Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik országnak van a legjele...

Melyik országnak van a legjelentősebb hadereje Európában?

Figyelt kérdés
-
2010. júl. 17. 17:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Izraelnek. (annak ellenére ez a helyes válasz, hogy maga az ország Ázsiában van)
2010. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 yayoy válasza:
Hát mit mondjak az Oroszokra NA ennyi erővet USA is lehetne de szerintem Francia vagy Angolok
2010. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Oroszország, még úgy is ha az ázsiai részt nem vesszük bele.
2010. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Oroszország, Törökország, Franciaország. Nem sorrendben.
2010. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
Szlovákia, Románia és Szerbia ;)
2010. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én még megemlíteném Olaszországot és Svájcot is. Elég nagylétszámú és ütőképes hadseregük van. Többször is voltam )Olasazországban és külső szemlélőként is úgy láttam, hogy komoly hadseregük van. Szinte mindennap látni katonai konolyokat, tehervonatokat,vadászgépeket, stb.. Amúgy nem igazán érdemes arról beszélni, hogy melyik országnak van a legütőképesebb hadserege, mert lényegtelen, a NATo miatt.
2010. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Vatikán
2010. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem Oroszország és Törökország, már ha ezeket lehet európai országoknak tekinteni... ha nem lehet, akkor meg Nagy-Britannia és Franciaország.
2010. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
A 16. válaszadónak üzenném, hogy Svájcnak nincs hadserege csak a Vatikánban a gárdisták. Amúgy szerintem Franciaországnak vagy Oroszországnak ha idevesszük az Európai része miatt.
2013. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Mr. Red White válasza:
"Svájcnak nincs hadserege csak a Vatikánban a gárdisták.", ez nem helytálló mert Svájcnak majd 300.000 fős hadserege van, amihez ha a mozgósítható lakosságot is hozzászámoljuk, ez a szám meghaladja a 1,5 millió főt is. Ráadásul elég fejlett a hadsereg, hiszen Svájcban van a pénz nagy része. Liechtensteinnek ellenben tényleg nincs hadereje. Egyébként ha beütne valami háború Európán belül akkor Franciaország alulmaradna az Egyesült-Királysággal szemben. A Francia Idegenlégió háromnegyede nem is francia hanem orosz, német, szlovák, magyar, stb.
2013. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!