem az EU-ban sok minden nem jó, de sokkal inkább tűrhetően működik, és ezzel együtt is meggyőződésem, hogy ott jobb nekünk, mint máshol.

2022. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#21 "Szerintem az EU-ban sok minden nem jó, de sokkal inkább tűrhetően működik, és ezzel együtt is meggyőződésem, hogy ott jobb nekünk, mint máshol."

Ez a lényeg, szerintem is így van. MÉG.

A különbség, hogy én az itthoni rendszernél is pontosan ezt érzem. van ami nem tetszik, van amit nem úgy, nem akkor, nem annyira éreznék helyesnek - de összességében az irányt is jónak tartom és jobb nekünk, mintha más lenne ami most lehetséges lenne helyette.

2022. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként tudja valaki, hogy ha az uTorrent helyes írásmódja uTorrent, akkor Ukrajna miért nem uKrajna?
2022. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"összességében az irányt is jónak tartom"


Mit tartasz benne jónak? Mármint ez nem egy passzív-agresszív kérdés, hanem tényleg érdekel, hogy mi tetszik.

2022. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
90%

#24 A belső piac megerősítését, a középosztály erősítését, a családtámogatási rendszert, a demográfiai helyzet javításának szándékát. helyesnek tartom az illegális migráció elleni fellépést és az ország határainak védelmét, ahogy helyesnek tartom a külpolitika változásait ahogy mindenkivel jó gazdasági kapcsolatokra törekedtek, még a sokáig ellenséges románokkal, szerbekkel, szlovákokkal is. Helyesnek tartom az oktatási rendszerben történt változtatások jó részét - kivéve az elcseszett központosítást, amit vissza is csináltak. Jónak tartom a magyar nemzet egységes képviseletét, a határon túliak állampolgárságát. Nagyon fontos és jó dolognak tartom hogy a nevelésben szerepet kapott az erkölcstan is és hogy a szülőknek lehetősége van választani, hogy sima iskolai keretek között a gyermekük hitoktatásban is részesülhessen, de ez nem kötelező, ahogy helyesnek tartom a mindennapos testnevelést, bár abban is vannak baromságok amikkel vitáznék. Nagyon tetszik, hogy nem pillanatnyi döntések születnek hanem átfogó, jövőbe mutató gazdaságfejlesztés folyik, és ennek köszönhetően ma már természetes hogy a turizmus virágzik, hogy azonnal át tudjuk venni világverseny megrendezését olyan országtól, ami visszalép. Egyetértek a korábban beindult haderő fejlesztéssel és sajnos igazuk is lett annak fontosságában, ahogy jónak tartom az államadósság átrendezését, ami miatt most kis részben devizában van az államadósság, nagyobb részben forintban és nőtt a belső adósság aránya a külső befektetőkéhez képest.

Tetszik, hogy Magyarország vezetői büszkék az országukra és nem fekszenek be mások utasításainak csak mert "merünk kicsik lenni", viszont nem is képzelik magukról azt, hogy nagyobbak, erősebbek lennénk, mint egy kis 10 milliós közép-európai ország aminek nagy a kitettsége és így rendkívül függ a környezetének változásaitól. Ahogy tetszik a Hungary Helps program, amivel valódi segítséget tud nyújtani az országunk az adófizetők pénzéből a világ minden táján, ahelyett hogy szóban jóemberkednének, valóban építkeznek. tetszik, hogy nem csak hangzatos vállalásaik vannak a környezetvédelemben, és nem csak egy még nagyobb vállalással fedik el azt, hogy az előzőt sem teljesítették, mint az a nyugati országokban szokás, hanem reális vállalásaik vannak és azt teljesítik is az erdősítéstől a hulladékcsökkentésen át az újrafeldolgozásig.

Sok dolog van még amik tetszenek - ahogy sok dolog meg nem.

2022. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Tök jó dolgokat írtál, sok van, amivel én is egyetértek. Pl teljesen egyetértek a határon túliak védelmével - bár ezügyben van bennem némi cinizmus arra nézve, hogy mennyire a szavazókat látták a határon túliakban, de ez csak az én feltételezésem. Ezzel együtt üdvözöltem a lépést.


A családtámogatási rendszerrel kapcsolatban vegyesek az érzéseim. Az adókedvezmény, a mindenféle felújítási programok tetszenek, az ingyen tízmillióktól, meg a háromgyerekes őrülettől kiráz a hideg. Összességében az induló családok támogatása, és a házasság noszogatása tetszik.


Nekem is szimpatikus, hogy a rossz szomszédokkal szorosabb kapcsolatra törekednek, bár most éppen sikerült elcsúszni a V4-es együttműködésekkel is. Nem, nem a nyugat miatt. A határvédelemmel is egyetértek, a haderőfejlesztéssel is. A nem deviza alapú államadósságot is, bár hozzáteszem, hogy ilyen téren több is volt a mozgásterük.


Igazából, ha ennyi lenne, én lennék a legboldogabb Fidesz szavazó - ahogy voltam is egyébként még 12 éve. Csak sajnos van jónéhány olyan dolog, amit egyszerűen nem tudok elengedni, vagy megbocsátani.


Pl említetted, hogy "Magyarország vezetői büszkék az országukra és nem fekszenek be mások utasításainak csak mert "merünk kicsik lenni", viszont nem is képzelik magukról azt, hogy nagyobbak, erősebbek lennénk, mint egy kis 10 milliós közép-európai ország"


Ezt én pont fordítva látom. Én szeretném legjobban, ha megszabadulnánk a tipikus magyar kisebbségi érzéstől, de sajnos a Fidesz nem ezt számolja fel, hanem nagyon is rájátszik egy végtelen tipikus emberi magatartással: bármilyen kritika, vagy ellenvetés érkezik, azt személyünk/nemzetünk elleni támadásnak minősítjük, márpedig mi büszke nép vagyunk, és nem fekszünk le az elnyomásnak. Ez valójában pontosan ugyanannak a lónak a másik oldalán való leesés: meghunyászkodás helyett túlkompenzáció.


A tusnádfürdői beszédét hallva, vagy éppen a békeközvetítő szerepét játszva szerintem még az sem igaz, hogy tisztában lenne a saját erejével. Szerintem ő beleélte magát a saját maga által sugallt szerepbe, az Európában utat mutató vizionárius szerepébe. Szerintem inkább pont, hogy kezd elszakadni a realitásoktól. Úgy viselkedik, mint aki mindenkinél okosabb, és majd később mindenki rájön, hogy neki volt igaza, miközben azért a valóság minimum vegyesebb képet mutat, és most éppen nem is áll olyan jól a széna.


Érdekes volt az átgondolt, hosszú távú gazdasági terv is, amit említesz, ami számomra inkább meghökkentő. Amit én látok, az rettentő látványos presztízsberuházások tömege, stadionok, sportcsarnokok, felújítások, sporteredmények, de eközben a felszín alatt az infrastruktúra lassú pusztulása. Az egészségügy, az oktatási rendszer, az energiaellátás, mezőgazdaság, a vízmegtartás infrastruktúrája olyan dolgok, amik huszonéve reformért kiáltanak, de senki nem csinál velük igazából semmit. Aztán amikor szembejön a baj, akkor néhány nap alatt erőből letolunk egy átalakítást. Én semmilyen lassú, előremutató dolgot nem látok itt, csak megalomán kisgyerekek nagy beruházásait és erős populizmust.


Ráadásul elképesztő korrupció mentén zajlanak ezek a csodafejlesztések. A munkahelyemen volt tréninget tartani egy fejlesztő cég ügyvezető trénere. Ő mesélte, hogy a közszférában néhány éve elindult egy tök jó folyamat: a piacról hoztak HR-eseket és felsővezetőket, hogy átszervezzék a különböző közüzemi cégeket (pl MVM és hasonlók), hogy hatékonyabbá váljon a rendszer. Majd tavaly kiírtak egy 30 milliárdos állami képzési tendert ezekre a cégekre, amit megnyert egy kettő főt számláló, abban az évben alakult vállalkozás. Innentől mindenki az ő alvállalkozójukként mehet be képzést tartani, ők mondják az árat, kikapcsolaták a felsővezetőket is a döntéshozatalból.


Ez csak egy példa, de ugyanilyen példa, hogy a telekommunikációs cégnél dolgozó ismerősök mesélik, hogy folyamatosan azon dolgozik a NER, hogy szépen felvásárolják az összes hazai telekommunikációs céget, és a végén minden mobilkommunikáció és internetszolgáltatás a kezükben lesz. Ez sem túl egészséges irány.


Amit viszont a legslejobban megvetek, az állandó felelősséghárítás és uszítás. Egységes magyar nemzet képviseletéről beszélünk, miközben folyamatosan azon dolgoznak, hogy a hatalmuk megőrzéséért az eddiginél is jobban megosszák a magyar népet. Mit mond Gulyás a KATA módosításáról? Ha egy ápolónő fizet adót a 180 ezres fizetéséből, akkor nehogymár egy milliókat kereső vállalkozó ne fizessen. Ez igaz, de ezzel a mondattal mit ért el? A KATAsok ellen hangolta a közvéleményt, miközben semmi rosszat nem csináltak, csak éltek egy legális lehetőséggel, amit egyik napról a másikra húzott ki alóluk a kormány. Mivel vannak tele a fórumok? Köcsög KATA-sok, meg is érdemlik, mit tüntetnek, stb. A kormány, aki amúgy bevezette a KATA-t nem felelős megint semmiért sem. És persze ezen kívül ellenség az EU, az USA, Soros György, mindenki, aki beszól. Állandó lázítás, hergelés. Kivagyok tőle teljesen.


Igazámég egy praktikus oka is, ami miatt borzasztó károsnak tartom, amit csinálnak. Egy olyan rendszert építenek, aminek nem igazán van folytatása. Szerintem minden ami jelenleg jó a Fideszben csak addig jó, ameddig van Orbán Viktor, de hogyan lehet ezt a rendszert folytani? Ellenzék nincs, a Fidesz pedig egy klasszikus maffiacsaládra emlékeztet, ahol a stabilitás egyetlen emberre épül. Ha holnap Orbán Viktort elüti a busz, akkor szerintem beindul a belső átrendeződés, és nem igazán látom a kontrollt efelett.


Az egész jogállami mesedélután pontosan azt üzeni, hogy a demokratikus berendezkedésű államok egyik alapelve, hogy egy ember, vagy csoport ne tudjon akkora hatalmat magához ragadni, amivel elbillenti az egyensúlyt. A jogállami vita nem azt jelenti, hogy bármilyen törvénytelen dolog történne Magyarországon, ez egy félreértés. Arról van szó, hogy kezd a pálya visszafordíthatatlanul egy irányba lejteni, és ez hosszú távon akkor is rossz lesz Magyarországnak, ha most még neked van igazad, és jelenleg akár egészen jó is.


Amikor a Fideszt szapulom, nem azt állítom, hogy az ellenzék jobb lenne, én azt akarom, hogy valamilyen fék kerüljön rá erre az elszabadult hajóágyúra, mert egyre nagyobb baj lesz.

2022. aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!