Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kiálthatok ki függetlenséget...

Kiálthatok ki függetlenséget egy másik állam területén?

Figyelt kérdés

Ha én pl nem szeretnék Magyarországhoz tartozni, akkor fognám a telkemet, ami a tulajdonom, és ki akarnék kiáltani egy független új államot, akkor azt el kellene ismerniük a világ országainak?

Mondjuk az én családom és még velem együtt más családok is egy független országban akarnának élni, akkor jogos lenne?

Én területem, amivel én rendelkezem.



2022. febr. 22. 11:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 Magyarországon minden az államé. a levegő, amit a földben találsz. nincs olyan hogy birtokom.
2022. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértetted az Alkotmányt


Minden magyar embernek megvan a tulajdonhoz való joga

Viszont ha te saját államot alapítasz onnantól már nem vagy magyar, tehát nincs meg a magyar földedhez való jogod


Bizonyos esetben persze lemondhat erről a területről a magyar állam a te új államod javára.


Ezután már csak közel többezer diplomáciai kérdést kéne megoldanod... kereskedelem, áramszolgáltatás, diplomácia, légtér, katonaság stb


Egyébként mindig is voltak hasonló kezdeményezések, asszem vmi skót fickó egy sziklán alapított államot és mivel semmilyen hajóval nem tudták megközelíteni ezért sok-sok évig nem bántották - persze ettől még nem ismerték el

2022. febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Koltt09 ***** válasza:
Hát el lehet játszani a gondolattal h mi lenne ha függetlenmé válnál a kis telkeden, és még mondjuk a többi állam is elismerné a függetlenségedet. Elöször is ahhoz h elhagyd a telkedet szükséged lesz egy utlevélre, ami nem gond, mert te vagy az állam, kiállitod magadnak, ezután vizumot kell kérvényezned a magyar államtól h beengedjen az unió területére, mert ugye te fuggetlen lettél, ezert ki kerültél az euból. Aztan ahhoz h tovab tudj dolgozni a munkahelyeden, szükseged lesz egy munka vállalási engedélyre. Ahhoz h orvosi ellátásra legyel jogosult épiteni kell egy korhazat a telkeden és fel kell venned egy orvost, vagy gyógyittathatod magad külföldön, de az se olcsó. Tovabba szerződest kell kötnöd a villany viz, és gáz tranzitról, különböző országokkal, plusz a tranzit országokkal is. Mivel nem vahy NATO tag ezért barki simán megtámadhat, mivel valószínűleg igen kicsi hadsereggel rendelkezel, deha csatlakozni akarsz a natohoz, akkor koteles vagy katonai szerepvállalásra, és az Usa valszeg epit egy rakétapajzsot a telkeden a biztonsagod érdekében. Diohejban ennyi jutottt eszembe 😀
2022. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Koltt09 ***** válasza:
Ja, és ha nem tartasz 4 évente választást akkor jon az USA, és majd demokratizal 😀
2022. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 MDaniel98 ***** válasza:
Elméletileg igen, gyakorlatilag meg senki se foglalkozna vele.
2022. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!