Miért provokalja az USA Iránt?
Ismét háborút akar a térségben?
Amerikában kellene már vmi ugyanis az itteni kis akcióinak Európa issza a levét...
A nukleáris fegyvereknek megvan a valódi veszélyük.
A leszerelési tárgyalásokkal ez csökkent, de azért akkor sem szűnt meg nullára.
Aki konyít a sakkhoz, az tudja, hogy a bástya, vagy a vezér akkor is veszélyeztet a sávjában, ha nem lépnek vele, lefedi a területét.
Akiknek már van atomfegyvere, azoktól nem lehet elvenni, azokkal számolni kell, de éppen a világ érdeke, hogy ez ne legyen sok változós tényező, másoknak már ne legyen, például Iránnak sem, mert az nagyfokú bizonytalansággal jár és nagyobb kockázattal.
Mindegyik atomhatalom próbál előnyt szerezni, már a hangsebesség 22 szeresével suhannak a hordozórakéták, vagy közvetlenül a talaj domborzata felett, a radarok hatósugarán kívül és az USA még űrfegyverkezést is realizált, amellyel az ellenfél rakétáit megsemmisítheti, arra hivatkozván, hogy az védelmi eszköz, de támadó mivoltja abban merült ki, hogy ha az ellenfél atomcsapását kizárja, akkor a sajátja büntetlenül megtehető.
Végül is a Szovjetunió főleg ezért bomlott fel, nem bírták a fegyverkezést, a gazdasági problémáktól még sokáig elvegetált volna.
Nem azt mondom, hogy félni, vagy rettegni kell, arról szó sincs, de a valós veszélyt soha nem szabad elfelejteni, a bizakodás mellett sem.
Aki kicsit ismeri a történelmet, meg ránéz a térképre, az sejtheti mi áll a háttérben.
Már az orosz cárok is nagyon szerettek volna Perzsián keresztül kijutni a déli meleg tengerekre, de elakadtak a Kaukázusban.
A II. világháború idején Irán brit érdekeltség volt, de egyre jobban németbaráttá vált, szaporodtak a német tanácsadók, technikusok, ezért 1941 nyarának a végén a legnagyobb szovjet vereségek idején közös brit - szovjet akcióval megszállták Iránt, Reza Pahlavi sahot internálták, de Sztálin öröme nem volt teljes, mert a déli részt lezárták a britek, de már beljebb volt, ahogy mondani szokás, ám később az USA csatlakozott a teheráni egyezményhez, amiben az oroszok kötelezettséget vállaltak a kivonulásra, mindez a teheráni konferencián történt később, így Sztálinnak a háború után ki kellett vonulnia, bár nagyon nem volt ínyére, ezt még a hidegháború előtt megtette, illetve ez is hozzájárult a hidegháború kialakulásához, mert nagyon nem volt ínyére, csak nyomásra tette meg és így romlottak a viszonyok a volt szövetségesek között.
Aztán a hidegháború alatt Irán brit érdekeltség maradt, így le volt zárva a déli kereskedelem útvonala a szovjeteknek, maradtak az északi fagyos kikötők, amelyek fél évig be vannak fagyva, így nem használhatók.
Jelenleg a ruszkiknak sikerült Iránnal baráti kapcsolatokat teremteni, így eljuthatnak az orosz áruk Iránon keresztül a világ minden pontjára télen is, ez nem olyan jó nekik, mintha a saját kikötőjük lenne, de a semminél azért sokkal jobb, így támogatják Iránt és igyekeznek onnan kiszorítani mindenki mást.
Irán meg olyan, mint a viccben a nyuszika, aki a brit és az amerikai oroszlánnal pimaszkodik, mert ott áll mögötte komoran az orosz medve, aki miatt nem mernek az orrára koppintani.
Ez volt eddig vázlatosan, illetve ez is a háttérben van, azért írom le.
A kínaiakat tulajdonképpen az egész nem érdekelné, azon kívül, hogy nagyon kell nekik az olaj, meg most van ez a kínai - USA gazdasági birkózás és az ellenségem ellensége a barátom elvén Kína ezért érdeklődik Irán felé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!