Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol van a világ pénze?

Hol van a világ pénze?

Figyelt kérdés

Olvastam egy friss felmérést. A világ összes pénzét ráhelyezték egy focilabda motívumra arányosan [link]


Abban minden politikai oldal médiafelülete egyetért, hogy az U.S.A ami a képen a legöbb pénzt birtolokja el van adósodva. Minden EU-s ország, velünk együtt egyre növekvő államadósságot hagyunk gyermeikeinknek. Még a leggazdagabbak is el vannak adósodva. Mégis kiknek ? Hol a pénz ? Ki rángatja madzagon az országok vezetőit? Mert ugye a pénz irányítja a politkát, azzal tudnak választásokat nyerni a hatalmon lévők. Kinél van a pénz?


A közembereknél nem lehet a pénz. Nálad van? Be van fektete x milliárd dollár valahol ? Az államnál sincsen pénz, hisz majdnem belefulladunk az államadósságba. Ugyanígy a gazdag országok esetében is. Hol vannak tehát a pénzt birtokló Bankok fejei? Ki birtokolja a pénzt és vele együtt a hatalmat?


2020. jan. 24. 09:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%
Többek között nálam IS. (Vettem államkötvényt.)
2020. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
91%
Illuminátinál.
2020. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
74%
valójában nincs, de akinél van az a nincs, mégis jó nagy hasznot hoz
2020. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
39%
SOROS-TERV
2020. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%
Az USA leginkább állampapírokban van eladósodva, szóval a hitelezőinél van a pénz.
2020. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

A világon több az adósság, mint a pénz, de ez alapvetően nem probléma, mert eleve "hitelpénz" az, amit használunk.


Elsőre nehéz elmagyarázni, de a mai pénz mögött nincs megfogható fedezet (vannak aranytartalékok, de aranyfedezet kora már lejárt). Amikor a jegybank pénzt nyomtat, vagy (a sima bankokkal együtt) mikor számlapénzt állít ki/utal át, az olyan pénzteremtést jelent, ami mögött csak az ígéret van, hogy "ezzel majd fogsz tudni fizetni".


És egy lebutított példával élve, ha nekem a hitelem kamatrészlete évi 50 forint, de a hitelnek a befektetésével évi 60 forintot tudok keresni, akkor 10 forintból képes leszek gazdálkodni, miközben belátható módon a hitelem ugyanolyan nagy lesz, mint előtte. Egy idő után persze megbillen a mérlegnyelve és a sok 10 forint majd túlnövi a hitel összegét, de általában mindig van egy másik hitel, amit felvesz a gazdaság.


És ebben már nem vagyok biztos, csak saját fantazmagória, de a modern világban nem csak termékekért, hanem szolgáltatásokért is rengeteget fizetünk (fejlett országokban igazából ez teszi ki a GDO oroszlánrészét), amiknek a hasznossága viszont gyorsan elillan. Ami pedig ilyen gyorsan elillan, az önmagában nem lehet fedezet semmire sem, ámbátor a szolgáltatásnyújtókat ugyanúgy fizetni kell, ezt a pénzt pedig meg kell teremteni. Ha pedig (visszatérve az előzőekre) a pénzteremtésnek nem lehet megfogható formája, akkor marad az ígéret, azaz hitel alapú pénzteremtés.


Azt mondják, hogy ezek a rendszerek új erőforrások expanziója nélkül ciklikusan magába csődöl. I. nagy gazdasági világválság, az olajválságok (bár azok mesterségesen lettek kreálva), a 2008-as válság stb. Már nem tudom, hogy melyik közgazdász volt, aki azt mondta, hogy az igazi nagy válságok 80 évente várhatók, de én is ebben hiszek. Közben is lehetnek hullámvölgyek, de az összeomlásoknak ritkábban kellene történniük.

2020. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
70%

1. A pénz nagyrésze mögött nincs dedezet, alaöbol se "létezik"


2. Azért is szélesedik jelenleg a társadalmi ollo mert évi ezermilliárd dollárok tünnek el az offshore számlákon.

2020. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

# 11/12 A világon több az adósság, mint a pénz, de ez alapvetően nem probléma, mert eleve "hitelpénz" az, amit használunk."


Szerintem ez nagyon nagy probléma!


Gondolj bele : adósságot visszafizetni csak újabb hitelekkel tudsz, amivel mégtöbb adósságod lesz a kamatok miatt. Mindez azt eredményezi, hogy tovább növekszik az adósságod amíg csődbe nem mész.


Ha van egy magánbank és ad hitelt egy országnak. Pl MAgyaroszgának 1990-előtt adott hitelek máig fizetjük. Azt jelenti,hogy azért mert 30 éve egy összegben egyszer adtak hitelt, mi minden hónapban rendszeresen fizetsz nekik, ezzel állandó jövedelemhez juttatva őket.


Pl Magyrország azt az adósság összeget amit felvett már réges régen visszafizette, azonban azoknak a kamatokkal emelt terheit sosem fogjuk teljesen visszafizetni. Így az a magánbank akik pénzt adtak nekünk még a 80-90-2000 években az összegért cserébe folyamatos jövedelmet kapnak. Tőlünk alatt természetesen a magyar adófizetőktől, hisz az államnak nincsen pénze

2020. jan. 24. 11:01
 9/38 anonim ***** válasza:
85%

"adósságot visszafizetni csak újabb hitelekkel tudsz, amivel mégtöbb adósságod lesz a kamatok miatt."


A világ viszonylatában ez a tendencia, de kisebb egységekre lebontva, országok esetében nem feltétlenül.


"Mindez azt eredményezi, hogy tovább növekszik az adósságod amíg csődbe nem mész."


Japán a világ egyik legfejlettebb országa és több mint a GDP-jük 200%-át teszi ki az adósságuk. Nem jó, de megfelelő kamatpolitikával így is lehet fejlődni és jólétet teremteni.


"Azt jelenti,hogy azért mert 30 éve egy összegben egyszer adtak hitelt, mi minden hónapban rendszeresen fizetsz nekik, ezzel állandó jövedelemhez juttatva őket."


Nagyon nehéz, de nézd a hasznos oldalát a dolognak. Valamire elköltöttük azt a hitelt, és bár mi tudjuk, hogy elsz'rtuk azt a pénzt, az nem a hitelező hibája. Ha a hitelnek a segítségével mittudomén 10 ezerrel több gyerek született Mo.-ra, akkor az a jövőben 10 ezerrel több adózó, dolgozó, értéketteremtő állampolgárt jelent az országnak.


Nem azt mondom, hogy ez a globális pénzügyi rendszer kifogástalan, nem véletlen, hogy jó előre számolnak ilyen cikliukus összeomlásokkal, de jelenleg ez van, jobbat nem tudtak eddig.


Svájcban volt népszavazás talán 2 évvel ezelőtt, hogy a bankok csak a saját birtokukban lévő betéteik összegéig hitelezhettek volna. Kb. 70-30 arányban elutasították a felvetést, nem tudjuk milyen lett volna, ha bevezetik a dolgot.

2020. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
68%

"Gondolj bele : adósságot visszafizetni csak újabb hitelekkel tudsz, amivel mégtöbb adósságod lesz a kamatok miatt. Mindez azt eredményezi, hogy tovább növekszik az adósságod amíg csődbe nem mész."


Ez egy baromság, már ne is haragudj. Mi az, hogy nem lehet visszafizetni egy hitelt, csak újabb hitelekkel?

2020. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!