Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol van a világ pénze?

Hol van a világ pénze?

Figyelt kérdés

Olvastam egy friss felmérést. A világ összes pénzét ráhelyezték egy focilabda motívumra arányosan [link]


Abban minden politikai oldal médiafelülete egyetért, hogy az U.S.A ami a képen a legöbb pénzt birtolokja el van adósodva. Minden EU-s ország, velünk együtt egyre növekvő államadósságot hagyunk gyermeikeinknek. Még a leggazdagabbak is el vannak adósodva. Mégis kiknek ? Hol a pénz ? Ki rángatja madzagon az országok vezetőit? Mert ugye a pénz irányítja a politkát, azzal tudnak választásokat nyerni a hatalmon lévők. Kinél van a pénz?


A közembereknél nem lehet a pénz. Nálad van? Be van fektete x milliárd dollár valahol ? Az államnál sincsen pénz, hisz majdnem belefulladunk az államadósságba. Ugyanígy a gazdag országok esetében is. Hol vannak tehát a pénzt birtokló Bankok fejei? Ki birtokolja a pénzt és vele együtt a hatalmat?


2020. jan. 24. 09:34
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
26%
Lőrincnél.
2022. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
80%
Erről nem szabad beszélni.
2022. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
76%
Orbán családnál.
2023. nov. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
62%

A világ összes tartozása nagyobb, mint a világ összes pénze. Ez a pénz nincs sehol. Mivel mégis vissza kell valahogy fizetni a tartozást, ezért az egyes országok jegybankjai pénzt hoznak létre (népiesen mondva nyomtatnak), hogy törleszteni tudják az adósságot. Ahogy egyre több pénzt hoznak létre az országok, úgy csökken egy egységnyi pénz értéke. Ez inflációt generál. Ezért ronlik minden ország pénzneme. Az erősebb pénznemek, mint az euro, a dollár lassabban romlanak, a gyengébbek, mint például a forint gyorsabban.

Hová, kikhez kerül a pénz java? Azokhoz, akik felé tartoznak az országok, a nagy bankárokhoz, nagy befektetőkhöz és az óriásvállalatokhoz, oligarchákhoz. Hogy aztán e pénz szép részéből magánvagyon legyen.

Lényegében ez a világ legjobb üzlete, ha az országok állandóan tartoznak neked és a leszármazottaidnak és folyamatosan nő ez a tartozás. Néha visszaadsz valamennyit, de még több jön vissza neked. Nem lehet csak párat megjelölni, hogy például csak a bankár Rothschildek, vagy a befektető Soros. Ez a klub elég nagy. Benne vannak nagy nevek, mint Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos, kisebbek is, mint Donald Trump, különböző országok vezetői, azok házi vállalkozói (nekünk ugye nem kell ezt bemutatni) is.

Te, mint átlagember mindenképpen gazdagítani fogod valamelyiket. Mert ha vásárolsz, ha fizeted a rezsit, az adókat, ezek az általad elköltött pénzek mind ott landolnak ennél az úgynevezett elitnél.

S igen, ennek tetejébe sajnos még a politikusok is azzal hülyítik a népet, hogy ők aztán megértik, mennyire rossz ez a rendszer, mert a kisember kis pénze mind oda fog kerülni az elithez. Miközben ezek a politikusok is az elit tagjai, hogy mást ne említsek, az USA-ban Trump, vagy nálunk Orbán, ezek is a gazdag elit tagjai, akik eljátsszák neked, hogy olyanok mit te. Nem, hanem ezek csak átvernek téged. Hogy a hatalom és a pénz náluk maradjon.

febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Alex Fly ***** válasza:
76%

@34: ez akkor lenne igaz, ha a pénz önmagában létező,mimdentől független valami lenne és nem egy általános értékmérő. A valóságban viszont csak az érték egyik megnyilvánulási formája,amely tetszőlegesen konvertálható más formátumokba. Ha hitelt veszel fel, azt vissza kell fizetni és még kamatot is kell utána törleszteni -ez igaz. Te azt írod, hogy ehhez újabb hitelre vam szükség és így egy végtelen adósságspirál jön létre -ez viszont egyáltalán nem. Azt a hitelt te befektetheted és értéket teremthetsz vele -ami ha fedezi a tartozásod és a kamatait, akkor egyből pozitív lesz a mérleged...

És itt a válasz a kérdésre: a felvett kölcs{nök egy jelentős része azoknál a vállalkozásoknál van befektetve, amelyek hosszú távon a hitelösszegnél és kamatainál nagyobb értéktöbbletet hoznak létre belőle -az a pénz ott van a szerszámokban, nyersanyagokban, tudásban...

febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
62%

35: Ott az országokról volt szó. Legközelebb olvass figyelmesen!


Azzal vitatkoznék és még sokan mások is, hogy nem a pénz az általános értékmérő. Mert sajnos az. A te értékedet is azon mérik le mások, hogy mennyit keresel, mekkora vagyonod van, milyen értékes vagyontárgyaid, ingatlanaid vannak. Ez egy ilyen felszínes világ. Nézz körbe és meglátod.


"És itt a válasz a kérdésre: a felvett kölcsönök egy jelentős része azoknál a vállalkozásoknál van befektetve, amelyek hosszú távon a hitelösszegnél és kamatainál nagyobb értéktöbbletet hoznak létre belőle -az a pénz ott van a szerszámokban, nyersanyagokban, tudásban..."

Akkor én is veszem a bátorságot, hogy rád reagáljak. A kérdező is az országokra gondolt első sorban. Még említette is az államadósságot.


De akkor nézzük a cégek és a magánszemélyek szempontjából:

Ebben az esetben is minimum véleményes amit írtál.

Ha amerikai példát kellene nézni, a Tesla 2018/2019-ig nem termelt nyereséget, addig is ömlött bele a befektetői pénz, a támogatások, a hitelek. Most viszont, hogy nyereséges, Musk egy elég nagy jutalékot akart kivenni. Ezt szerencsére nem engedték. Musk pont beletartozik abba az elitbe, akikről szó volt.

Vagy nézzük a magyar NER cégeket, dől beléjük a pénz és amikor elzáródnak a pénzcsapok, akkor látható, hogy inkább ezekből élnek, mint a termelésből. Vagy sok egyéb magyar vállalkozást is nézhetünk, amíg sorozatban lehet EU pénzre pályázni, szép nyereségeik vannak, de amikor nem, akkor következnek az anyagi gondok.

Úgyhogy még az sem biztos, hogy minden cég meg tudja termelni a szükséges többletet.

Ideális esetben ha egy cégnek kevesebb a törlesztője (bank, befektetői osztalékok) és a költségei, mint a nyeresége, akkor is igaz, hogy hosszú távon egy nagyobb halnál köt ki a vagyon, utána annak a vagyona is egy nagyobb halnál.

Akikhez biztosan, hosszú távon, tartósan kerül a pénz, azok az a bizonyos felső elit 1%. A pénz mindig felfelé áramlik.

Pár éve néhány idősebb amerikai milliárdos azon kezdett el nyilvánosan morfondírozni, hogy talán többet kellene visszaosztaniuk a társadalomnak a bevételeikből. Mert ráébredtek erre a törvényszerűségre (a pénz felfelé áramlik), mert ha lent nem sok pénz marad, akkor az egész rendszer összeomlik. Most efelé az összeomlás felé tartunk, fokoaztosan, válságról válságra.

febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
62%

*A te értékedet is azon mérik le mások, hogy mennyit keresel, mekkora vagyonod van, milyen értékes vagyontárgyaid, ingatlanaid vannak.


Hozzáteszem, hogy a vagyontárgyakat, ingatlanokat is pénzben kifejezve.

febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
62%

Az állam az államkötvények tulajdonosainak van eladósodva.


Régebben a jegybank is vehetett államkötvényt, így az állam annyi pénzt nyomtatott "ingyen", amennyit akart. Ez hiperinflációval fenyegetett, illetve ez néhol be is következett. Ezért ez ma már tilos. A közelmúltban volt egy kis lazítás (másodpiacon vehetett), de az megszűnt. Szóval az államok a pénzipacról vehetnek fel hitelt, ahogy bárki más. Illetve adózásilag azért némi előnyhöz jutahatnak, pl. nálunk az államkötvény hozama kamatadó mentes, míg más csak akkor, ha TBSZ-en van.


Hogy kinek van államkötvénye: van magánszemélyeknek és cégeknek (bankok, befektetési alapok, stb.) de azokat is birtokolja valaki, tehát végső soron emberek kezében van az az adósság.


>Ki rángatja madzagon az országok vezetőit? Mert ugye a pénz irányítja a politkát, azzal tudnak választásokat nyerni a hatalmon lévők.

-Kampányra töredéke megy el az államadósságnak. Az igaz, hogy aki adja a pénzt a kampányra, az utána kér is érte valamit, tehát az a magyar politika, hogy a pártok kampányára nem adunk állami pénzt, sajátos helyzetet teremt, hogy mindig a NER nyer. Nekik van pénzük, mert más csatornákon adnak maguknak erre közpénzt.


-Magyarországon az egy főre jutó államadósság kb. 4 millió Ft, az egy háztartásra jutó megtakarítás átlag 13 millió Ft, tehát egy háromfős család átlag nullán van :) Ami extra adót az állam lehúz róla az államadósság miatt, azt megkapja a másik oldalon hozamként. Egyénenként persze ebben nagy eltérések vannak, szegény Varga Juditnak pl. a válása óta hatvanmilliós adóssága van csak.

márc. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!