Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Eltér valamiben is a mostani...

Eltér valamiben is a mostani elnökválasztás módja az USA-ban, vagyis most jobban lehet csalni?

Figyelt kérdés
Tehát Trump most ugyanazon szabályok alapján veszíthet, mint amikkel nyert?
2020. nov. 7. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A levelszavazas teljesen ellenorizhetetlen, nem is ertem hogyan lehetseges ez Amerikaban. Hogy eddig is letezett e nem tudom, de most megdobbento amit csinalnak vele.
2020. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sörpocak ***** válasza:
67%
Ha arra gondolsz, hogy a levélszavazás intézménye változott e erre az alkalomra, akkor az a válaszom, hogy nem tudom, nem jutott el hozzám hír változásról, szóval feltételezem 4 évvel ezelőtt is így tudott levélben szavazni, aki akart. Szóval ha most rendszerszintű csalást fognak felfedezni, az egyben azt is fogja jelenti, hogy a kezdetektől fogva kijátszható volt a dolog.
2020. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Az történt, hogy a járvány miatt Bidenék erősen ajánlották a szavazóiknak, hogy levélben szavazzanak, ne személyesen, míg Trump ennek pont az ellenkezőjét kérte. Most pedig Trump meg van lepődve, hogy a levélszavazatok elsöprő többsége Bidenre érkezett, ami a legtöbb billegő államban megfordította az eredményt. Trump négy éve is csak az elektori rendszer aránytalansága miatt nyert, mert Clinton három millióval több szavazatot kapott országosan. Ha most valami csoda folytán mégis nyerne, akkor ugyanúgy emiatt nyerne csak, mivel Bidennek most épp több mint négy millióval több szavazata van országosan. Azért ez elég masszív előny, tehát kicsit nevetséges, hogy egyesek illegitimnek tartanák Biden elnökségét.
2020. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Régóta van levélszavazás, semmi nem változott, Trump is levélben szavazott legutóbb. Ez elmúlt 20 évben 143db esetben találtak bizonyítékot csalásra, azaz a levélszavazatok 0.00006%-ánál.
2020. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem változott semmi. Nem lehet könnyebben csalni, mint bármikor. Csak Trump nagyon nem szeret veszteni.
2020. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Úgy gondoltam, ha azonos játékban azonos szabályok mellett győzött valaki egyszer, akkor el kell fogadni a vesztést is..

Meg ugye Gréta is megírta neki:)

2020. nov. 7. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!