Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban miért nem ért el...

Az USA-ban miért nem ért el nagyobb sikereket a szocializmus és a munkásmozgalom a múlt században?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy éppen Oroszországban tudott ez megvalósulni, mikor a nyugati országokban is elég nagyszámú munkásság volt. Az USA-ban meg a társadalmi egyenlőtletlenségek mindig is nagyon magasak voltak. Mi az oka, hogy a második világháború után sem vezettek olyan jóléti állami intézkedéseket, mint Nyugat-Európában?

2021. szept. 19. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Amerikában legalizálták a nagyvállalati korrupciót és elnevezték lobbizásnak. Ennek annyi az eredménye, hogy sok ember kevés pénzzel próbál küzdeni kevés gazdag ellen. Az eredményt nem nehéz kitalálni. Például simán legális, hogy egy cég a szakszervezetek megalapítása ellen agitál.
2021. szept. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Miért Oroszországban vagy bárhol máshol nagyobb sikereket ért el?
2021. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy azért mert nem volt kultúrája annak, hogy egyesek a társadalmi védőhálóban fetrengjenek?
2021. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ban a hidegháború alatt volt egy pár évtizedig tartó kommunista frász, ami alatt bármilyen baloldali politikai irányultság gyanús volt. Ehhez jön hozzá az ország két pártrendszere. Ahol a két nagy párt mindegyike európai mércével mérve jobboldalon van, és pont a kommunista ellenesség miatt nem is mert balrább tolódni a demokrata párt sem.

Továbbá óriási gazdasági fellendülés volt ezen időszak alatt az USA-ban, ami egyszerűen szólva nem a változtatás mellett szolt. Senki nem akar változtatni a rendszeren, ha mindenki jól él.

A fizetések reálértéke csak az elmúlt pár évtizedben kezdett el csökkenni, és csak a 2000-es évekre érte el azt a szintet, hogy igény lett egy erősebben szociális állam iránt. De nagy az ellenállás, így a változás csak lassú, és ha jönne egy újabb fellendülés az is lehet, hogy megállna a folyamat.

Nagy változásokhoz komoly válságok kellenek, más egyébként nincs nyomás a változtatásra. Oroszország válságból válságba ment és alacsony volt az életszínvonal, ezért volt a forradalmak melegágya. Nyugat-Európa pedig két világháborúban lett elpusztítva, plusz elvesztette a gyarmatait, ott ez generálta a válságokat a változásokhoz. Az USA ugyan harcolt a háborúkban, de a hátországát azok nem érintették, nem sújtotta éhínség, munkanélküliség, lakáshiány, stb.

2021. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Az Amerikai mentalitás. És nagyon jól is tették, jobb nekik.
2021. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
@2 8 órás munkanap, ingyenes tercier oktatás, ingyenes egészségügy, szülési szabadság, betegszabadság, de persze valóban, mit adtak nekünk a rómaiak.
2021. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az USA-ban nem volt olyan bürokratikus rendszer (és most sincs), amely akadályozta volna az emberi képességek, indíttatások szabad kiteljesítését. Bárki indíthat bármiféle vállalkozást szabadon, csak alapvető feltételeknek kell megfelelnie, de nem kell azonnal adót fizetnie, majd csak akkor, ha 1-2 év után valóban talpon marad és képes nyereségesen működni.
2021. dec. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!