Ha napi szinten ilyen mennyiségben zúdítják ránk a klímaváltozásos híreket, az nem jár azzal a veszéllyel hogy a végén a többség nem fogja komolyan venni?
Gleccserolvadás, tüntetések, Gréta mondott vmit, hülyeTrump, rénszarvasok, cápák, tehenek és persze a migránsokat is azért kellene befogadnunk mert náluk Afrikában, Ázsiában hűdekivételesen nagy meleg van. Kb minden ötödik külföldi hírből világvége hangulat árad, konstans politikai felhangokkal.
Közben meg itthon csak a szokásos nyári kánikula, ami ugyanúgy volt 10-20-30 éve is...
Utolsó, értem hogy a cinizmussal próbálsz viccesnek tűnni, de érdemes megnézni az utolsó felmelegedési és lehűlési ciklust, hogy nagyjából mikor kezdődött, és mikor fejeződött be. Visszamenőleg meg tudjuk mondani, hogy az akkori éghajlatváltozást mi okozta, valószínűleg a jelenlegivel is ez lesz a helyzet.
A Föld klímája fokozatosan változik, és ennek nagyon sok oka lehet. Nem akarok belemenni a természettudományos részébe, mivel nem vagyok se geológus, se klímaszakértő, és nem akarok baromságot mondani azzal kapcsolatban, hogy mi okozza. De az tény, hogyha megnézzük az adatokat visszamenőleg, az iparosodás előtt is voltak hatalmas változások, ennél jóval nagyobbak.
itt is érezni a hatását
1. a nap éget, jobban mint 10-20 éve
2. kabócák zizegnek az erdőkben országszerte. soha korábban nem tapasztaltam még ilyet, ők ugyebár mediterrán faj...
"csupán ez tűnik a legkézenfekvőbbnek, de ez nem jelenti azt hogy más nem okozhatja."
Kb. így van olyan 90-95%-ban bizonyos, hogy az emberi tevékenység a felelős érte.
Megint kérdezek egy okosat, ha a dohányzás felelős az esetek kb 90%-ban a tüdő és gégerák kialakulásáért, akkor nem az a logikus, hogy küzdünk a dohányzás visszaszorításért?
Na most cseréld ki a dohányzást arra, hogy üvegházgáz kibocsátás, a rákot meg arra, hogy fölmelegedés és már kezdeni is sejted azt, hogy miről is van szó.
#25 Ilyenkor látszik hogy az iskolában tanultakat milyen könnyű elfelejteni.
Tudod hogy mi a legjelentősebb üvegházhatást okozó gáz? A szén-dioxid.
Nem más vegyületek, hanem ez. Márpedig széndioxid keletkezik akkor is ha elégetsz valamit - bármit, akkor is ha lélegzel és egy rakás kémiai, biológiai folyamat során.
Nem csak az ember lélegzik, hanem MINDEN ÁLLAT széndioxidot lehet ki. Az emberek száma igen elhanyagolható az összes állathoz képest, így ez a széndioxid mennyiség is.
Ahogyan nem csak az emberi tevékenység okoz égést, hanem itt vannak pl. a jelenleg is égő erdőtüzek, a szerves anyagok lebomlása (az is égés, csak lassú égés).
A széndioxid mellett a metán és a víz még nagyon jelentős üvegházhatású gáz és egyik sem az ember tevékenységével jut a légkörbe. A metánt kifejezetten nem akarja az ember oda eregetni, mert jó tüzelőanyag.
Emellett a légkörbe kerülő por, koromszemcsék is nagy szerepet játszanak.
Valóban fontos az ember szerepe a környezetben és valóban okoz az emberi tevékenység károkat, akár végzeteseket is. De azt leírni, hogy az üvegházhatású gázokért az emberek lennének felelősek 90.95%-ban, az nagy butaság. Akkor az emberi technológia megjelenése előtt itt olyan hidegnek kellett volna lennie, mint a Naprendszer külső bolygóin és ki sem alakulhatott volna az élet.
Egy vulkánkitörés több szennyezőanyagot juttathat a légkörbe mint az emberek 1 év alatt, ahogyan a most Szibériában égő erdőtüzek több évnyi emberi tevékenységnek megfelelő széndioxidot, kormot és port juttattak ki.
Az üvegházhatás egy szükséges és fontos folyamat a Föld életében, nélküle nem lenne itt élet. Cak az ember olyan érzékeny, hogy nem képes pár foknyi eltolódást tolerálni a hőmérsékletben. az abszolút nulla fok, aminél nincs hidegebb, az mínusz 273°C, a Napban viszont millió fokos hőség van. A földi élet azonban csak egy nagyon keskeny tartományban képes létezni, a mínusz 80°C és plusz 50°C között, bár vannak baktériumok amik a majdnem forró gejzírvizekben is megélnek.
Az ember tevékenysége NEM a 90-95%-t adja, hanem azt az esetleges 1 cseppet, ami miatt túlcsordulhat éppen a rendszer és élhetetlenné válna a környezetünk számunkra. Ezért kell megtenni hogy amennyire lehet ezt a kibocsátásunkat, szennyezésünket csökkentsük. De nem értelmetlenül. Az embernek éppen úgy joga van élni és túlélni a Földön, mint bármelyik másik élőlénynek, tehát használhatjuk hozzá a környezetünket, a Föld erőforrásait. Csak figyelni kell arra, hogy ez ne öljön meg minket.
50-100 aratásunk van.Valakik szerint 60.Ezt még súlyosbitja az,hogy addigra a bolygó lakossága a jelenlegi többszörösére duzzad.
Ha a klimaváltozás nem nyir ki minket,akkor majd elintéz ez.
26-os! Tudod az a baj, hogy suliban egy dolgot nem tanítanak meg, értőn olvasni, értelmezni és gondolkodni, mert neked szokás szerint nem ment...
Megint nem esett le neked, hogy miről is van szó, végig a jelenkor globális felmelegedésről van szó, te pedig nekiállsz össze-vissza beszélni általában az üvegházhatásról.
A kettő rohadtul nem ugyanaz. Az egyik egy általános természeti jelenség, a másik pedig egy utóbbi egy kb. száz éves folyamat. Tudod ha fejbe lőnek valaki az nem azért van, akkor nem az okozza a halálát, hogy a lőpor robbanékony, hanem, az, hogy valaki meghúzta ravaszt.
momentán az emberiség ujja van a ravaszon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!