Mit gondoltok erről a mai liberalizmussal kapcsolatban?
"mára azonban már kizárólag az egyénre helyezi a hangsúlyt, annak jogaira"
Nem teljesen. A liberalizmusból is következik a nemzet, viszont nem úgy, ahogy mondjuk egy konzervatívnál, hogy a nemzet az olyan, mint egy vallás esetében az isten.
Szóval azt mondja, hogy a nemzet van az egyénért és a nemzetet is egyének alkotják. Ha a "nemzet" pedig megpróbál nekik keresztbe tenni, akkor nem kell ugyangúy feltétel nélkül, agyatlanul követni, mint a konzervatívok szokták.
"valaki egy világbirodalmat akar létrehozni, amit uralhat"
Nem, mivel ha igaz, amit mondasz, akkor az következik, hogy a világbirodalom mellett se állna ki senki.
"mindenféle közösséghez tartozás érzését kiöli az emberekből"
Na erről pont nem szól a liberalizmus.
Ha ez annyira igaz, és mondjuk a feminizmus a liberalizmushoz kötjük, akkor miért vannak feminista mozgalmak? A logikád szerint pont, hogy nem kellene csoportokat alkotniuk.
#12 " Pedig a liberalizmus arról szól, hogy én, én, én. Semmi kötelesség, csak a jogok."
NEM!
A valódi liberalizmus nem erről szól, ez csak az amit ma liberalizmusnak neveznek.
#12
"Pedig a liberalizmus arról szól, hogy én, én, én. Semmi kötelesség, csak a jogok"
Tegyük fel, hogy igaz. Akkor hogyan összeegyeztethető a liberalizmussal a közoktatás és közegészségügy? Mivel ha nincs kötelessége az embernek pl. adót fizetni, akkor ezek a koncepciók nem léteznének a liberalizmuson belül.
A valóságban de, vannak kötelezettségeik és a liberalizmus is ezt mondja, viszont azt mondja, pl. jelenleg, hogy te jelenleg adót fizetsz, így kötelességedet teljesíted az állam felé, viszont az állam nem szolgáltat egy minőségi közoktatást.
"A közösségem, a nemzetem nem."
De egyébként érvényes a korábbi kérdésem a feminista mozgalmakról. Ha a liberalizmusnak a csoport nem számít, akkor nem jött volna ilyen létre soha.
A valóság cáfol rá a téveszméidre. Ez a helyzet.
Itt arról van szó, hogy a liberális ember a nemzet és közte lévő kapcsolatot kölcsönösnek gondolja. Ő ad valamit, pl. adót és a nemzet visszad egy jó oktatást.
És mivel nem vallásként tekint rá, ennek következménye, hogy ha az állam nem ad vissza semmit, akkor a liberális azt tudja mondani, hogy "jó, akkor ha ez a közösség rám nem tart igényt, akkor keresek egy közösséget, ahol megbecsülnek".
Ebből jön az elvándorlás, aminek a célja az olyan nemzet megtalálása, aminek a liberális úgy érzi, hogy részese.
De máshogy is leírhatom. A liberális a nemzetet sokkal racionálisabb alapon értelmezi, míg a konzervatív agyatlanul, mint valami vadállat.
#16
Ellenkezőleg, pont fordítva, ha nem számítana, akkor maradna, mivel neki tök mindegy a nemzet. Ha a nemzet nem jelent semmit, számára érdektelen, akkor érdektelen a milyensége is. Te is pont azt mondod, hogy neki számít, csak attól mert még számít, nem lesz a nemzet csicskája, mivel nem vallásként tekint rá, mint a konzervatívok.
Azért megy el, mivel nem mindegy.
Egyébként elég vicces, ahogy ignorálod a kommentem 90%-át, mivel nem tudnál cáfolni. Még a legegyszerűbb kérdéseimre se választál, mivel látod, hogy igazam van, de gerinced nincs beismerni. :)
#18
"Pont azért megy el, mert egy másik nemzet ugyanúgy megfelel neki"
Ha ugyanúgy felelne meg, akkor nem menne el.
Ez nagyon fontos, két okból marad mindig esetben valaki az adott nemzeten belül, ha nem érdekli, mivel ha nem érdekli, akkor nem érdekli, hogy jó vagy rossz, vagy pedig vakhittel követi, akár jó, akár rossz.
Akit érdekel, viszont nem vakhittel követi, az adott esetben elmegy.
"A lényeg, hogy hol kényelmesebb az élete."
Ha ez igaz lenne, akkor már most nem lenne az országban egyetlen liberális se, sőt, az egész világon minden liberális abba az országba menne, ahol a legkényelmesebb neki, viszont látjuk, hogy nem ez történik.
Vagyis az állításod a valóság sem igazolja.
Jó, közelítsük meg más irányból, mivel látom még mindig terelsz.
Tegyük fel,h ogy az adott nemzet úgy dönt, hogy csak a te családodat rabszolga sorba dönti (akár szexrabszolgaként kezeli őket), akkor sem mennél el? Mivel azt mondod, hogy nem, miközben ha elmennél, akkor az azt jelentené, hogy nem jelent neked semmit se a nemzet, a logikád szerint.
Ha viszont lenne olyan eset, amikor elmész, nem feltétlenül, amit én vázoltam vagy nem csak az, akkor gyakorlatilag ugyanúgy gondolkodsz, ahogy egy liberális, csak neked máshol van az a keret, amit elvársz a nemzettől, hogy biztosítson.
De ebből nem következik, hogy téged egyáltalán nem érdekel a nemzet, ahogy egy liberális esetében sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!