"Ha nincs rubelben fizetés nincs gáz az oroszok pénzét nem fogják ellopni a nyugati hazugság birodalomban élő országok".Egyetértetek Putyinnal?
#2 "Igen, én is napról napra nézem a rubelt, volt egy pont amikor 1eurohoz 76 volt a rubel, ami se tavaly se tavalyelőtt nem volt ilyen erős. Szóval a nyugat csak magaval tol ki, sőt, az euró sok pénznemhez képest gyengül, gondolok itt elsősorban a dollárra."
Te amúgy mit szívsz? Egy 5 másodperces Google-kereséssel kideríthető, hogy kamuzol. Az árfolyam jelenleg 95, ami a háború előtti időszakhoz képest 7-8%-kal gyengébb.
" Az árfolyam jelenleg 95, ami a háború előtti időszakhoz képest 7-8%-kal gyengébb."
Gondolj bele, a krími buli előtt 1 dollárért 32 rubelt kaptál, most háromszor annyit. Azok a nyugati bohócok hogy megszívták :D :D :D
(vajon a kérdezőt rubelben fizetik? :D )
Nézd én olyan helyen nézem ahol tudok venni, az hogy te mit találsz a googlen, engem egyáltalán nem érdekel :))
Most picit gyengült valóban, de nem 95 re, 90 re, de mint írtam, volt mar 76 is.
Az, hogy ki kamuzik, nekem teljesen mindegy, vannak online pénztárcák ahol lehet rubelt venni, és ha ott annyi amennyit irok, akkor nincs értelme megkérdőjelezni. 1Euro 1.08usd tavaly 1.20korul volt, itt is biztos be voltam szivva igaz?
1 eur 90 rubel, fényképekkel is tudom bizonyítani, vagy kepernyokeppel, hogy én annyiért tudok venni, az hogy te mit látsz a googlen, baromira nem tud érdekelni :))
Köszönöm, a szívást meghagyom neked, én nem élek ilyen szerekkel, nincs is rá szükségem.
1) Azért "erős" a rubel, mert szinte lehetetlen eladni. Ha van bármilyen kis kereslet, de a kínálat még kevesebb, mert törvényellenes eladni a legtöbb esetben, akkor fel fog menni az árfolyam. Emögött nem áll semmilyen reális gazdasági teljesítmény.
2) Ha úgy is lesz, ahogy Putyin akarja, most pl. euróban fizetnek a gázért, és aztán azt a ruszkik átváltják rubelbe. Ezentúl először lesz átváltva az euró rubelbe, és utána lesz fizetve a gázért. Csak a pénzváltás pozíciója a láncolatban eltolódik egy láncszemmel. Főleg technikai hatása van, nem pénzügyi. Melyik bankok milyen pénznemben tartják a pénzüket, és így mennyire könnyű vagy nehéz szankcionálni őket.
Röviden: így technikailag nehezebb szankcionálni a gázért való fizetést lebonyolító orosz feleket. Ennyi az egész.
3) Amit most szállítanak az oroszok gázt, azért hónapok múlva kell majd fizetni. Tehát még jó ideig nem lép valós érvénybe a rubelben fizetés.
4) Az orosz gáz és olaj export az orosz állam bevételének 43%-a (2011-2020 között. Most valószínűleg még nagyobb arány, mivel a gazdaság jelentős része visszaesett). Ez elképzelhetetlenül nagy arány. Ha ezt elvesztenék, akkor heteken belül fizetésképtelenné válna az orosz állam. Nem tudnának nyugdíjanak fizetni, nem tudnák fenntartani a kórházakat, iskolákat, stb. Nem engedhetik meg maguknak, hogy elveszítsék a bevételük felét egyik napról a másikra.
Az EU energiaellátásánal 22%-a a földgáz, ami nagyrészt orosz. DE pl. nyáron, amikor a napelemek ezerrel termelnek, és nem kell annyit fűteni, az EU szinte teljesen függetleníteni tudja magát. A kis gázt, ami ebben az időszakban is szükséges, tudják fedezni. A komoly probléma igazából 2022 október környékén jönne elő. Addig meg ki tudja mi történik még.
->Mindkét fél függ a másiktól, de az oroszok jobban függnek az EU-tól, mint fordítva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!