Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japán társadalom mennyire...

Japán társadalom mennyire befogadó ?

Figyelt kérdés
Mennyire nyitott a Japán társadalom a külföldiekkel ? olyan ,mint a magyar , hogy nem annyira befogadó a külső emberekkel vagy inkább a svéd nyitott társadalom ? Mennyire lenne nehéz beilleszkedni ?

2020. júl. 13. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A turistákkal kedvesek, de a bevándorlókkal szemben jellemzően elutasítóak. Sosem leszel igazi japán a legtöbbek szemében és azt is nehezen dolgozzák fel, hogy egy nem japán képes lehet japánul beszélni, mégha konkrétan beszélsz is hozzájuk japánul. Ennek ellenére szerintem tisztában vannak vele, hogy annyira elöregszik a társadalmuk, hogy rászorulnak a bevándorló munkaerőre és nem üldözhetik el őket.
2020. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég zárt, nincs sok külföldi, idegen kultúrájú bevándorló. A japán nyelv, kultúra, civilizáció is idegen a külföldieknek, nincsen széleskörű rokonság. Az angol kommunikáció sem olyan alap, mint az általad összehasonlításként felhozott svédeknél.

A beilleszkedéshez a külföldinek meg kell tanulni az ország nyelvét, helyi szokásokat, akkor befogadják az idegeneket is. Ez egyébként szerintem igaz a magyarokra is, de ez itt is nehéz, mivel a magyar nyelv is egyedi, nehezebben tanulható. Tehát nehéz, de be lehet illeszkedni. Van egy ismerősöm, aki japán szakon tanult, majd utána Japánba költözött és úgy tűnik végleg le is telepszik az országban.

2020. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Rendkívül közömbösek az idegenekkel. Ha ki szeretnél költözni nem lehetetlen megszokni de elég furcsa szokásaik vannak. Még egy ártatlan dologra is vérig tudnak sértődni, mint például olyanra hogy menet közben eszel vagy iszol (vicc nélkül)
2020. júl. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Japánban élő koreai kisebbséget még mai napig bevándorlóknak tekintik annak ellenére, hogy az őseik több évszázada vándoroltak be.
2020. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Három évig éltem Japánban, és én úgy tapasztaltam, hogy segítőkészek, főleg, ha látják, hogy tényleg igyekszel megtanulni a nyelvet és megismerni a szokásaikat. Nekem szerencsém volt, mert olyan panzióban (náluk Gueshouse-nak hívják) laktam, ahol japánok és külföldiek is éltek. Ezek a japánok jóval toleránsabbak voltak a külföldiekkel, mivel ugye együtt éltek velük. Volt japán párom is (mellesleg kiválóan beszélt angolul), aki szintén sokat segített. A családja ellenben már tartózkodóbb volt velem. Nem voltak udvariatlanok, de éreztem, hogy én "csak egy külföldi" vagyok a számukra.

Szóval, a japánok többsége nagyon udvarias lesz veled, nagyon kedves és segítőkész, de ugyanakkor roppant tartózkodó is. Legalábbis, amíg nem bizonyítasz. Lassan nyílnak meg, de erre érdemes időt szánni és ápolni az ottani kapcsolatokat. A párom pl. egy év alatt egész jól megtanult magyarul is, mert érdekelte. Én meg jórészt tőle tanultam japánul, nem a suliban. XD

2020. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

A japán társadalom mindössze 1,8 százaléka bevándorló, akiknek túlnyomó többsége más kelet-Ázsiai vagy fehér (nemcsak európaiak hanem amerikaiak meg ausztrálok is mennek). Én voltam Japánban turistaként, velünk kedvesek voltak de azt hogy alaki odaköltözik na azt utálják és a bevándorlási rendszerük is brutálisan meg van bonyolítva.(aról nem beszélve h menekültet egy darabot nem fogad). A másik a be illeszkedés mert hiába költözöl valahova be is kell illeszkedni mindenhol. Na Japánban ez kB lehetetlen! Nemcsak zárt de rendkívül zárkózott társadalom és maguk is hátráltatják a te indegrációdat. Ők sosem fogják elfogadni hogy te egyrészt beszéled a nyelvüket (szerintük nem vagy rá méltó) másrészt hogy oda költözöl az országukba.

Az egyik válaszoló említette az elöregedő társadalmat, ez igaz hogy öregednek de ők a robotika fejlesztésével igyekeznek védekezni a munkaerőhiány ellen és Pl Svédországra kimondottan a rossz példaként tekintenek.

2020. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
Elég kevés szír agysebész él arrafelé.
2020. júl. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!