A komminizmusban tudták a kormányok, hogy diktatúra volt vagy azt hitték nemes dolgot tesznek?
"Ha már a fekete Otellót játsza az iskolában Laurence Oliverrel kirúgják azt a professzort, aki dicsőítette a transzokat és napestig sorolhatnánk"
Mármint az agyament blőd hazugságokat, amiket két pofára bezabálsz, mert megtámogatják az elnyomás- és áldozatkomplexusodat? Úgy könnyű azokat, ha minden fake news marhaságot beszopsz.
A hivatkozott prof esetén az egyetem visszautasította a vizsgálat indítását, a kirúgás pedig még azelőtt se jött szóba.
3 a cikket nem olvastad ezek szerint, ugyanis benne van hogy az lmbtq-sok panaszkodtak a vetítés miatt és el is bocsájtották a profot az egyetembről. Sőt ki is jelentette az egyetem hivatalos képviselője hogy "Sheng eltávolítása „pozitív tanulási környezetet tesz lehetővé”"
idézem : "Október 1-jén, pénteken Dean Gier kijelentette, hogy Sheng eltávolítása „pozitív tanulási környezetet tesz lehetővé”. A The Dailynek küldött e-mailben Sheng megbánását fejezte ki a film bemutatása miatt. Úgy érvelt, hogy az Othello 1965-ös verziójának vetítésének célja, hogy „megmutassa, hogyan alakította át az operaszerző Giuseppe Verdi Shakespeare darabját operává”. "
"Ha ez vigasztalja Sheng professzort, tudnia kell, hogy nincs egyedül. Mivel 2015 óta több mint 400 professzort vettek célba, és 27 megbízott professzort bocsátottak el, a FIRE professzorokat segítő képessége egyre nő. A Kar Jogvédő Alap szabott ajánlat „segélyhívó” segítséget kar tagjai nyilvános főiskolákon és egyetemeken. A thefire.org webhelyen többet megtudhat az FLDF-ről és a FIRE által a professzorok támogatása érdekében végzett munkáról ."
A cikkben csak annyi volt, hogy nem volt vizsgálat, persze miután kitették. Nem vizsgálat hanem egyöntetű döntés után bocsájtották el. Ez sokkal rosszabb!!
- - -
Arra gondoltam, hogy minden cenzúra, diktatúra esetén lehet hogy azt hiszik az emberek, hogy jól járnak el. Ők képviselik a demokráciát. Lehet hogy valóban ezt hitték a kommunizmusban is, mint ma nyugaton. Annak idején pl nem volt munkanélküliség, hajléktalanság, ami nyugaton rengeteg embert éríntett, tehát azt érezhették hogy ez valóban a munkások paradicvsoma?
#4, köszi, hogy ismételten demonstrálod, hogy az angolod max B2 szinten van és fingod nincs a finomabb jelentésbeli különbségekről.
Ott virít az update a cikk tetején, te szerencsétlen. Kiszúrja a szemed.
A 'removal' nem kirúgást jelent, te amatőr, hanem a nyílt levélre utalást, amiben a diákok kérték ezt. De nem kapták meg, te marha.
Persze ez elég homály lehet annak, aki azért hiszi magáról, hogy tud angolul, mert érettségin csinált egy 80%-ot :DDD
A szovjet blokk történetében én 4 korszakot tudok megkülönböztetni:
- Az ideológiai fénykor (1919 - 1939): Ebben az időben a kommunisták többsége még hit abban, hogy egy demokratikus országot/világot építenek, ahol az egyszerű kisember közvetlenül szólhat bele a döntésekbe. A szovjet blokkon kívül a kommunista államot ekkor még nyugati demokraták is dicsőítették. Az elnyomásra és a diktatúrára ekkor még csak ideiglenes eszközként tekintettek a demokratikus jövő érdekében.
- A birodalomépítés kora (1939 -1969): Itt már a kommunisták is tudták és látták, hogy az eredeti célok nem fognak megvalósulni, ugyanakkor az időszakban a szovjet blokk komoly technológiai, hatalmi és életszínvonalbeli fejlődést tapasztalt. A kommunisták számára a kommunizmus egy "jó diktatúrát" jelentett, ami hamarosan be fogja előzni béna nyugati demokráciákat. A kínai kommunista párt jelenleg ebben a fázisban van.
- A rothadás kora (1969 - 1990): Itt már maguk a kommunisták is látták, hogy a rendszernek sok hibája van és tudták, hogy diktatórikus. A kommunisták egyik fele óvatosan enyhíteni próbálta a diktatúrát és nyugatias reformokat próbált behozni, míg a másik fele úgy gondolta, hogy oké hogy diktatúra meg rosszul teljesít, de legalább jó mer van kenyér a munkásnak.
#7
🤣🤣🤣
A kérdező perverzióihoz lehet köze.
Majdnem mindegy.
Nem volt olyan rossz mint amilyennek lefestik de ha ellene voltál a hatalomnak akkor tudtak kellemetlenkedni.
Rémuralom és tömeges bebörtönzések 56 után már nem nagyon voltak.
Viszont a munka alapú társadalom miatt elég jól működött minden.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!