Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az afroamerikaiak vagy a...

Az afroamerikaiak vagy a magyarországi romák éheznek nagyobb arányban?

Figyelt kérdés

Meglepődtem, hogy a hírek szerint az amerikai fekete háztartásokban már 31% az arány, ahol élelmezési, élelemellátási gondok, nehézségek vannak.

A magyarországi cigányoknál mekkora az arány?

[link]



2020. szept. 12. 11:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
32%
Magyarországon senki sem éhezik. Esetlen olyan előfordulhat, hogy valaki nagyon nagy alkesz és már fizetés napján elcseszi az összes pénzét, de valós éhezés nincsen. Itt annyira bőtermők a földek, hogy gyakorlatilag pénz nélkül is megélsz és ezt úgy írom, hogy én nagyon sok évig megéltem pénz nélkül. Max azok közt fordulhat elő, akik pénzért boltból kívánnak étkezni.
2020. szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"ezt úgy írom, hogy én nagyon sok évig megéltem pénz nélkül"

Mamahotel, papabank, régi szép egyetemi éveimben én is megéltem pénz nélkül.

"Esetlen olyan előfordulhat, hogy valaki nagyon nagy alkesz és már fizetés napján elcseszi az összes pénzét"

Közmunkából meg lehet élni? Még egy rendes piára sem futja.

"Max azok közt fordulhat elő, akik pénzért boltból kívánnak étkezni."

Lakótelepen a balkonládában termelje meg az élelmiszert? Vagy járjanak ki a földekre terményt lopni?

Tipikusan lakásban élők képzelgik azt egyébként, hogy lehet valaki önfenntartó, nekem 800 négyzetméteres telkem nagy részén konyhakert van, jut is a konyhaasztalra, de igencsak bajban lennék, ha pusztán a kertből kívánnék megélni. Nem beszélve azokról, akiknek nincs kertje. Egy közfoglalkoztatotti bérből pedig a rezsire sem futja, nemhogy élelemre.

Összegezve: igen, sokan éhezhetnek az országban.

2020. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

Ha Magyarországon éheznek a romák, akkor én vagyok a Pápa.

Hogy lehet ekkorát hazudni?

2020. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Igaz-Magyarhonban nincs mélyszegénység sem éhezés! Ez csak ellenségeink, a hanyatló nyugat ópiumától megtébolyodott sötétben bujkáló libernyákfasiszta agent provocateur sorosbérencek hazug propagandája Szeretett és Bölcs Vezérünk, továbbá Dicső Nemzetünk ellen!
2020. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha itt éheznek a romák, akkor miért látom sokukat kigyúrva, meg agyontetkózva? Szép hazugság egy ellenzéki mesekönyvből. Egyétek csak :D
2020. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Kétféle éhezés , vagyis alultápláltság létezik. A mennyiségi, és a minőségi. A legtöbb feka, cigó, akik papíron szegénységben élnek, szemmel láthatólag szépen ki van gömbölödve, gyakorlatilag zsírdisznóra van hízva. Amikor megvizsgálták ennek az okát, akkor jöttek rá a fenti megállapításra, ugyanis a jellemzően olcsó élelmiszerek dugig vannak zsírral és cukorral, és az agyonfeldolgozás során szinte minden esszenciálisan egészséges dolog eltűnik belőle. Ezeknek a kajáknak a szinte kizárólagos fogyasztása, valamint a cigók, fekák legendásan "szorgalmas" életmódja borítékolja az elhízást. Természetesen ez a fajta táplálkozás nem csak az említett két népcsoport sajátja, nagyon sok ember, aki megtehetné hogy minőségi élelmiszert fogyasszon, inkább a mennyiséget válassza. Ezt valahogy nevezhetnénk étkezési intelligencia hiányának is, mert könnyen belátható, hogy nem a pénzről van szó, mert bár a minőségi táplálék drágább , és azonos büdzséből kevesebbet vehetünk belőle, de mivel az átlagos kalóriabevitel két-háromszorosa a kívánatosnak, bőven elég lenne a kevesebb, de minőségi kaja. Nem beszélve arról, hogy az elhízottak életminősége és élettartama messze alatta van a normális testalkatúakénak. Főleg amikor egy kövér eléri a 40-50 évet (ha megéri), csöstől jönnek a súlyos egészségügyi problémák.
2020. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a magyar lakosság legalább 90 százalékának el kéne lennie hízva, mert ők is az olcsó kaját veszik, hiszen haladóék szerint itt mindenki szegény, csak Orbánék nem.
2020. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Az OECD szerint 2016-ban Európa legelhízottabb nemzete voltunk, a világon is "csak" az USA, Chile, Mexikó, Új-Zéland előzött meg bennünket. Szerintem azóta nem sokat javult a helyzet. Azért ha nem is 90%, de a 30% is elég szép teljesítmény.
2020. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát, amit írtál az még mindig nem éhezés, csak nem tudatos vásárlás.
2020. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

De, egy bizonyos szintű éhezés, mert a szervezet nem jut hozzá az egészséges élethez szükséges minden táplálékhoz (élelmi rost, vitamin, stb), bár kalóriából a többszörösét is bevihetik a szükségesnek. Épp azt fejtegettem, hogy a mai világban egészségesen táplálkozzál, elengedhetetlen a tudatosság, és a mértékletesség, és másodlagos az ár, mivel a drágább-kevesebb pénzben ugyan annyi mint az olcsóbb-több.

Amíg az emberek a konyhakertből, piacról, erdőből, rétről szerezték az ennivalót, minden friss volt, feldolgozatlan, tele rosttal, vitaminnal, beltartalommal, kérdés sem volt, hogy egészségesen táplálkoztak-e. Akkoriban tényleg a mennyiség volt a probléma, nem a minőség. Most hogy a boltokban szinte kizárólagosan feldolgozott kész, vagy félig kész ételek kerültek többségbe, ki vagy szolgáltatva a gyártónak, aki nem néz mást, mint a profitot. Nincsenek csodák, hogy egy élelmiszer hónapokig megőrizze minőségét, vagy egy paradicsom-paprika kibírja hogy 1000 km-ről ideszállítsák, és még 2 hétig friss maradjon a polcon, agyon kell vegyszerezni, tartósítani, vagy olyan génmanipulált fajtákat kell termelni, ami nem csak a rothadást-romlást késlelteti, hanem az emészthetőséget is meggátolja. Attól hogy valakinek van pénze a télen az 1200 Ft-os paradicsomra, nem kötelező megvenni, és szerintem itt kezdődik a tudatos vásárlás, mert egészségére valamit is adó ember nem fogja megvenni. Tudatosságot elvárni egy olyan népcsoporttól, ahol az egyedek 50%-a értelmi fogyatékos szinten van, vagy legfeljebb 8 általános, gondolom irreális, amikor a sokkal iskolázottabbak nagy része sem foglalkozik azzal, hogy mit eszik, és mennyit.

2020. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!