Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Feminista mozgalmak miért nem...

Feminista mozgalmak miért nem foglalkoznak az afrikai,ázsiai,amerikai indian nők elnyomásával és bántalmazásával?

Figyelt kérdés
Nőként írom,hogy annyira furcsák nekem ezek a szervezetek mert szerintem is legyen egyenjogúság de nem USA-ban meg Európában kéne emiatt aggódni hanem pl Afrikában ahol a nő csak egy tárgy vagy a Közel-Keleten
2020. jún. 14. 21:37
1 2 3
 11/21 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
56%

Példa: [link]


Menedékkérők: Amikor ég a ház, akkor nem foglalkozik azzal a tűzoltó, hogy esetleg a családban valaki piromán, hanem eloltja a tüzet.


Egyéb kifogás?

2020. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
11-es én a magyar feministákra gondoltam nyílván,amerikaiakhoz semmi közöm nincs...
2020. jún. 15. 00:52
 13/21 A kérdező kommentje:

Iránban miért vettek fel hidzsábot a feministák amikor az a női elnyomás jelképe?

Miért csak Európában szerveznek tüntetéseket?Fekete-Afrikában miért nem?Azok az életek nem számítnak?

Ha férfi elnyomás van miért vannak olyan szakmák amiket szinte csak nők töltenek be mert csak őket alkalmazzák?

2020. jún. 15. 01:00
 14/21 A kérdező kommentje:
Menedékkérők:értem,szóval ha hajléktalan leszek akkor mellettem is ki kell állniuk bármennyi nőt is bántok mert olyan a helyzetem?
2020. jún. 15. 01:01
 15/21 A kérdező kommentje:
De ez is mi,hogy minden elnyomás ellen harcolni kell,ami igaz is de a női kvóták amik gyakorlatilag olyanok mint Numerus clausus az nem baj,pedig az egy nyílt,törvényileg támogatott diszkrimináció...
2020. jún. 15. 01:16
 16/21 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
56%

Ha a magyar feministák érdekelnek, akkor miért kérdezel az irániakról? Szedd össze magad picit légyszi :D


A magyarországi feministák értelemszerűen a magyarországi nők egyenlőtlen helyzete ellen küzdenek, ahogy a magyarorszűgi tűzoltók is a magyarországi tüzek ellen küzdenek, hogy az előző példámnál maradjak.


A feminizmus a menekült NŐK helyzetével foglalkozik.


A numerus clausust párhuzamba állítani a női kvótával meg simán ízléstelen prosztóság. Puzsértól tanultad? Más a társadalmi, történelmi kontextus, az egyik negatív, a másik pozitív diszkrimináció, a kettő között nagy különbség van.


Végül még egy megjegyzést engedj meg: a feministák sem egységesek minden kérdésben. Azt sem mondhatod, hogy "a magyarok" Orbán Viktort támogatják, amikor a fél ország nem támogatja.

2020. jún. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Miért lenne pozitív diszkrimináció az,hogy egyesek előnyt szereznek mások pedig hátrányt szenvednek pusztan a nemük miatt?

Miért lenne pozitív bármifele jogtalan előnyszerzés?

Semmivel nem különb mint a Numerus clausus...miért ne az kerüljön be aki rászolgált?


Viszont ha a Parlamentben legyen női kvóta akkor ez minden munkahelyre legyen igaz,a bányászoknál is pl legyen megadva,hogy bizonyos számú nő kell,ne csak a kényelmes munkákra legyen igaz mert az a diszkrimináció pofátlanságát merítené ki

2020. jún. 15. 07:08
 18/21 A kérdező kommentje:

Ha a menekült nők helyzetével foglalkozik akkor miért nem tesznek érdemi lépéseket azokban az orszagokban?

Európában nem nehéz felszólalni ahol semmi következménye nincs

Demokratikus Kongóban és Szaúd-Arábiában miért nem csinálják ezt?

2020. jún. 15. 07:20
 19/21 anonim ***** válasza:
Azért szerintem, mert ők, mármint a feministák nem buták. Ezeken a területeken lőnek, köveznek, akasztanak. Katonaság is van aki szintén tüzet nyit ha kell, vagy parancsot kap rá. A "nyugati" társadalmakban ilyen nincs. Bár fehéroroszországban és a ruszkiknál.sem nagyon pattoghat senki:)
2020. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
0%
Kérdező: Az újabb kérdéseidre már válaszoltam korábban, nem akarom ismételni magam. Ha valamit ennek ellenére nem értesz, kérdezz és megpróbálom kifejtve elmagyarázni :)
2020. jún. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!