Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Dél-Amerikában, Afrikában és...

Dél-Amerikában, Afrikában és Ázsiában miért nem tudott teret hódítani a modern liberaálizmus, mint itt Európában vagy Észak-Amerikában?

Figyelt kérdés

Dél-Amerika: 3 fajta kormány létezik:

-1. Guevaraista, castroista, forradalmi szocialista, baloldali nacionalista, tehát ilyen nemzeti értékeket is merítő (szélső)balos.


-2. Fasiszta, peronista, harmadikutas, szintén forradalmi szocialista. Jelenleg ilyen még mindig Argentína és rengeteg régi nemzeti szocialista, fasiszta, sőt még hungarista is bújkál ott.


-3. Ebből van a legkevesebb. Jobboldali, konzervatív, mérsékelt kormány.



Ázsia, itt 5 fajta kormány van:


-1. Kommunista (általában reformkommunista, de van klasszikus kommunista is). Ilyen Kína, Észak-Korea, Vietnám, Laos stb.


-2. Nacionalista, jobboldali/mérsékelt jobboldali, konzervatív.


-3. Iszlamista kormány (kultúra függő).


-4. Fasiszták vannak itt is, vagyis voltak pár évvel ez előtt is pl. a ba'athista arab fasiszták.


-5. És van egy nagyon kevés liberális kormány is, de ők tényleg kisebbségben vannak.



Afrika, itt 3 fajta kormány a jellemző:



-1. Kommunista (rengeteg van belőlük, gondolom a gyarmatok utáni felszabadulás miatt kiábrándultak az imperializmusból).



-2. Szocialista, nacionalista, vallásos, forradalmi szocialista, Líbia is ilyen volt, amíg Kadhafit meg nem döntötték (és később be is bizonyosodott, több baj lett belőle, mint haszon...).



-3. Konzervatív, markánsan jobboldali.



Ezeken a helyeken, hogyhogy nem tudott teret hódítani a modern liberalizmus?



2020. jún. 15. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Csak a fehérek lehetnek fasiszták, tehát a többi kontinensek nincs szüksége liberalizmusra.
2020. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A liberalizmushoz polgárok, erős középosztály is kell. Ezeken a helyeken csak egy kevés gazdag és nagyon sok szegény lakik. Egyébként csak úgy mondom, hogy a liberalizmus nyugati felfogás szerint jobboldali ideológia.
2020. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként csak úgy mondom, hogy a liberalizmus nyugati felfogás szerint jobboldali ideológia."


A liberalizmus gazdasági oldala jobboldali ideológia.



Ellenben, a szociális, társadalmi oldal baloldali.

2020. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A klasszikus liberalizmus az is VOLT, amíg volt értelme és nagyon helyesen nem lett minden célja normaként elismerve. A modern liberalizmust vagy politikai neoliberalizmust pont középen helyezik el.


"Csak a fehérek lehetnek fasiszták, tehát a többi kontinensek nincs szüksége liberalizmusra."


Ülj le fiam/lányom egyes!

Evita és Juan Perón is fasiszta volt és dél-amrikai, Szaddám Huszein is ba'atista fasiszta, vagy arab fasiszta volt és a szíriai elnök is ba'athista.

2020. jún. 15. 12:45
 5/12 A kérdező kommentje:
A fasizmus és a nemzeti szocializmus pedig nem szinoníma. A fasizmus egy eszmecsalád, amiben rengeteg ideológa van. Szóval rengeteg alideológiája van, amiből talán egyedül ismertebbek közül a nemzeti szocializmus, abból is a hitleri volt ilyen erősen soviniszta.
2020. jún. 15. 12:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A társadalmi elosztások miatt,ahogy írták a liberalizmus kialakulásához kell egy középső polgári réteg ezekben az országokban meg általánosan van kb 90 százalék nagyon szegény és 10 százalék nagyon gazdag
2020. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet jobb lett volna, ha mi is maradunk valamelyiknél... Akkor talán itt is lenne identitás és büszkeség... Mindegy!
2020. jún. 16. 00:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es Európában szerintem ez kivitelezhetetlen lett volna,a vallás gyakorlatilag teljesen kiveszett illetve az egész életfelfogás más volt.

Egyszerűen nem tudott volna Európa azon a szinten maradni mert már annyival fejlettebb volt szinte minden ország világ szinten.

Talán Ukrajnában,Moldovában és Oroszország bizonyos részein nem hódított ennyire a liberális gondolkodás de azok az országok meg nem éppen pozitív példák :D

2020. jún. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A vallás nem tűnt volna el... Sok balos, jobbos vagy fasiszta vallásos. Már a deviancia büszkeség... Undorító, az ahová tartunk... Kínában is remekül megvalósult a maoizmus egyik átdolgozása és lásd még az Egyesült Államok is adósa Kínának, annyira jól sikerült. Sokan obálóznak azzal, hogy de vannak szegények... Persze, hogy vannak! De az nem a kormány hibája, hanem inkább a terepé. Most mit fejlesszenek a Himalájában, ha egyszer még a kocsi sem tud ott elmenni??


Argentínában is aranykor volt Perón házaspár uralkodása alatt. Juant el is űzték felesége halála után, Franco tábornoknál és később Che Guevara-nál (meglepően jóban voltak) talált menedéket. Aztán jött egy óriási nyomor hullám, tehát ez a "jóslatuk" is balul sült el.


Az arab fasiszta és szocialista országok is csillogtak, virágzott a kereskedelem, amíg az ISIS-es csürhe, nem kezdett el akciózgatni és kivégezgetni.

2020. jún. 16. 00:45
 10/12 A kérdező kommentje:
De én nem szeretnék belemenni vitába most!
2020. jún. 16. 00:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!