Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Európai Parlament balos...

Az Európai Parlament balos képviselői miért ragaszkodnak annyira a "jogállamisági" záradékhoz ?

Figyelt kérdés
Úgy látom hogy ez a hangoskodó követelőző stílus vezethet a lengyel és magyar kormány elutasító magatartásához, hiszen így a jövőben minden második intézkedésre rá lehetne majd sütni hogy "nem jogállami". Például ránktunkmálhatják a migránskvótákat vagy az LMBT-knek extrajogokat (pld örökbefogadás). Nagyobb kompromisszumkészségre lenne szükség különben patthelyzet lesz.

2020. nov. 16. 14:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%

Nézd, már egy ideje a bal oldal= az anormalitással.

Így nincs miért csodálkozni.


A liberális egy dolgot tud csak: gyűlölni.

Gyűlölni azt, aki nem az ő értékrendjét vallja. Teszi ezt úgy, hogy közben az elfogadást hirdeti.

2020. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha megtennéd a hogy leírod a jogállami kitételeket,amire hivatkoznak a "hangoskodók"!

Legyél szíves!

Nem veszem biztosra,hogy tudod,mik is azok.

2020. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Konzervatív vagyok de szerintem is Magyarországon nincs jogállamiság, egyrészt egyet értek ebben a baloldaliakkal, márészt azt mondanám rájuk, hogy bagoly mondja verébnek. A polkorrekt vélemény diktatúra ami nyugaton van épp úgy szembe megy a jogállamisággal mint az Orbán rezsim.
2020. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

A jogállam a kisembert védi a mindenkori hatalomtól. Amikor a fideszes hívek fröcsögnek a jogállam ellen, akkor nem értik, hogy a saját jogi védelmüket (hogy a hatalom ne tehessen meg bármit velük vagy valamelyik családtagjukkal) is aláássák ezzel.


Ennek sajnos az az oka, hogy a fideszmédia csak azt harsogja, hogy ezzel a magyarokat támadják, és a fideszesek nem olvasnak el más forrásokat, ahol leírják, hogy miért fontos a jogállam.

2020. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%

3-mas.

Őszintén, írd már le, mi miatt nincs jogállamiság?

2020. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

5:


Sajtószabadság - egyre inkább egyoldalúvá válik a tájékoztatás az országban és aggasztó fejlemény a megyei napilapok, továbbá internetes portálok beolvasztása a KESMA-ba, a Fidesz vezette médiabirodalomba. Példaként említik 2020-ban az index.hu vezetőjének leváltását, illetve az origo.hu feletti korábbi hatalomátvételt is. A kormány politikai befolyást gyakorol a médiára. A Médiatanács nem működik független szervként, nincs biztosítva, hogy döntéseit politikai érdekektől mentesen hozza meg, ugyanis a tagok mindegyikét a kormány jelölte ki.[8] A kormányhoz közeli emberek az évek során felvásárolták a kiadókat, és a szerkesztőségeket kormányszócsövekké változtatták. Ez vonatkozik többek között az összes megyei napilapra, továbbá a köztévére, a TV2-re és több országos rádióra.[11] A 2010-es évek végén tizennégy „közszolgálati” műsorszolgáltató volt a „kormánypárti” csatornák között.[12]

A Riporterek Határok Nélkül nemzetközi szervezet jelentésében Magyarország sajtószabadság tekintetében 2010-től 2019 közepéig 180 ország közül 50 helyet csúszott lejjebb.[13]


Korrupció - Bár a korrupcióra vonatkozó alapvető szabályok jók, a magasabb szinten elkövetett bűncselekmények gyakran nincsenek felderítve, a nyomozás többnyire csak az alacsonyabb beosztású hivatalnokokat érinti. Az állami és cégvezetők közötti kapcsolatok nincsenek megfelelően kezelve. Magas szinten elkövetett korrupciós ügyeket nagyon korlátozott mértékben vonnak büntetőeljárás alá, feléjük az utóbbi években nem is indult büntetőeljárás.[8]


Hiányos a lobbitevékenység szabályozása, és nincsenek olyan szabályok, amelyek hatékonyan szabályoznák.


Az igazságszolgáltatás függetlensége - Az ügyészség működésének függetlensége, a Kúria bíróinak kinevezése és az Országos Bírói Hivatal elnökének ellenőrzése kapcsán vannak gondok. Mindhárom esetben az intézmények feletti politikai befolyás jelenti a problémát.


Fékek és ellensúlyok - a kormány működését ellenőrző intézmények kapcsán a magyar jogszabályok előkészítését nem előzik meg érdemi hatásvizsgálatok és egyeztetések, ilyeneket legfeljebb formalitásként folytat le a kormányzat.

2020. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Köszönöm, hogy leírtad. Biztosan van igazság ebben.
2020. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Csak tényszerűen válaszolok, semmi véleményt nem fog tartalmazni a válasz.


Először is nézzük mik a jogállamisági feltételek:

- Alkotmánybíróság (vagy azzal egyenértékű szervezet) függetlensége (jelenleg a 2010-ben módosított törvény miatt a Kúria összetétele Magyarországon a parlamenti arányokat tükrözi így 2/3-os többségben vannak a Fidesz-es alkotmánybírók)

- Független sajtó és állami hírközlés, egészséges arányú ellenzéki hírportál. (Ha még a KESMA-tól el is tekintünk, aki azt mondja az M1, Kossuth Rádió független és csak tényszerűen közöl, valamit nagyon benéz)

- A lehető legegyenlőbb jogok a kissebbségeknek és a kirekesztő politika kerülése (Ne csak azt nézzük ,hogy a család csak férfi-nő-gyerek, de nézzük azt a kirekesztést is, hogy egyedülálló csak lehetetlen feltételekkel fogadhat örökbe)

- Stabil alkotmány, melyet a bíróságok védenek (Ha védenek is a bíróságok, hamar jön egy alkotmánymódosítás, így az se stabil itthon, ami legitizmál törvényeket.)

- A törvény előtt mindenki egyenlő (Kaleta bírsággal megússza a pedofilbotrányt, Szijjártó Péter jachtozását senki nem vizsgálta/vizsgálhatta összeférhetetlenséget keresve.)


Naszóval annyi talán látszik, hogy a klasszikus jogállamisági feltételek egyike se teljesül maradéktalanul Magyarországon.


Ez miért zavarja az EU-t (és nem csak a baloldali pártszövetségeket, de még a Néppártot is, aminek tagjai vagyunk)?

- Mert az Uniós alapszerződés kimondja a jogállamisági keretek tiszteletben tartását.

- Azonban mikor ezt írták, nem gondoltak arra valamiért, mi van akkor, ha egyszer majd valamelyik tagállam ezeket elkezdi kikerülni. A hetes cikkely szerinti eljárásról meg nem csak az MTVA mondja, hogy vicc kategória, de még az EU is.

- Viszont most találtak egy megoldást: mégpedig az Uniós támogatások kifizetését, amelyet akárki ellen vetnének be fájna neki. Ezért akarják belefoglalni a költségvetésbe, és a nagyobb szerződésekbe, hogy ahol nem teljesül a jogállamiság ez a büntetési tétel.

2020. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
3-as vagyok, aki lepontozott mondja is el szerinte mi nem igaz abból amit le írtam.
2020. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#3,9

Politikai témakörbe vagyunk... itt szinte sose lehet tudni mit pontoznak le, még akkor is ha forrásokkal és számokkal igazolsz egy állítást, akkor is be tudod húzni a 0-t, mert pont olyanok találnak a kérdésre, akik mást gondolnak.

2020. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!