Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen erős ezen az...

Miért ilyen erős ezen az oldalon az Amerika-gyűlölet?

Figyelt kérdés

Tekintve, hogy nyugati ország vagyunk, Amerika stratégiai szövetségesei, az amerikai kultúra sokkal közelebb áll a mienkhez, mint az arab, kínai, észak-koreai vagy éppen amelyikkel példálóznak az amerikaellenesek.



Akik ennyire utálják Amerikát és a világot, amit megteremtett azok miért nem költöztek még el Észak-Koreába, vagy legalábbis valamelyik "-isztán"-ra végződő országba?


2011. máj. 2. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Azért utálják sokan, mert Amerika a demokrácia nevében minden mocskos dolgot elkövet, csak azért hogy rátegye a kezét az olajra, és, hogy fegyvereit eladhassa.

Az meg, hogy miért nem költöznek el az emberek, szerinted fel is bírnád fogni te is, ha egy picit elgondolkoznál.

2011. máj. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Mert még sok kisgyerek van ezen az oldalon. Nyílván vannak negatívumai az USA-nak is, de ezen az oldalon minden szélsőségesebb módon jelentkezik.
2011. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes, hogy akik éltek Amerikában(és ebből adódóan több a tapasztalatuk az országgal kapcsolatban) néhány fehér hollót kivéve jó véleménnyel voltak az amerikaiakról. Ez azért elgondolkodtató
2011. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
96%

Nem is tudom, hogy hol kezdjem a választ. Elsőnek megjegyezném, hogy nem akarok sem a távol-keleti, sem a közel-keleti régióba költözni, ugyanakkor nem akarok az USA-ba sem. Attól, hogy nem értek egyet az amerikai politikával/életvitellel, az még nem azt jelenti, hogy a "keletivel" igen. Én szeretem az európai életstílust, kultúrát stb. Egyszóval nem értem, hogy miért kellene keletebbre költöznöm csupán azért, mert nem imádom Amerikát! Különben meg nekem senki ne mondja, hogy azért költözzek el a szülőhazámból,mert nem szeretem Amerikát!!!!!!!!Kissé érdekes a gondolkodásmódod!

Az hogy az amerikai kultúra közelebb áll hozzánk, annak azon egyszerű magyarázata van, hogy az európaiak és nem az ázsiaiak foglalták el az amerikai kontinenst évszázadokkal ezelőtt. Ha ők tették volna meg, akkor vélhetőleg a muzulmán vagy egyéb, nem keresztény vallás lenne az uralkodó, és ezáltal a kultúra is (művészet/oktatás/politika stb.)más lenne.


Stratégiai szövetséges? Igen, NATO tagok vagyunk, de Törökország is az, szóval vele is stratégiai szövetségben állunk...Továbbá nem szeretnék történelemleckét adni (és úgy vélem, hogy a történelem is lehet relatív), de ha a 2. világháború után Amerika nem hajlandó lesütött szemmel fél Európát átadni az oroszoknak, vagy '56 után nem csak "szeretetcsomagot" küldtek volna, akkor tényleg nyugati ország lehetnénk, és lenne okunk arra, hogy pozitívan gondoljunk az USA-ra.

Legvégül pedig, nem szeretem, sőt elítélem az iszlám radikális követőit, nem értek egyet azzal, hogy a z emberi alapjogokat a sárba tiporják, nem értek egyet azzal,hogy erőszakkal akarják eldönteni a vitás kérdéseiket. Ugyanakkor nem vagyok hajlandó szemet hunyni a felett sem, h az amerikai egy országot büntetnek szeptember 11. miatt, nem értek azzal, hogy a nem létező atomfegyverek miatt lerohantak egy másik országot, nem értek azzal egyet, h egy "gyengébb" országot lerohannak a felszabadítás zászlaja alatt, míg egy igazán erős diktatúra ellen nem tesznek semmit, mert a gazdasági érdekük azt diktálja. Pl. Irak miért "gonoszabb", mint Kína,Kuba, Szaúd-Arábia?

Hosszan sorolhatnám az USA ellenes érveimet, de hosszan sorolhatnám a kelet elleneseket is. Attól, hogy az egyik oldalt nem szeretem, az nem jelenti automatikusan azt, hogy a másikkal egyetértek.

2011. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

"Akik ennyire utálják Amerikát és a világot, amit megteremtett azok miért nem költöztek még el Észak-Koreába, vagy legalábbis valamelyik "-isztán"-ra végződő országba?"


Te mért nem költözöl Amerikába? Nem egy magyar oldalon kellene bizonygatnod az embereknek, hogy jajjde nemis olyan szar az az amerika. Nem másokat kell meggyőzni, pakolj össze és menj el.

2011. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

"Továbbá nem szeretnék történelemleckét adni (és úgy vélem, hogy a történelem is lehet relatív), de ha a 2. világháború után Amerika nem hajlandó lesütött szemmel fél Európát átadni az oroszoknak"


Úgy látom neked sem ártana egy kis történelemlecke.

2011. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

19:12-es válaszadónak


Miért, szerinted Amerika és szövetségesei nem hunytak szemet az oroszok tettei felett? Vagy ha igen, akkor más törikönyvből tanultunk...


Emelt szintű töri érettségim 98% lett, az egyetemen is jelesek lettek a töris tárgyaim.

2011. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok, de ettől függetlenül elég analfabéta vagy a témában
2011. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és ha már a nagyzolásnál vagyunk elárulom nekem 100°százalékos lett.
2011. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Hollesz gratulálok a 100%-hoz, szép eredmény!

Ugyanakkor azt még mindig nem tudom, hogy miért lennék "elég analfabéta" a témában... Szóval megkérhetnélek, hogy kisegíts egy analfabétát, és elmeséld neki, hogy miben is téved, ill. hogy mi a helyes válasz. (Bizti ez volt az az anyagrész, amin elbuktam a 2%-ot.)

2011. máj. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!