Az elmúlt tíz év során hogyan alakult Kínában a belpolitikai helyzet?
2012-ben úgy nézett ki, hogy az újgenerációs vezetés demokratikusabb útra léphet: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..
A Wikipedia-szerint jelentősen nőtt az életszínvonal, de a kezdeti javulás után a 2010-es évek második felében csökkent a szabadság:
Ha a belpolitikán belül a páron belüli viszonyokat érted "újgenerációs vezetés demokratikusabb útra léphet", érteni kell, hogy a kínai kommunista párt hatalmas, Kína legokosabb emberek a tagjai, és belül elég "demokratikus", nagyon sok érdekcsoport küzd belül a hatalomért. Az egyik legjlenetősebb, jelenleg hatalmon levő csoport a "hercegek" csoportja, ők mind második generációk kommunista vezetők, őket az formálja közös csoporttá, hogy a politikai arisztokrácia tagjai. Ennek a csoportnak a legprominensebb tagja Xi is, az ő apja is kommunista vezető volt, pl ő alapította a kínai űrkutatási hivatalt Shanghaiban.
Nyugati demokrácia nagyon sokáig, vagy soha nem lesz Kínában. Ennek több oka is van, ők egy másik civilizáció, eltérő filozófiával, és a másik ok pedig... az egész világban élnek Kínaiak, és nincsenek elragadtatva a jelenlegi "demokratikus" viszonyoktól. 2021 január 6-án megostromolják a kapitóliumot, a Francia nagyvárosok 19-ben fél évig háborús övezetek a sárgamellényes randalírozások miatt, az USA-ban lassan már bolsevik BLM hordák, akik ráadásul vadásznak a kelet-ázsiaikra, szóval na, sokan úgy gondolják, hogy Kínában legalább rend az van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!