Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire értetek egyet azzal,...

Mennyire értetek egyet azzal, hogy a SZU bár békés szándékokat hangoztatott fennállása alatt, titokban azért készült egy, a nyugati államok és az USA elleni támadó háborúra?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 22:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

07-30 14:06


Márpedig hülyeség. Sztálin készült háborúra: 1927-től lengyel, illetve japán támadásra, 1933 után német támadásra, illetve a nyugatiak támadására számított, megjegyzem: helyesen, ugyanis ezek a hatalmak valóban mind terveztek támadásokat a SZU ellen. Forradalmi világháborút Sztálin nem vívott és nem tervezett vívni, éppenséggel már 1918-ban komoly nézetkülönbsége alakult ki ebben a kérdésben Trockijjal.

2010. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Kubai rakétaválság, Kelet-Európa katonai megszállása ?
2010. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
11%

07-30 04:06


"Azoknak a haditerveknek, amelyekben a VSZ támadásba megy át a NATO-val szemben, kivétel nélkül ellenséges agresszió a kiinduló feltételezésük."


Persze. De ne feledd, hogy a II. vh. is úgy kezdődött, hogy pár "Lengyel" repülőgép lebombázott néhány határmenti Német őrtornyot :-)))


Milyen hülyén jött volna ki, ha azt mondták volna a komcsik hogy há készülünk a támadásra a világbékéért :-)

2010. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 21:01


Erősen kevered a szezont a fazonnal.


Amikor a németek megtámadták Lengyelországot, akkor a haditervekben végig támadás volt, csak az újságok írtak lengyel provokációról. Én meg az akkoriban szigorúan titkos, a VSZ vezetőinek valós szándékait tartalmazó haditervekről beszélek, nem arról, hogy mit írtak volna az újságok.


Gyermeteg, éretlen szemlélet azt képzelni, hogy az akkori vezetők nem emberek, hanem kétdimenziós papírmasé szörnyek voltak, akik gonoszak, mint a gonosz Hókuszpók, és ezért meg akarják hódítani a világot. Nem így volt. Mindkét oldal a legfontosabb célnak tartotta, hogy elkerüljék a háborút, de tudták, hogy ha a másik oldal rájuk kényszeríti a háborút, azt meg kell nyerni. Pont azért, mert mindkét oldal így gondolkodott, nem lett háború ebből a helyzetből.

2010. aug. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 20:22


Kelet-Európát a németek kiűzése kapcsán szállta meg a SZU. A kubai rakétaválság egyike volt a hidegháború rengeteg diplomáciai súrlódásának, senki se mondta, hogy az USA és a SZU puszipajtások voltak, de pusztán azzal, hogy benyögöd, hogy "kubairakétaválság", semmit sem állítasz vagy bizonyítasz.

2010. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

17:49

Akárhogy csűröd csavarod is, a kommunizmus elméletében -szemben a nemzetszocializmuséval- benne volt a világuralomra, internacionalizmusra való törekvés.

"Világ proletárjai egyesüljetek!"

"Eljön a nap amikor a világ minden országában a munkásosztály kivívja függetlenségét megdöntve az elnyomó burzsoázia hatalmát."

Még a propagandaanyaguk is a "világ megtisztításáról" szólt:

[link]


Tehát nehéz elképzelni, hogy elvhű vezetőik Sztalin, Hruscsov letettek volna erről a fő forradalmi motívumról, az "imperializmussal szemben harcról".

Az már más kérdés, hogy a '80-as évekre szelídültek a dolgok, és a Gorbacsovi korszakra már semmiképp sem jellemző, hogy háborúzni akart volna. Ezért is "lazult fel" a szocialista országok közötti kötelék amely lehetővé tette a kiugrást.

2010. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék, vajon a nyugati államokban megették volna-e a felszabadítás rizsájukat.
2010. aug. 4. 22:47
 18/30 anonim ***** válasza:

20:39


"a világuralomra, internacionalizmusra való törekvés."


Az internacionalizmus nem világuralom. Kevered az imperializmussal vagy valami más hasonló fogalommal.


"Világ proletárjai egyesüljetek!"


Egyesüljenek a világ proletárjai a szlogen szerint. Ez nem azt jelenti, hogy "világ proletárjai, leigázunk titeket".


"Eljön a nap amikor a világ minden országában a munkásosztály kivívja függetlenségét megdöntve az elnyomó burzsoázia hatalmát."


A marxizmus alapján ebben hittek. Csakhogy ez nem jelenti azt, hogy a SZU az egész világot meghódította volna. A kommunizmusban egyébként maga az állam is megszűnik, vagyis nincs politikai hatalom, ami a világuralom tökéletes ellentéte (világanarchia).


"Még a propagandaanyaguk is a "világ megtisztításáról" szólt:

[link]


Nem a fölötte való uralomról, hanem arról, hogy a komcsi forradalom hatására megdől a burzsik és királyok uralma.


"Tehát nehéz elképzelni, hogy elvhű vezetőik Sztalin, Hruscsov letettek volna erről a fő forradalmi motívumról, az "imperializmussal szemben harcról""


Sztálin 1918-ban pont azon veszett össze Trockijjal, hogy Trockij VALÓBAN világháborút akart folytatni, azaz folytatni a háborút az intervenciósok ellen és támogatni azt, hogy az intervenciós országokban forradalmak törjenek ki, ami világforradalmat eredményez. Sztálin ezzel szemben azt mondta, hogy békét kell kötni, és a szocializmust egy országban is fel lehet építeni. Tehát normalizálni kell a kapcsolatokat a külfölddel.


Hruscsov külpolitikai elve a békés egymás mellett élés vagy más néven békés verseny volt. Ennek az a lényege, hogy a kommunista és a kapitalista országok között nincs háború, hanem békés versenyben (gazdasági és tudományos versenyben) el fog dőlni, melyik rendszer felsőbbrendű. Hruscsov természetesen úgy gondolta, hogy a 80-as évekre a SZU lehagyja az USA-t, és a kapitalista országok lakossága annyira irigyelni kezdi a komcsi országokat, hogy mindenhol a komcsi pártokat választják meg és az egész világ szépen átmegy szocializmusba. A kor másik elképzelése a konvergenciaelmélet volt, mely szerint a két világrend kihívásokat ad egymásnak, amelyre a másik világnak válaszolnia kell, így versenyezve közeledik egymáshoz a két rendszer. A szocialista országok egyre szabadabbak lesznek, liberalizálódnak, a kapitalista országok pedig egyre szociálisabbak lesznek, és a távoli jövőben a kettő találkozik egy magasan fejlett demokratikus szocializmusban.


Ezek voltak a vezető külpolitikai elképzelések 1922 után szovjet részről, illetve Hruscsov után Európában.


"a Gorbacsovi korszakra már semmiképp sem jellemző, hogy háborúzni akart volna."


Sztálin sem akart háborúzni. Sztálinra két háborút kényszerítettek rá: az 1939-es mongóliaiat, az 1941-es Németország ellenit. Sztálin összesen egy háborúban vett részt, amikor pilótákat küldött Észak-Koreának 1950-ben. Az Igazság Bajnoka (USA) ugyanebben az időben pl. sokkal több háborút vívott, pedig ők sem akartak nyílt konfrontációt a keleti blokkal.


"Ezért is "lazult fel" a szocialista országok közötti kötelék amely lehetővé tette a kiugrást."


Azért lazult fel, mert (1) már nem érte meg a SZU-nak, és (2) a szoc. országok, beleértve a SZU-t, csődbe mentek és kénytelenek voltak az elitjeik rendszert váltani, ha nem akartak még nagyobb bajt. Az egyetlen komcsi vezető, aki nem váltott rendszert, Ceauşescu volt, és szétloccsantott agyvelővel végezte. Az összes többi kommunista vezetés jól taktikázott, rendszerváltásokat csináltak és ma is élnek, ha meg nem haltak végelgyengülésben; gyerekeik és unokáik pedig ma is az elit részei.

2010. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

23:04

"Az internacionalizmus nem világuralom. Kevered az imperializmussal vagy valami más hasonló fogalommal."


Persze a mai judista globalizmus sem az. Akkor mivel magyarázod, hogy a zsidók érdekei mindenhol érvényesülnek a fejlett világban? Holott Izrael katonailag csak Palesztina bizonyos részét tartja megszállva.

Tudod, a világot nem csak katonai eszközökkel lehet uralni, hanem ideológiai, illetve gazdasági módszerekkel is. Ha a munkásosztály mindenhol "forradalmat" vívott volna ki, és a nagy szovjet testvér "igazságos háborúban megsegítette" volna az adott országokat, (ugyanúgy mint tette annak idején egyiptomban, afganisztánban vietnamban lényeg az volt, hogy ahol amerikaiak harcoltak, ott a szu az ellenfelet támogatta) akkor az ideológiailag félrevezetett munkásosztály a kommunista értelmi vezetők (milyen érdekes ők is nagyrészt zsidók voltak) az egész világra befolyást gyakorolhattak volna.

Ugyanígy a kapitalista világot pedig pénzügyileg lehet uralni, a pénz mozgatja ugyanis az egyes országok politikáját is.


"Hruscsov természetesen úgy gondolta, hogy a 80-as évekre a SZU lehagyja az USA-t, és a kapitalista országok lakossága annyira irigyelni kezdi a komcsi országokat, hogy mindenhol a komcsi pártokat választják meg és az egész világ szépen átmegy szocializmusba."


ÉS persze katonai támogatást nyujtottunk volna az "elnyomott munkásosztály felszabadulásához." Amúgy nagyrész azt irod amit én, csak kihagyod belőle a LÉNYEGET: nem csak katonai túlerővel, furfanggal is lehet világuralomra törni.


"A kor másik elképzelése a konvergenciaelmélet volt, mely szerint a két világrend kihívásokat ad egymásnak, amelyre a másik világnak válaszolnia kell, így versenyezve közeledik egymáshoz a két rendszer."


Igen ez is így volt, és akkoriban a kapitalista országokban is jobban éltek a dolgozók mivel nem merték annyira elnyomni őket hogy ne legyen olyan erős a kontraszt a szocialista országokhoz képest.

2010. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"Kelet-Európát a németek kiűzése kapcsán szállta meg a SZU."


Miért nem vonultak ki?


"benyögöd, hogy "kubairakétaválság", semmit sem állítasz vagy bizonyítasz."

Nem akartam semmit állítani v. bizonyítani hanem rámutatni az ellentmondásra...

"Ez nem véleménykérdés, hanem tudjuk, hogy nem készültek ilyesmire. "

vö.

A SZU atomfegyver-hordozó rakétákat telepít Kubába,az USA tőszomszédságába.


Biztos megelőző csapásra használták volna,mi ? :)

2010. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!