Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok erről a mai...

Mit gondoltok erről a mai liberalizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A liberalizmus eredetileg nemzeti ideológia volt, mára azonban már kizárólag az egyénre helyezi a hangsúlyt, annak jogaira. A nemzeti identitást idejétmúltnak tartja. Nem ez a tökéletes ideológia, ha valaki egy világbirodalmat akar létrehozni, amit uralhat? Hiszen egy végletekig egyénközpontú ideológia mindenféle közösséghez tartozás érzését kiöli az emberekből, így nem lesznek olyan csoportok, amik ellenállhatnának a totális birodalmi-uralmi törekvéseknek.

2022. máj. 24. 13:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%

A libsizmus már nem az egyénre épít, hanem a sérelemre. Mindenkinek kötelező magának sérelmet választania, és emiatt gyűlölni mindenki mást, de leginkább a középkorú dolgozó heteroszexuális fehér férfit.

Hányinger.

2022. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

Ez így nem igaz ahogy a kérdésbe kiírtad.

A liberalizmus egy általános elvrendszer és annak van olyan leágazása ami nemzeti ideológiaként is értelmezhető. Még csak nyomokban sem volt szó a liberalizmus elvei között nemzeti ideológiáról. Alapvetően az egyén szabadsága és az állam, a hatalom korlátozása volt a lényege.

A liberális alapelveket ma egyszerűen alapvető emberi jogként ismered és azok a nyugati kultúrák alapjait képezik, mindegy milyen eszmerendszerű pártról van szó - ha demokráciában gondolkodnak.

A liberalizmus alapja és lényege a szabad szólás és véleményszabadságtól kezdve a vallásszabadságon át a gyülekezési szabadságig már természetes alap mindenkinek és az a feltűnő ha ezt akarják korlátozni.

Ezért nevetséges amikor magukat liberálisnak mondók követelik a közösségi médiában a cenzúrát, a közösségekben a vélemények elnyomását "safe space"-ekkel, vagy éppen amikor szimplán amiatt hogy valaki orosz származású, már kirúgják a bolti eladói, zenakarvezetői vagy bármilyen állásából.

De hajrá, küzd a birodalmi törekvések ellen, így helyes! Szólalj fel minél többet a nyugati diktatórikus lépések ellen, a vélemények elnyomása ellen!

2022. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

"A nemzeti identitást idejétmúltnak tartja."


Ha ezalatt azt érted, hogy többe nézek egy rendes mittudomén észtet egy alja magyarnál akkor lehet, hogy én is liberális vagyok.

2022. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

3as, a véleményszabadságba nem tartozik bele az, amikor valaki cenzúrát, vagy safe space-t követel?

De egyébként az, hogy valaki kirúg valakit egy cégből, vagy zenekarból, vagy akárhonnan, azért, mert paraszt az illető, téged, miért bánt ennyire? Életeben nem hallottál volna egyikről sem, ha nem kerülnek bele a hirekbe!

2022. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
A Liberalizmus, a Brit Simon & Garfunkel Nagyszótár pontos megfogalmazása szerint: te analfabéta vagy.
2022. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

A liberalizmus régen sem volt nemzeti célú. Arra ott volt a nacionalizmus, ami a liberalizmus mellett állt a baloldalon.


Szabadság, testvériség, egyenlőség! - harsogták a francia forradalom alatt az új, forradalmi eszméket.

Azaz liberalizmus, nacionalizmus, szocializmus. Merthogy ez volt a három forradalmi ideológia, ami szemben állt a konzervatív jobboldallal.


Aztán a nacionalizmus átkerült a konzervatív oldalra, mert a nemzeti érték tradícionalitása konzervatív értéknek minősült.


A liberalizmus és a szocializmus maradt a baloldalon Forradalmi eszmének.


Forradalmi eszme, by definition, ha eléri a célját, új célt tűz ki magának.

Mint például ha a nők szavazati jogait sikerült kiharcolnia, akkor célul tűzi ki a feketék jogainak egyenlővé tételét.

Jelenleg épp a nem-heteró közösségek jogainak egynelővé tétele a kitűzött cél, és nagjyából ugyanúgy reagál rá a társadalom, mint amikor a nők iskolához vagy szavazathoz való jogáért harcoltak. Nagyjából hasonló szinten felháborító ez is, meg az is, a maga idejében.


Ez soha nem volt nemzeti jellegű. A három eszme kiegészítette egymást, de a nacionalizmus kilépésével ez az egyensúly felborult.

Ha végignézed a 48-as forradalom és szabadságharc 12 pontját, ott is szinte egynelő arányban vannak nacionalista, liberális és szocialista törekvések.


Én azt látom problémának, hogy az oldali szembenállás miatt a liberalizmus és a nacionalizmus kizárják egmyást, ahelyett, hogy kiegészítenék egymást. Szomorú, mer tmindkettőre lenne igény, de így vagy az egyikből vagy a másikból kapunk túl sokat.

2022. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Létezik nemzeti liberalizmus is.
2022. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva! Ha kiírom, hogy femináci, már azért is törlés jár!


Na például ez az egyik gond, a PC véleményterror, femináci szájtapasz, a "liberális" oldalról, a másik oldalról pedig a nemzethy white trash "jobboldali" szociáldarwinista tekintélyuralmi cenzúra

2022. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A klasszikus liberalizmus nekem is jobban tetszik a mainál, de mitt lehet tenni?:)
2022. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
#9 Azt lehet tenni, hogy mindig elmondod, akik ma liberálisnak nevezik magukat azoknak jóformán semmi közük a liberalizmushoz.
2022. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!