Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért provokalja az USA Iránt?

Miért provokalja az USA Iránt?

Figyelt kérdés

Ismét háborút akar a térségben?

Amerikában kellene már vmi ugyanis az itteni kis akcióinak Európa issza a levét...



2020. jan. 4. 08:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Jó, ezt értem, amennyiben tényleg jó a szándéka Trumpnak meg a többi amerikai vezetőnek. De azt tudhatnák, hogy ez a térség egy darázsfészek, itt középkori barbár indulatok vannak, és minden ilyen lépésre bosszút terveznek. Abba meg bele sem gondolnak ezek a primitív emberek, hogy ők kezdték a lövöldözést, ha minden igaz, és erre válaszoltak az amerikaiak. Ráadásul ott lapul a háttérben a két nagy hiéna Irán mögé felsorakozva, Oroszország és Kína. Úgyhogy nagyon meg kell gondolniuk százszor is az amerikaiaknak, hogy mit tesznek. A legjobbat akkor tennék hogyha most csendben maradnának, és nem csinálnának semmit.
2020. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%
Arról nem is beszélve, hogy a világon már igen régóta nagyon háborúellenes hangulat van, lényegében véve a 2. vh. óta.
2020. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%
De miért kéne az USA-nak tűrni hogy Iránmeg a ruszkik azt hiszik bármit megtehetnek? Lerohanták Ukrajnát, napi szinten megsértik NATO országok légterét, az Iszlám Állam fedősztorival feldúlták a közelkeletet. Az USA eddig tűrt, mostmeg odacsap. Éppen itt volt már az ideje.
2020. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
54%
Mert ebből világháború is lehetne legrosszabb esetben. Kialakulhatna két nagy tömb, ez már adott sajnos.
2020. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
60%
Hagyjuk már ezt a baromságot. Hány éves vagy 12? Nem lesz több világháború. Hogy is lehetne a tömegpusztító fegyverek korában? Aki vesztésre állna úgy is megnyomná a gombot főleg az ilyen félkegyelmű diktátorok mint Putyin arra meg válasz is érkezik majd és az eredménye pár órán belül pedig egy évszázadokig lakhatatlan bolygó lenne. Azzal meg ki nyerne?
2020. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
54%
Nem tizenkét éves vagyok, az már nagyon régen volt. A 20-as hozzászóló szerint nem lenne végzetes az atomfegyvereknek a bevetése, de ezzel én sem értek egyet. Én azt írtam, hogy ez, mármint az atomfegyverkezés inkább a feszültségek fenntartása miatt van, viszont amikor azt halljuk, hogy Irán felmondja, megszegi az erre vonatkozó szerződést, akkor ez vajon tényleg csak emiatt van, hogy feszültséget meg félelmét gerjesszenek? Miért kell a hírekben ezt hangsúlyozni, nem félnek már így is az emberek eléggé? Miért kell állandóan előhozni ezt a témát a hírekben, amikor nagy valószínűséggel tudhatják, hogy nem lesz belőle semmi? Nagyon nagy a média felelőssége is, mert az ilyen híreket mindig úgy találják, mintha jönne a világvége, holott jó esetben még helyi háború sem lesz belőle.
2020. jan. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
A félelemgerjesztést eredetileg a politikára értettem, a hadseregekre meg a fegyverekre, az országok egymás elleni félelmének a fenntartására. De a média erre még rá is tesz, és úgy adja elő, mintha világháború készülne, sajnos ezt tudomásul kell venni, hogy ilyenek, amikor az ember nézi vagy hallgatja a híreket.
2020. jan. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

A nukleáris fegyvereknek megvan a valódi veszélyük.

A leszerelési tárgyalásokkal ez csökkent, de azért akkor sem szűnt meg nullára.

Aki konyít a sakkhoz, az tudja, hogy a bástya, vagy a vezér akkor is veszélyeztet a sávjában, ha nem lépnek vele, lefedi a területét.

Akiknek már van atomfegyvere, azoktól nem lehet elvenni, azokkal számolni kell, de éppen a világ érdeke, hogy ez ne legyen sok változós tényező, másoknak már ne legyen, például Iránnak sem, mert az nagyfokú bizonytalansággal jár és nagyobb kockázattal.

Mindegyik atomhatalom próbál előnyt szerezni, már a hangsebesség 22 szeresével suhannak a hordozórakéták, vagy közvetlenül a talaj domborzata felett, a radarok hatósugarán kívül és az USA még űrfegyverkezést is realizált, amellyel az ellenfél rakétáit megsemmisítheti, arra hivatkozván, hogy az védelmi eszköz, de támadó mivoltja abban merült ki, hogy ha az ellenfél atomcsapását kizárja, akkor a sajátja büntetlenül megtehető.

Végül is a Szovjetunió főleg ezért bomlott fel, nem bírták a fegyverkezést, a gazdasági problémáktól még sokáig elvegetált volna.

Nem azt mondom, hogy félni, vagy rettegni kell, arról szó sincs, de a valós veszélyt soha nem szabad elfelejteni, a bizakodás mellett sem.

2020. jan. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Értem, akkor bízzunk benne, hogy nem lesz nagy baj, helyi háború sem.
2020. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Aki kicsit ismeri a történelmet, meg ránéz a térképre, az sejtheti mi áll a háttérben.

Már az orosz cárok is nagyon szerettek volna Perzsián keresztül kijutni a déli meleg tengerekre, de elakadtak a Kaukázusban.

A II. világháború idején Irán brit érdekeltség volt, de egyre jobban németbaráttá vált, szaporodtak a német tanácsadók, technikusok, ezért 1941 nyarának a végén a legnagyobb szovjet vereségek idején közös brit - szovjet akcióval megszállták Iránt, Reza Pahlavi sahot internálták, de Sztálin öröme nem volt teljes, mert a déli részt lezárták a britek, de már beljebb volt, ahogy mondani szokás, ám később az USA csatlakozott a teheráni egyezményhez, amiben az oroszok kötelezettséget vállaltak a kivonulásra, mindez a teheráni konferencián történt később, így Sztálinnak a háború után ki kellett vonulnia, bár nagyon nem volt ínyére, ezt még a hidegháború előtt megtette, illetve ez is hozzájárult a hidegháború kialakulásához, mert nagyon nem volt ínyére, csak nyomásra tette meg és így romlottak a viszonyok a volt szövetségesek között.

Aztán a hidegháború alatt Irán brit érdekeltség maradt, így le volt zárva a déli kereskedelem útvonala a szovjeteknek, maradtak az északi fagyos kikötők, amelyek fél évig be vannak fagyva, így nem használhatók.

Jelenleg a ruszkiknak sikerült Iránnal baráti kapcsolatokat teremteni, így eljuthatnak az orosz áruk Iránon keresztül a világ minden pontjára télen is, ez nem olyan jó nekik, mintha a saját kikötőjük lenne, de a semminél azért sokkal jobb, így támogatják Iránt és igyekeznek onnan kiszorítani mindenki mást.

Irán meg olyan, mint a viccben a nyuszika, aki a brit és az amerikai oroszlánnal pimaszkodik, mert ott áll mögötte komoran az orosz medve, aki miatt nem mernek az orrára koppintani.

Ez volt eddig vázlatosan, illetve ez is a háttérben van, azért írom le.

A kínaiakat tulajdonképpen az egész nem érdekelné, azon kívül, hogy nagyon kell nekik az olaj, meg most van ez a kínai - USA gazdasági birkózás és az ellenségem ellensége a barátom elvén Kína ezért érdeklődik Irán felé.

2020. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!