Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy a németek...

Hogy lehet, hogy a németek ahogy szigorítják az intézkedéseiket, úgy emelkedik az új covid fertőzések száma?

Figyelt kérdés

2020. dec. 19. 07:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
34%
Mert a statisztikának semmi köze a valósághoz. Azt igazítják a bevezetni kívánt szigorításokhoz, nem fordítva.
2020. dec. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
47%
Mert az intezkedeseik nem sokat érnek, plusz - ami fontosabb - mindenkinek elege van, ezért nem tartják be a dolgokat.
2020. dec. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 hollófernyiges ***** válasza:
62%
Hát úgy, hogy azért szigorítanak mert nő az esetszám és kell 2-3 hét legalább amíg a korlátozásoknak hatásuk lesz. Erről szólt az elmúlt év mindenütt, ha nem figyeltél volna.
2020. dec. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

3 hagyd azt a magas lovat, még elszédülsz rajta.


Ha figyeltél volna, akkor pl. a németek bevezették a lockdown lightot (továbbiakban LL) november 2 től decemberig. Az esetek meg a héten döntögettek rekordot.:)


Ráadásul november elején úgy viselkedtek mint egy hisztis kisgyerek, aki nem kapja meg azonnal amit akar. 2.-án hétfőn bevezették a LL-t, de péntekre nem kerekedett le a görbe, már emlegették a hosszabbítást.

Kb. 1-2 hét lappangási idejű dologról beszélünk.

Most vagy a politikusok ennyire hülyék, vagy nagyon jól tudják hogy az emberek többsége ennyire hülye és naiv. (Régebben azt mondtam volna hogy hülyének nézik az embereket, de mára nyilvánvaló hogy nagyobb részük buta mint a föld)

2020. dec. 19. 09:11
 5/37 anonim ***** válasza:
66%

Te beszélsz magas lóról?


Azt se hagyd ki a számításból, hogy itt vagyunk a télben, ami általában kedvez a légúti betegségek terjedésének ráadásul itt van a karácsony előtt őrület.

De nyilván minden statisztika hazugság és minden intézkedés értelmetlen.

2020. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező

A baj ott van, hogy a szakemberek elmondják mit és hogyan kellene megcsinálni, a hülyék meg azt kiabálják szét a közösségi médiában, hogy mindezeket nem kell betartani és melyiket hogyan lehetne kijátszani.

A járvány azért terjed, mert az emberek nem tartják be azt amit kellene. Lehet bármilyen szigorú egy előírás, ha nem azt teszi akinek kellene, akkor ott a baj.

Mindig, mindenhol ez van. Ezért tudtak a múltban rezsimeket megdönteni az ellenállók, mert kijátszották a náciktól a komcsikig az összeset. De pont ilyen szabályokkal szembeni akció vezetett a Csernobili katasztrófához is az atomerőműben stb. stb.

Ahogy egy filmben volt: az ember okos, de nagy tömegben ostobaságokat csinál. A közösségi média, de még ez az oldal is tele van olyanokkal akik nagy arccal hangoztatják hogyan játsszák ki a szabályokat. A laikusok meg hajlamosabbak annak hinni, aki számukra kedvezőbb utat mutat. Mennyivel egyszerűbb elhinni, hogy nincs is értelme a korlátozásoknak, mert ők nem akarják, hogy korlátozva legyenek, mint betartani, amikor nem jó ez nekik.

2020. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

“ Te beszélsz magas lóról?”


Nem, hanem te. :)


“ minden intézkedés értelmetlen.”


A számok pedig ezt mutatják. Szerinted nem hazugság a statisztika. Szerintem sem. Akkor viszont az intézkedések nem értek semmit.


Pl. A szilveszteri tüzijáték tilalomnak nagyon sok köze lehet a koronához. Meg az alkoholtilalomnak is...

Bár az előbbit visszavonták niedersachsenben. Bár a tüzijátékot max 4 évesen szerettem, akkor sem értem h mi köze a járványhoz. Inkább gorbacsovi politikát látok mögötte.

2020. dec. 19. 10:04
 8/37 A kérdező kommentje:
6: azt látom, hogy van egy viroloógus-szinész, aki megmondja a tutit. Legalábbis németeknél. Aztán több egyetem több professzora lehet más véleményen, senkit sem érdekel.
2020. dec. 19. 10:06
 9/37 anonim ***** válasza:
68%

"akkor sem értem h mi köze a járványhoz."

Attól mert TE nem érted, attól még mások igen és attól még VAN értelme.

Inkább arra kellene törekedned, hogy megértsd.

Hiába írnám le neked századszorra - mint ezen az oldalon is már annyian leírták - hogy kijárási tilalom van -> nem lehet éjjel kimenni az utcára, nem lehet csapatostul mászkálni -> ha van tűzijátékozási lehetőség, akkor mégis ki fognak menni az emberek éjjel az utcára, mert "ha már megvettem akkor nekem ne dirigáljanak hogy nem lőhetem fel éjszaka" vagy "csak én lemegyek pár percre azzal nem ártok senkinek" duma -> értelmesebb társadalomban lehetne engedni hogy családi házakból, erkélyekről lehessen tűzijátékot kilőni, de nálunk sajnos azonnal az lenne, hogy kicsit szabad, akkor mindent szabad.... stb. te akkor sem értenéd meg hogy mi ez az egész.

Százegyedszerre sem értenéd meg, mert nem akarod.

2020. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

9 felakadt a tű? :D

Nekem nem írtál le semmit. Egyébként ha nem értenek meg az emberek téged, akkor nem velük van a baj hanem veled. Mert ha jól értem nem az első vagyok aki nem fogadja a beképzelt arrogáns stílusod.


Ha tovább látnál mint a saját mantrádnál, fentebb német példát írtam, németeknél NINCS kijárási korlátozás. (Kivéve bajorok, szászok. De 14 másik tartományban nincs).

Tüzijátékot betiltották. De van ahol már feloldották. Mert valószínű belátták hogy marhaság.


Ha az értő olvasás menne, akkor írtam azt is hogy nem vagyok tüzijáték fan, nekem is stressz, amikor be kell hozni a kutyát, meg figyelnem kell, nehogy felgyújtsák a házamat vele. Egy tiltással egyet is értenék de nem ilyen hülye indokkal.

Mondanák azt hogy környezetvédelem. Az egy elfogadható indok ma ahol dízeleket tiltanak. Ennyi. De nem.

2020. dec. 19. 10:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!