Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire értetek egyet azzal,...

Mennyire értetek egyet azzal, hogy a SZU bár békés szándékokat hangoztatott fennállása alatt, titokban azért készült egy, a nyugati államok és az USA elleni támadó háborúra?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 22:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Szerintem nem készült. Annyira azért tisztában voltak a realitásokkal még Sztálin ideje alatt is.
2010. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Ez marhaság! Minek támadta volna meg az egész világot.
2010. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Olyan mint Orbánék.Vizet prédikál, közben bort iszik.Vagy hétfőn nyilatkozik,majd jövő hét kedden már az ellenkezőjét mondják vagy egyenesen letagadják.


"Mocskos imperialisták" vs Kelet-Európa katonai megszállása,afganisztáni háború.


Mellesleg készültek, nem titokban hanem nyíltan.Nem olvastok történelemkönyvet agyhalottak? Nyissátok ki a Hidegháború c. fejezetnél.

2010. júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
11%
Annyi biztos, hogy a Varsói Szerződés doktrínája arra épült, hogy mi támadunk először.
2010. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Persze hogy készült, sőt, az első hülyeséget beszél, Sztálin ideológiája az volt, hogy az I.VH után létrejött a szoc. állam, a II.VH után csatlakozott a szocialista tábor, és akkor a III.VH után az egész világ lett volna, ő ezt az elvet vallotta, ez történelmi tény.
2010. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Ja, és kiegészíteném, hogy a haditerv is meg volt tervezve...
2010. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
38%
Harc a világbékéért! :)
2010. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

"Mennyire értetek egyet azzal, hogy a SZU bár békés szándékokat hangoztatott fennállása alatt, titokban azért készült egy, a nyugati államok és az USA elleni támadó háborúra?"


Ez nem véleménykérdés, hanem tudjuk, hogy nem készültek ilyesmire.


Azoknak a haditerveknek, amelyekben a VSZ támadásba megy át a NATO-val szemben, kivétel nélkül ellenséges agresszió a kiinduló feltételezésük. A hidegháború idején az atomháborús fenyegetettség miatt nem merült fel senkiben az az őrültség, hogy támadó háborút kellene vívni. Mindkét oldal a védelemre készült, és azt feltételezte, hogy az ellenség esetleg támadhat.


Mellesleg az atomháború, legalábbis abban a formában, ahogy a 60-as, 70-es években elképzelték, nagymértékben kedvez a védekezőnek, mert a támadók a támadás elején koncentrálják az erőket, míg a védők csak később. Pl. az 1963-as vagy az 1965-ös haditervben olvasható, hogy amikor a nyugatiak támadnak, akkor a Varsói Szerződést ez többé-kevésbé felkészületlenül éri. Ezért a VSZ csapatai szétszórtan helyezkednek el az egész országban, és a magyar városokat érő atomcsapás kevés veszteséget okoz bennük. Ezután viszont a mi vadászbombázóink célzott atomcsapásokat tudnak mérni a közeledő német, olasz és amerikai csapatokra (pl. páncélos-oszlopokra), és azok súlyos veszteséget szenvednek, úgyhogy nem tudnak ellenállni, amikor mi elindítjuk az ellentámadást. A terv abból indul ki, hogy a háborút a nyugatiak kezdik egy városok, hidak stb. elleni masszív atomtámadás-sorozattal és mi erre válaszolunk.


Divatos ma minden rosszat elmondani a szovjetekről, de nem igaz, hogy támadó háborúra készültek volna.

2010. júl. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 09:22


Ez hülyeség, Sztálin még 1944-ben is azt gondolta, hogy a háború utáni Európa kb. úgy fog kinézni, ahogy a háború előtti, vagyis független államok lesznek benne és lesz egy kollektív biztonsági rendszer, amiben a SZU, az USA és Anglia szerepelt volna egyenrangú partnerekként, együttműködve. Csak végül a várakozásokhoz képest túlnyerte magát és a vártnál jobban kiterjesztette a befolyási övezetét, ezekhez az előnyökhöz pedig ragaszkodott (valamint azzal kísérletezett 45 után, hogy nyugaton is hatalomra próbálta segíteni a kommunistákat), ami végülis elvezetett a nyugatiakkal való viszony elmérgesedéséhez és Európa merev kettéosztásához.


Sztálin reálpolitikus volt, amit a legjobban az mutat, hogy 1939-ben egy szó nélkül lepaktált Hitlerrel, 1941-ben pedig Japánnal, a háború alatt pedig többször felvetette a Németországgal való különbéke-kötést. Nem volt fanatikus, a külpolitikában az erőviszonyok elemzése vezette, nem az ideológia.

2010. júl. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
De nem hülyeség, fogd már fel!
2010. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!