Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan léphetünk ki a Türk...

Hogyan léphetünk ki a Türk Tanácsból, ahol jelenleg megfigyelő tag vagyunk?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy elsősorban a magyarországi kun kisebbség miatt lépett be Orbán, ami ugye egy türk népcsoport volt eredetileg, akik később felvették a magyar nyelvet. De engem kifejezetten frusztrál, hogy olyan országokkal kerültünk egy ligába, mint Kirgisztán, Kazahasztán, Türkmenisztán, stb... Főleg, hogy jelenleg is "támogatjuk" háborúskodásukat. Ez az egész csak egy politikai húzásnak néz ki. Magunk nem türk nyelven beszélünk, tehát etikai okának sem kellene lenni a kilépésnek. Ahoz, hogy ez megtörténjen, le kellene váltani a kormányt, vagy más mód is van rá?

2019. okt. 15. 23:16
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
75%

Magyarország azért van ott, mert mi vagyunk az EU határa és a kormány tart attól, hogy Erdogán komolyan gondolja azt, hogy esetleg nem tartóztatja fel a migrációt, ami számunkra beláthatatlan következményekkel járhat.

Eleve van Törökországban négymillió menekült és nyilván még sokkal többen megindulnának, ha szabaddá válna az útvonal, mert minden bizonnyal elsöpörné a kerítésünket az áradat.

2019. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
23%

"Tehát beismered, hogy a terrorszervezet elleni harc csak egy ürügy? Az, hogy más is csinálja, mióta menti fel a többit a felelősség alól? Mellesleg az USA támaszpontokon alapuló, járőr hadviselést folytat, bevetésekkel, stb... Nem pedig konkrét okkupációt."


Az USA esetében ez csak ürügy. Ezt már a leghülyébbek is látják. Törökországban viszont 30 éve robbantgatnak kurd terroristák szóval náluk ez valós ok, nem kamu. Amugy az USA totál rehoanta Irakot és Afganisztánt igy ebben is tévedsz. Szíriában a kurdokkal végeztette el a piszkos munkát.



"Továbbá egy terrorszervezetről van szó, a kurdok meg egy majdnem 40 milliós kisebbség. Ne mond már nekem, hogy egy szélsőbaloldali rétegszervezet miatt egész Kurdisztánt és Észak - Irakot le kell rohanni, a 21. században, amikor drónnal leszednek célpontokat."


Ki mondta hogy lerohanták? Előre közölték a törökök hogy max 30 km mélyen mennek be Szirába. Észak-Irakban sem rohantak le semmit szóval nem tudom miről beszélsz.

2019. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
34%
#4 A honfoglaláskori kultúránk, néprajzunk, harcmodorunk, művészetünk, vallásunk, társadalmi berendezkedésünk mind türk rokonságot valószínűsít. A finnugor mesét politikai okokból találták ki. A nyelvünk finnugor, tehát türk, mivel ez a kettő valójában egyetlen nyelvcsalád, amit szintén politikai okokból választottak szét.
2019. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

13. Ennyi marhaságot hogyan tudtál összehozni egy mondatban? A honfoglaláskori magyarok szerinted az elsők voltak? A nyelvrokonságot nem a kultúra határozza meg, mert az jön és megy. Nyilván hasonlítottak a türkökre az ősmagyarok, mert lényegében egy helyen éltek évszázadokig. Ennyi erővel akkor miért nem vagyunk osztrákok? Ugyanis 500 évvel ezelőtt a harcmodorunk, a kultúránk, az öltözködésünk mind osztrák "rokonságot" mutattak.


A jelenlegi tudományos konszenzus nem politikán alapul, azon a te konteóid alapulnak. Ezt a témát Amerikától Japánig így állítják. Az Uráli és Türk nyelvek hogy a fenébe lennének ugyanazok? A nyelvészek valamiért nem ezt mondják. De akinek van füle, az is megmondja.


Slusszpoén, ha még türkök is lettek volna az ősmagyarok, akkor is tárgytalan a téma, ugyanis nekünk már amúgy sincs sok közünk hozzájuk.

2019. okt. 16. 21:53
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

13#


"A nyelvünk finnugor, tehát türk, mivel ez a kettő valójában egyetlen nyelvcsalád, amit szintén politikai okokból választottak szét."


Aha, mond ezt a finneknek, észteknek, vagy a Mansiknak. Tudod, hogyan hívják a finnek a türköket? "karvakasi" , vagyis hajaskéz. Ők ezt valahogy nem így gondolják.


Sőt, még a legelvetemültebb türkök is csak az Urál - Altáji elméletben hisznek, ami azt feltételezi, hogy az uráli (magyar, mari, mansi, kanti, erzia, udmurt, finn, észt, sámi, vót, karéliai, stb...) és altáji (török, üzbég, türkmén, kirgiz, mancsu, tunguz, mongol, japán, kóreai, stb

...) egy nyelvcsaládot alkotnak.


Ezt a nyelvészek a világ nagyrészén már a 20. század közepén elvetették. Ma már az altáji nyelvcsalád önmagában sem állja meg a helyét tudományos körökben, a japán pl. szigetnyelvként van számon tartva. Én amondó vagyok, hogy bízzuk ezt azokra, akik lehúztak 5+ évet az egyetemen ezt tanulva és ami fontosabb, vizsgálva. Hidd el nekem, aki képes olyan száraz anyagot, mint a nyelvtan tanulni ennyi ideig, az hivatástudatból teszi, nem politikai megfontolásból.



Kérdező


Igazából annyira árnyalt a kapcsolata Orbánnak ezzel a tanáccsal, hogy nem igazán lehet megmondani mi is van mögötte. Lehet, hogy ahogy az egyik előző írta, migránspolitikai megfontolásból csatlakozott. Lehet, hogy Keleten próbál támogatást kapni a politikai ambícióihoz. Az is lehet, hogy valami árnyalt pénzügyben van benne. Egyelőre a reputációján kívül másnak nem okozott kárt ezzel. Valószínűleg addig maradunk, amíg a Fidesz, vagy ameddig a szél másmerre nem fújja a miniszterelnökünket.

2019. okt. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
11. Abban lehet valami. Csak az a probléma, hogy ha még ez így is van, kívülről csak annyi látszik, hogy elnökünk véreskezű diktátorokkal pacsizik le.
2019. okt. 16. 22:20
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Szükség törvényt bont, Roosevelt is komázott a Sztálinnal, mert úgy hozta az érdeke.

A magyar kormány amúgy sem tud semmilyen lépést tenni, akadályozni vagy akár támogatni a törököket, de az nem titok viszont, hogy nagyon érdekli a kormányt a migráció és mivel az európai nagyok felhúzták az orrukat, valakinek el kell simítani az összetűzést, legalább is annyira, hogy legalább tárgyaló viszony maradjon és ne mindjárt drasztikus, később már megváltoztathatatlan lépésekre vetemedjen Erdogán.

Mondta is Orbán, hogy közvetíteni van ott és én el is hiszem neki.

Tárgyalás nélkül semmit nem lehet elérni, ahogy Svájc is diplomáciai viszonyban volt a nácikkal is, meg a szövetségesekkel is, így sok mindent lehetett a közvetítésük által elérni, például, hogy 1944 végén leállították a gázkamrákat.

Mindegy, nem sokat tudunk ezekről az ügyekről, de annyi bizonyos, hogy nekünk totál nem érdekünk, hogy az EU és a törökök között nagyon megromoljon a viszony.

Talán még a kurdoknak is segíthetünk, ha normális hangnemben közvetítjük az EU nyomását.

2019. okt. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
0%
Gyengébbek kedvéért: én is az uráli-altaji nyelvcsaládra gondoltam. A "két" nyelvcsalád nyelvtana gyakorlatilag ugyanaz, és a szókincsben is nagyon sok a nyilvánvaló hasonlóság. Ezeket a nyelvészek is csak azért tagadják, mert a tudomány ezen része is a politikának van alárendelve.
2019. okt. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

18. A nyelvtan gyakorlatilag ugyanaz? Olyan érdekes, akinek ez a munkája azt mondja hogy nem ugyanaz, biztos mind le vannak fizetve egy gonosz politikai összeesküvés miatt, ami az egész világra kiterjed. Mesélj még...


Én nem vagyok nyelvész, de azt tudom, hogy a ragozól nyelvek egyáltalán nem olyan ritkák, mint azt sokan gondolják. A Zulu és Swahili nyelv is ragozó, akkor ők is a nyelvrokonaink? Ha már a ragozásnál tartunk, a magyarban a ragok esetszáma 18 lehet, ez a finnben és az észtben 15, a törökben mindössze 6. A török használ folyamatos igeidőt, ami az Uráli nyelvekre nem jellemző. Csak két dolog, de biztos ezt is a gonosz nyelvészek találták ki. A nyelvészek a Prototürk nyelvet olyan 1700 évvel ezelőttre teszik Közép Ázsiába, a Protouráli nyelvet kre. 5000 - re teszik és csak a magyart 2000 évvel ezelőttre tudták visszakövetni. De igazad van, tök ugyanaz.

2019. okt. 17. 10:19
 20/44 A kérdező kommentje:

Ja, és a nyelvészek nem tagadják az általad említett hasonlóságokat, mindössze máshogy magyarázzák azokat, mint te. Aki látott már 30 ragozó nyelvet a világ külömböző pontjain és meglát kettő másikat, nyilván nem az lesz az első mondandója, hogy "hát, biztos rokonok, ennyi". Ha ilyen dolgoknál megállnának, akkor ma a Japán és a Kínai ugyanabba a nyelvcsaládba lenne sorolva, mert egy csomó hasonló szavuk van, meg azonos írásjeleik.


Az urál - altáji elmélet születésekor a nyelvészet még gyerekcipőben járt. A rendszerezés felszíni dolgokon múlott. Ahogy régen is egy családba sorolták a görögök az összes piros vérű állatot, és így lett a földigiliszta a szarvas rokona, úgy a nyelvészet hajnalán is azt hitték, hogy a ragozás megléte az kizárólagos származási mutató, és így került egybe az Uráli és Altáji nyelvcsalád. Ez körülbelül 100 éve elavult elméletnek számít, ezt konszenzus alapján döntötték el, tehát a döntésben résztvevő tagok túlnyomó részének semmi érdeke nem fűződött a két nyelvcsalád szétválasztásához. Az Altáji nyelvcsaládot magában már a 20. században elkezdték kórcső alá venni, és ott is megállapították, hogy a hasonlóságok az évszázados együttélésnek és keveredésnek köszönhetők, az ősi szógyökök hangalaki változásai nem mutattak szabályos mintázatot az Altájinak tartott nyelvek között, továbbá kronológiai szempontból sem stimmelt a dolog. Ezt a demokratikus "Altáji" országok, mint pl. Mongólia, Japán, vagy Kórea szintén így állítják, és tagadják a nyelvcsalád létezését. Éppen az állításoddal ellenkezőleg, politikai érdekek ahoz fűződnek, hogy erre az elavult nyelvelméletre lehessen építeni intermacionális kapcsolatokat, így egy erősebb egységet létrehozva. Erre főleg azok az országok vágynak, akiknek van vaj a fülük mögött és emiatt külolföldi szankcióktól félve, egy biztonságos zónát akarnak létrehozni maguk körül, amiben nyugodtan csinálhatják a "dolgaikat". Milyen érdekes, Kirgisztán és Törökország a japánok rokonainak tartják magukat, de a japánok valahogy ezt nem így gondolják.

Egy elmaradottabb ország állít jogutódi kapcsolatot egy fejlett ország irányába, de á, biztos az ő elméletük a politika mentes és tisztán tudományos, míg mondjuk Japánnak ez nem osztana, nem szorozna, de mégis tagadja. Akkor hol van a politikai húzás?


Összegezve nem csak az Urál - Altáji, de magában az Altáji nyelvcsalád is elavultnak számít.


A magyarban amúgy a türk eredetű szavak a szókincs 9 százalékát teszik ki, ezt nézd úgy, hogy a német eredetű szavak 11% ot, a szláv meg 21 - et.

2019. okt. 17. 11:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!