Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Oroszország elleni szankció...

Az Oroszország elleni szankciók valójában nem az európai lakosságot döntik hosszútávon nyomorba?

Figyelt kérdés
Az orosz energiára szükség van, ami az ellenszankciók miatt drágább lesz. A SWIFT kizárással az oroszok megszabadulnak a dollár alapú kereskedelemtől, amit már régóta szeretett volna elérni, az embargó miatti kereskedelmi kieséseket pótolhatja Kína, Irán és egyéb szövetségesektől, s mivel nem tőlünk vásáról, ezen bevételkiesések ismét a nyugati lakosságot súlytanák...

2022. febr. 26. 08:36
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
31%
Tehát 2022ben vagyunk, valaki meg mindig azt mondja, hogy urtechnikahoz meg repulokhoz az oroszoknak kell barmi is a nyugattol? Mert ha a 20.szazad elejen lennenk akkor elhinnem, hogy kell, de ma? Meg kina nem tudja potolni? Kina? Komolyan, a vilag elsoszamu nagyhatalma nem tud potolni? Oroszokat kevesbe erintik a szankciok mint magat europat. Europa ezekkel a szankciokkal gazdasagilag megjobban lemarad amerikatol, de meg akar tonkre is mehet. Oké, hogy nyugaton nagyobb a fizetes, de azert egy 20xos gazarat ne mondjatok h rohogve fizetne ki a nep? Nemetben sincs mar olyan jo helyzet, mint sokan azt gondoljak. Ez az egesz haborusdi amerikanak kedvez. Nem mondom, oroszorszagnak azert fajhatnak ezek a szankciok, de ha megeri nekik haboruzni, akkor ne gondoljatok, hogy annyira erzekenyen erinti oket.
2022. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
44%

2#


Ha Putyinnak ez a célja, akkor ezen szakciók nem állítják meg, tehát a nyugati politikusok, vagy nem értenek hozzá, vagy más végkifejlettől tartanak.


Putyin kormányváltást kért az Ukrán csapatoktól, fegyveres összecsapás nélkül is béke lehetett volna, ha leváltják a nácipártot.


Putyin talán megállna az ukrán kormányváltás után, de ha a nyugat kiprovokálja, összeáll szövetségeseivel és kezdődik a bál.

2022. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
90%

Az Európai Unió teljes GDP-je több, mint az orosz tízszerese, és előbbiben már az Egyesült Királyság benne sincs (azzal lenne a szorzó 12 is). Európában négy olyan állam van, Németország, Franciaország, az Egyesült Királyság és Olaszország, melyeknek egyenként nagyobb a gazdasága, mint Oroszországé. Olyan nincs, hogy Oroszország itt pikk-pakk átszervezi a gazdaságát kínai és iráni piac felé, miközben Európa lakossága nyomorba dől.


Mellesleg az a kínai, iráni, stb. piac jóval kisebb vásárlóerővel bír. Az egy dolog, hogy Európa az amerikai és a norvég gázt drágábban tudja venni, mint az oroszt, és ez nem jön jól Európának, de az orosz gáz is olcsóbban megy el a csóró piacokon, mint Európában, úgyhogy ez az oroszoknak se jön jól.


Egy elhidegülést minden résztvevő megérez, de gazdasági értelemben az EU egy nagyon nagy hal, Oroszország pedig nem. Oroszország csak katonai értelemben nagy hal, semmi másban nem. Még az irdatlan nagy területe is csalóka, mert az Uráltól keletre az óriási területek jelentős része teljesen lakatlan.

2022. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
80%

"Tehát 2022ben vagyunk, valaki meg mindig azt mondja, hogy urtechnikahoz meg repulokhoz az oroszoknak kell barmi is a nyugattol? Mert ha a 20.szazad elejen lennenk akkor elhinnem, hogy kell, de ma? Meg kina nem tudja potolni? Kina? Komolyan, a vilag elsoszamu nagyhatalma nem tud potolni? "


Most vagy tévedsz vagy tudatosan tolod a komcsi propagandát.

1. a ruszki űrprogram a nyugatival kompatibilis a közös projektek miatt. ISS, korábban a Mir stb. A kínaiak nem tudnának felállítani komplett gyártósorokat, elővarázsolni a know-how-t, szabadalmakat, amelyek alapján pótolhatnák a kieső technológiát. Ugyanez igaz a repülőkre, a ruszki polgári repülőflotta 3/4-e nyugati modell, Boeing, Airbus, Fokker stb. Kína nem tudja pótolni az alkatrészeket, ez nem egy szaros lada niva, hanem egy modern repülő.

2. Kína nem a világ első számú hatalma. Messze van attól. Az EU-t csak azért tudták megelőzni, mert az UK kilépésével 2,7 billió (2700 milliárd) dollárral csökkent az EU-gdp. De a kínai gazdaság lassul, az ingatlanpiaci krízis mélyül, a gdp-növekedést jelentő szellemváros-építés (amely hitelekből ment) megszűnik. A demográfiai adataik rettenetesek, alig születik gyerek, egyre több a nyugdíjas, ami megterhelést jelent az államkasszának. 2050-re a lakosság egyharmada 60 évnél idősebb lesz, miközben a munkaképes lakosság 200 millió fővel csökken.

2022. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
62%
Náci párt egy zsidóval az élén, ezt komolyan, hogy tudod igy ebben a formában leirni?
2022. febr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

[ma 09:25]: "Tehát 2022ben vagyunk, valaki meg mindig azt mondja, hogy urtechnikahoz meg repulokhoz az oroszoknak kell barmi is a nyugattol? Mert ha a 20.szazad elejen lennenk akkor elhinnem, hogy kell, de ma? Meg kina nem tudja potolni? Kina? Komolyan, a vilag elsoszamu nagyhatalma nem tud potolni?"

- Egyrészt Kína nem a világ első számú nagyhatalma. Katonai értelemben előtte van az USA és Oroszország is, gazdaságilag pedig előtte van az USA, és még az EU-t is csak most előzték egy kicsivel (és ha nem lép ki az Egyesült Királyság, az EU még mindig Kína előtt lenne jócskán). Persze ezek változhatnak, és Kína valóban nagyon jön fel, de egyelőre minden értelemben inkább csak 2-3.


Másrészt pedig az, hogy valamit Kína tud pótolni, nem azt jelenti, hogy azt pótolni ne lenne iszonyatos teher. Ha megnézed az Aeroflot (orosz nemzeti légitársaság) flottáját, az túlnyomórészt Airbusokból és Boeingokból áll. Alkatrészek, nagy szervizek nyugati kötődésűek. Le lehet cserélni az egész flottát orosz és kínai gyártású repülőkre, hogy ne legyen nyugati függőség? Még szép. Sokba kerül? Nyomorultul.


De hétköznapibb példa a repülésnél a szoftver. Lehet IPhone vagy Samsung helyett Huawei-t használni, és teljesen oké is minőségben. De ami rajta fut, azt vagy a Szilícium-völgyben írták (Kaliforniában, tudod, azok a közmondásosan "hülye amerikaiak"), vagy legalább egy, de inkább két kategóriával gagyibb. Az orosz tini is inkább facebookozik, mint ööö... nem is jut eszembe a neve az orosz változatnak, és nem azért, mert olyan nagyon feledékeny lennék, hanem mert olyan nagyon nem jelentős az orosz változat (nyilván egy pillanat kikeresni, de akkor nem tudnám érzékeltetni, hogy mennyire nem jelentős :)).

2022. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
[ma 09:34]: Megelőztél. :)
2022. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

A civilek gazdasági ellenállásáról sem szabad megfeledkezni. Az orosz vodkaipar fő exportőre a Nyugat, az pl. pont most omlik össze, mert milliók elkezdik szolidaritásból nem vásárolni a vodkát.


Apróságnak tűnik, de nagy dolog, ha emberek milliói elkezdenek német mondani az orosz termékekre. Arról nem beszélve, hogy már lemondták az ott tartandó Forma 1-et még más sportrendezvényeket, meg ilyesmik. Ez mind-mind bevételkiesés.


Plusz igen, az olaj. Nem csak mi függünk az orosz olajtól, hanem Orszország is a Nyugattól, hisz elég jelentős felvásárlója.


Ha ezt mind-mind összeadod, az hatalmas csapás az orosz gazdaságra nézve is, pedig az amúgy sem pörgött mostanában. Szerintem laza 10 millió ember lett ott munkanélküli 2 nap alatt a szankciók miatt

2022. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

A norvég gázkitermelést, ami jelenleg az EU igényeinek 20%-át teszi ki, simán lehet duplázni, és az Északi-tengertől egy ugrás Hamburg vagy Rotterdam. Ezzel máris sikerülne fedezni a kieső orosz gáz felét.

Hosszabb távon az EU-nak úgyis át kell állnia az oroszoktól független forrásokra, hogy ne egy tömeggyilkos elmebeteg putyintól függjenek.

2022. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
87%

Az egész intézkedés alapja, hogy szegény szegényebb lesz a gazdag gazdagabb csak az oroszokra irányítva.


Az egészben Orbán meg a Paks 2 is az oroszokra bízta és az 1-hez is oroszoktól kell venni az uránt is. Ennyire kitenni az országot nem csak gáznál.


"Idehaza lesz a legsúlyosabb, most kell nézni mennyi munkát érintett és Orbánnak be kell adni a derekát az EU-nak.


"Hatalmas mezőgazdasági export, hatalmas olaj- és gázimport. Ha levágjuk őket, vegyi és petrolkémiai iparunk bedől. Ez legalább 200 ezer munkahelyet jelent. Ha nem jutunk elegendő gázhoz vagy nukleáris üzemanyaghoz, nem tudunk energiát termelni. Energia nélkül nem tudsz szart csinálni. Miután nagyon nagy inflációt okoz, amit nem tudok megjósolni (talán 100%). Ez rontja a mezőgazdasági termelékenységünket, mert nem tudunk elég trágyát előállítani, és az üzemanyagárak is emelkedni fognak (nem tudom megjósolni, hogy mennyit, de szerintem legalább 4-5 €/l), és emiatt az élelmiszer-infláció az egekbe szökik. A következő lépés a központi fűtés. Ha nem kapunk elég gázt, nem tudjuk fűteni az otthonainkat a városokban. Egy másik sajnálatos probléma, hogy a legtöbb embernek van gáztűzhelye, és gáz nélkül még főzni sem tudnak."

2022. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!