Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az itteni válaszolók többségén...

Az itteni válaszolók többségénél mi ez a nagy iszlámbarátság meg Nyugat-gyűlölet?

Figyelt kérdés
Azért csak jobb a nyugati világban élni mint a mohamedán országokban, nem?
2010. szept. 2. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Tizenévesek, emiatt mind Marlon Brando szeretne lenni.


"Mi ellen lázadsz, Johnny?"

"Mi ellen lehet?”

2010. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Magyarországot nem lehet erőszakosan nyugatosítani. Nincs különösebb bajom a Nyugattal, de fel kell ismerni, hogy Magyarország nem Nyugat. Itt más a gazdasági és társadalmi helyzet, egyszerűen az országnak nem tesznek jót a nyugati elvek. Nem jó, hogy 20 évvel a rendszerváltozás után máris Amerikaként kéne viselkednünk. Mondjuk szerintem egyáltalán nem kéne túltenyészteni a liberális szellemet, mert ez már nem liberalizmus...

Az mohamedán országokat ált. azért védik az emberek, mert az USA és Izrael igazságtalanul jár el velük szemben. Amúgy ha választani kéne egy angol és egy arab között én is inkább az angolt választanám. Bizony Németországban és a Skandináv államokban is gondot okoznak a muszlim bevándorlók, szóval őket sem zártam a szívembe.

2010. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
98%

Sok oka lehet.

A Nyugat-gyűlölet, ahogy írod, leginkább arra vezethető vissza, hogy mostanára csúnyán megváltozott a társadalmunk, nyugati mintára. Már Halloween-t tartunk Mindenszentek helyett. A képeslapok többségére angolul nyomtatjuk a Boldog Karácsonyt! üdvözletet. A nyelvünket, ami spontán fejlődő nyelv, teletűzdeltük mindenféle angol eredetű szlenggel, még olyan szavakat is angolul mondunk, amire van magyar megfelelő is. És ezek csak a tünetek, nem a betegség maga.

Az iszlámbarátságot leginkább annak tudom be, hogy mindig is sajnáltuk az elnyomottakat, és azokat, akik annak tűntek. Ráadásul nem is nagyon vagyunk érintettek az ügyben, nem nálunk robbantgattak, és sokan úgy gondolják, Amerika megérdemelte 9-11-et.

Személy szerint a nyugati országok előnyeit szeretem, hátrányait kerülöm. Az iszlámmal pedig úgy, ahogy van, nem foglalkozom. Nem az alapján ítélem meg az embereket, hogy milyen hitűek, származásúak.

Hogy hol jobb élni, azt mindenki maga döntse el.

2010. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

egyszerű hát nem érted?

az iszlamisták harcolnak Izrael ellen (is)

Nyugat= zsidók

így már világos az érvrendszerük? ja és amit 66-os írt mindenszentek helyett halloween: na igen ebben van valami! én sem értem, hogy az elnevezéseket miért kell átvenni!

2010. szept. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerű, azok a fiatalok akik nem tudnak beilleszkedni a nyugati, modern civilizációba, és emaitt depressziósak, a szélsőségekért rajonganak.
2010. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyik hasznos, jó látni, hogy normális emberek is írogatnak ide azért.
2010. szept. 2. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos én nem utálom a nyugatot,de sok ottani dologgal és a poloitikájával nem értek egyet!Itt az únió és mégis a határoknélküli európában is a többségi népek rasszizmusától kell szenvednie pl. a határontúli magyaroknak,egy olyan ország,Szlovákia is uniós tag lehet ahol a magyarok mai napig háborús bűnösnek vannak kikiáltva!Semmi autónómia sincs nekik,2010 alpvető nemzetiségi jogokért kell küzdeniük,az únióban.Az iszlámmal kapcsolatban,nem vagyok iszlámbarát,de azt túlzásnak tartom,hogy minden arabot terroristának tartanak nyugaton,ott is sok a rendes ,békés ember!


De persze azért inkább Nyugaton élnék,az iszlám kultúra nagyon más mint a miénk!

2010. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek es ugy gondolom, hogy ket tabor van: aki a vegtelensegig nyal a nyugatnak es akik ki nem allhatjak. Valahol a ketto kozott kellene lenni. Engem pl. borzasztoan zavar, hogy a vilagon akarhova mesz, mar minden ugyanolyan a globalizacio miatt es elveszik az egyes orszagok autentikus jellege, de kozben az is zavar, hogy fikazzak a Nyugatot sokan es alt. olyanok, akik meg sosem eltek sehol Nyugaton csak hallomasbol ismerik, mert az unokatestveruk baratnojenek a sogornoje nem jokat mondott rola. Kb. errol szol az egesz. Sztereotipia minden...persze az arab vilaggal szemben is. De az a legjobb, mikor a nagy Nyugat utalo kikoltozik Nyugatra, amint alkalma adodik. Sok ilyet ismerek.
2010. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!