Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehetséges, hogy az EU azért...

Lehetséges, hogy az EU azért sem ad pénzt, mert elköltötte Ukrajna megsegítésére?

Figyelt kérdés
2022. aug. 3. 10:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Blablabla, elérünk a témától. Viselkedjetek! Nem 3 évesek vagytok, vagy legalábbis elvileg 16 éven aluliaknak tilos a GYK-t használni!
2022. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%

"Pont amiatt megy a "jogállamisági" mesedélután, mert amint konkrétumokról kell beszélni az uniós bürokrácia már nem tud felmutatni semmit."


Hát nem tudom, én azért el tudnék képzelni egy olyan világot, ahol a jegybank élén, az államfői székben nem Orbán katonája ül, ahol egy mindenkit érintő törvényt nem 24 óra alatt tolnak keresztül, ahol nem módosítgatják az alkotmányt minden választást után, ahol nem a legalja szenny propaganda ömlik a közmédiából, ahol nem szinte minden közbeszerzést a saját klientúra nyer meg. Szerintem nem volna az olyan szar ám nekünk.


"Azt magyarázd már el nekem milyen alapon szólnak bele a magyar állampolgárok döntésébe?"


Ki szólt bele a te döntésedbe? Azt mondták, hogy nem adnak pénzt olyanra, ami szembe megy az EU értékrendjével. Ezzel a te állampolgári döntésedbe szóltak bele?


"Éppen úgy nincs joga beavatkozni a megválasztásába vagy megváltoztatni a magyar miniszterelnök személyét, ahogy nekem sincs jogom leváltani a német kancellárt vagy a francia elnököt."


Ki változtatta meg a miniszterelnük személyét? Arról van szó, hogy vissza kéne szorítani a korrupciót és az autokráciát, nem arról, hogy le akarják váltani Orbánt. Ahhoz viszont azért van joga, hogy azt mondja, hogy jó, ha neked Brüsszel döntései mind büdösek, akkor a választásaidat ne a Brüsszeltől kapott pénzből nyerjed.

2022. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
24%
Megunták hogy mindből az orbán porta épül.
2022. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%

#12 Ezek megint a mesedélután része.

nem attól jogállam egy jogállam, mert az van a Nemzeti Bank élén aki neked tetszik, hanem ha annak oda kerülése a jogszabályoknak, törvényeknek megfelelően történik. És úgy történt. Nekem meg azok nem tetszettek akik korábban voltak a jegybank élén és attól még soha nem jöttem azzal, hogy jogtalan.

Egy csomó olyan dolgot nyomsz be amihez egyrészt semmi köze az EU-nak, másrészt nem törvénytelenek csak neked bántják a szemedet.

"Ki szólt bele a te döntésedbe? Azt mondták, hogy nem adnak pénzt olyanra, ami szembe megy az EU értékrendjével. Ezzel a te állampolgári döntésedbe szóltak bele?"

Pont azt írtátok, hogy azért nem az eu pénzt mert nem akarja hoyg ez a vezetés legyen - ergo ha más lenne a vezetés akkor adna. Ez zsarolás, és beleszólás. semmi közük hozzá! Azok a pénzek az uniós szerződések és megállapodások, költségvetés szerint járnak az országnak függetlenül attól kik vannak kormányon.

"Arról van szó, hogy vissza kéne szorítani a korrupciót és az autokráciát, nem arról, hogy le akarják váltani Orbánt. "

Nem, nem erről van szó. Az a szervezet ahol Cseh Katalin vizsgálhatja a korrupciót miközben több milliárdnyi eu-s pénz miatt folyik ellene vizsgálat az OLAF-nál, vagy ahol egy eu biztos sok milliós korrupciós botrányba került a vakcinaszerződés aláírásával kapcsolatban következmények nélkül, ahol gyurcsányék cégét bízták meg eu-s pénzen a magyar források elköltésének ellenőrzésével, ott ne erőlködjenek a "korrupció" meséjével, mert hiteltelenek.

Pont ez a lényeg, hogy amikor konkrét ügyeket kellene megnevezni akkor nincsen semmi. Csak megy a mese, hogy "az összkép olyan, hogy itt nincs jogállam" by Donáth Anna.

2022. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
43%
#14, szálljunk le a mesedélutános sértegetésről, inkább megkérdezném a véleményedet: szerinted mennyire van rendben a mostani rendszer?
2022. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, szerintem helyesen teszi, ugyanis egy Modern Demokráciában egyre inkább kezd elmozdulni a képviseleti demokrácia irányából egy félig képviseleti-félig közvetlen vagy részvételi demokrácia irányába... nekem ne mondd azt, hogy nem jó az, hogy te mint állampolgár dönthetnél arról, hogy az állam mire költse el a befizetett adóforintjainkat, vagy hogy a magyarok többsége támogatná az EU Főügyészséghez való csatlakozást is... nyilvánvalóan mindenki érzi, és felfogja, hogy azért nem jó, hogy nem lehet elszámoltatni a kormányt, vagy ha mondjuk úgy szavaznak meg új alkotmányt vagy alaptörvényt, hogy nincs utána egy népszavazás... helyette van egy semmit nem érő nemzeti konzultáció vagy embereket egymás ellen hergelő népszavazási kérdések...
2022. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Az EU és az Egyesült Államok is brutális pénzt költött Ukrajnára úgy, hogy bevallottan nem is tudják, hogy mire ment el. Amerika még ráadásul rettenetes mennyiségű fegyvert is küldött ami szintén bevallottak, hogy nem tudják mi lett a sorsuk és hol kötöttek ki.
2022. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
94%

#15 " szálljunk le a mesedélutános sértegetésről, inkább megkérdezném a véleményedet: szerinted mennyire van rendben a mostani rendszer?"

Na, a szokásos forgatókönyv szerint én vagy leírom, hogy a lehetőségekhez képest még mindig sokkal jobban, mint korábban működött stb. stb. Ekkor te benyomod a megszokott "megint jön a gyurcsányozás" meg az "elvakult fideszes" szöveget, vagy leírom - ismét, sokadszorra - mi mindennel van problémán, de hogy ennek ellenére, ezek mellett is sokkal jobban működik a mostani rendszer - amire ugyanaz lesz a válasz mint az első verzióra.

Lerövidítem: már leírtam sokszor miben nem működik jól és miben meg jobban, mint korábban. A lényeg: ennél csak rosszabb lehetőségek voltak és pont a teljesen alkalmatlan, vállalhatatlan ellenzék miatt még halvány remény sincsen arra, hogy a mindig, mindenhol a rendszer velejárójaként meglevő baromsághalmaz csökkenjen, mert minek? Miért tennének bármit ha az érdeksérelemmel járna, amúgy meg úgy is ők az egyetlen vállalható alternatíva?

A "rendszer" országon belül elfogadhatóan jól működik. A "rendszer" uniós szinten viszont már nagyon azon a határon van ami miatt már nem előny hanem hátrány az unió tagjának lenni. Ahogy hónapokig tart amíg döntés születik egy vakcina beszerzéséről miközben országokban emberek ezrei halnak meg a járványban egészségügyi kataszrófahelyzet van, vagy ahol 7 éve azon pattognak hogy az illegális migrációval kapcsolatban "közös európai megoldás kell" majd minden esetben ugyanazt az ostoba, egyoldalú kötelező kvótás javaslatot erőltetik, ott egyszerűen a rendszer működésképtelen és nem látja el az alap feladatát, a szuverén tagállamok gazdaság együttműködésének könnyítését.

Mert erről szólna az unió alapvetően és nem arról, hogy egy Szovjetunió 2.0 jöjjön létre ami felé próbálnak vinni minket.

2022. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

#16 ", vagy hogy a magyarok többsége támogatná az EU Főügyészséghez való csatlakozást is... "

Ezt honnan veszed, hogy a magyarok többsége ezt támogatná?

2022. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
18 - Szerintem pályát tévesztettél, azért látod ennyire torzan a dolgokat.
2022. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!