Az emberek szarul élnek, az állam, főleg a katonaság jól megy.
2021. okt. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Úgy, hogy nem (volt) működésképtelen. Akárhonnan nézzük, egy 90%-ban analfabéta, feudális országot pár évtized alatt eljuttatta az atomkorba, gyakorlatilag az emberiség egész addigi fejlődését bejárták néhány évtized alatt. Ezt később Kína is megcsinálta, csak hatékonyabban.
A szocializmusnak persze rengeteg formája van. A Keleti Blokk elzárkózó világa a fogyasztói társadalom növekvő igényeinek a '80-as évek végére már nem tudott eleget tenni. A szocializmus rugalmasabb formái ma is élnek és virulnak. A szövetkezet ma is a leghatékonyabb társasági forma. A cég a dolgozók közösségi tulajdonában van, nincs egy kapitalista tulajdonos, aki elvenné a dolgozók által kitermelt jövedelmet. Amit a dolgozók kitermelnek, az náluk is marad, innentől kezdve ők maguk dönthetik el, mennyit áldoznak fizetésekre, fejlesztésekre stb. Ráadásul a legdemokratikusabb társasági forma is, a dolgozók maguk alakíthatják munkakörülményeiket. Legjobb társasági forma.
A szocializmus nem teljesen működésképtelen csak nagyon-nagyon hatékonytalan módja a gazdaság szervezésének. Ha nem lett volna kommunizmus akkor máshol tartanának az igen jelentős mennyiségű erőforrásaikra (ld. ásványkincsek) na meg az "agyakra" támaszkodva. Az orosz tudomány világhírű, az építette az atombombákat (meg némi kémkedés amivel "meggyorsították" a folyamatokat) nem a szocializmus. A rakétákat meg az, hogy a gazdasági erőforrások igen jelentős részét hadi kiadásokra fordították.
2021. okt. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
A nemzeti szocializmus működik.
2021. okt. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
20-30millió ember élete árán.
2021. okt. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Oroszország egyébként is katonai nagyhatalom volt a 18. századtól kezdve, a gazdasága is erős volt, csak az emberek éltek rosszul (ez a szocializmusban is igaz volt). Az első világháborúban a sok zavargás miatt volt ennyire szerencsétlen. Később, mikor Leninék átvették a hatalmat, a zavargások csak azért szűntek meg, mert minden ellenkező mellett megöltek még 2-3 “gyanús” állampolgárt is. A második világháború után meg már mindenki atomot akart készíteni, de csak keveseknek volt meg hozzá az uránjuk (amit Szu. a háború után bőségesen szerzett) és a tudósuk (akiket szintén “zsákmányoltak” egész Közép-Kelet-Európából, valamint a nagyobb népességük miatt a tudósaik is sokan voltak).
2021. okt. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 hollófernyiges válasza:
Az a csodálatos fejlődés csak azt a beroppanást hozta valamennyire helyre, amit a világháború, a polgárháború meg a hadikommunizmus okozott. Onnantól csak a korábbi félipari-félfeudális fejlődési ráta folytatódott, amivel az ország egyre inkább lemaradt a világtól.
Észak-Korea is állítólag Atomhatalom mégis éheznek.
Egyszóval úgy, hogy csak ez érdekelte őket, csak a hadseregre meg a diktatúra fenntartására, a látszatra költöttek. Mögötte rossz volt az élet, éhinségek voltak stb, de hát ez senkit nem érdekelt.
2021. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Atombombát gyártani, hogy úgy mondjam, 'nem atomfizika'. Vagyis nem annyira bonyolult, mint sokan gondolják. India és Pakisztán is atomhatalom és az utóbbi egy beltenyészett rohadó szarkupac, ahol az ország több mint 60%-a támogatja az elsőfokú unokatestvérek közötti házasságot.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!