Mi kell ahhoz, hogy egy ország fizetőeszköze olyan erős legyen, mint mondjuk az euro? A forint, hogyan tud erősödni?
Ez nem feltétlenül mérvadó.
Van egy bizonyos szint, ami kedvez a gazdaságnak, ha túl erős, az sem jó, ha túl gyenge az sem. A forint azért ilyen "gyenge", mert régóta nem vágtak le már a végéről nullákat, és sokat inflálódott a pénz. Amúgy meg minden pénznek az értékét kezdetben rögzítik valamelyik másik pénzhez, pl. anno az eurójét, a dolláréhoz már nem tom, hogy milyen arányban, de hasonló volt 1 dollárhoz.
Csak, hogy egy példát mondjak, hogy a kettő mennyire nem függ össze 1 japán jen körülbelül 2,3 forint.
A forint pedig úgy tud erősödni, hogy ha befektetők forintot vesznek, és eurót adnak el, vagyis bíznak az országban.
Régen én is azt hittem hogy az lenne a jó ha pl 1 euró az 100ft de mára megtanultam hogy ha pl holnaptól levágnánk 2 nullát akkor 1 ft lenne ami addig 100ft ba került.
Semmi köze az értékhez. Amúgy az infláció jót tesz a gazdaságnak. Mert ha nincs infláció akkor magas a munkanélküliség. Az a lényeg hogy a az inflációt a természetes rátán tartsuk.
Az kell hozzá, hogy az országnak erős ipara legyen és az fenntartható is legyen. Ezzel szorosan összefügg a gazdasági/piaci és pénzügyi helyzet. A pénz olyan, mint a piacon a paradicsom. Ha sokan keresik, felmegy az ára. Ha tartósan sokan keresik, akkor meg is tartja a magas árát. Mindennek előfeltétele az erős gazdaság.
Egy fizetőeszköz ereje nem a nullák számától függ, hanem attól, hogy az értékét megtartja. Hiába 1 japán jen 2,3 forint, ha jövőre 2,5 forint lesz - akkor a forint gyengült, illetve a jen erősödött.
Más szóval: A fizetésem 2000 USD - ami megfelel 150.000 jennek. Rosszabbul járok az amerikai fizetéssel, szemben a japánnal, ha jövőre a 2000 dollárom már csak 147.000 jent ér.
A nullák levágása csak arra jó, hogy könnyebben kezelhető a kasszások számára - attól nem gyengül vagy erősödik a pénznem.
>> Amúgy az infláció jót tesz a gazdaságnak.
Nem tesz jót neki, Rövid távon segíti az exportot (a megrendelőnek úgy tűnik, hogy olcsón vásárolt). Valójában az infláció azt jelenti, hogy többet költöttél, mint amennyid van - a vége a csőd.
Példa: Van 1000 forintom napjára, de 1100 kell a megélhetéshez. Kérek tehát 100-at kölcsön. Jövő hónapban megadom a 100-at, az 1000-ből marad 900. Viszont újból 1100 kell - kérek tehát 200-at kölcsön... így tovább a csőd-ig
"Mi kell ahhoz, hogy egy ország fizetőeszköze olyan erős legyen, mint mondjuk az euro?"
Az euro erős? A svájci frankhoz képest konkrétan gyenge. Az angolai kwanzához képest erős.
"A forint, hogyan tud erősödni?"
A forint akkor erősödik, amikor nő iránta a kereslet, aminek több oka is lehet, pl. magas kamat vagy fizetésimérleg-többlet, illetve ezekhez kapcsolódó várakozások.
Annyira hülyék vagytok.
Egy kis infláció jót tesz a gazdaságnak. És az inflációt csak a természetes rátáján kell tartani akkor nem lesz magas a munkanélküliség. vagy ez nagy vagy az. Aki meg lepontozott annak meg üzenem hogy olvassa el chikán attila közgazdaságtan című könyvet.És nem a hülye gondolataikat kellene nyomni itt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!