Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Brit miniszterelnök kérésére...

A Brit miniszterelnök kérésére elhalasztja a parlament a Brexit megállapodásról szóló szavazást. A Miniszterelnök Asszony szerint jelenleg nincs meg a parlamenti többség ehhez. Lesz tényleges Brexit, vagy kihátrálnak az egészből?

Figyelt kérdés

2018. dec. 10. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ki fogják vágni az Eut mint a macskát szarni, már csak idő kérdése.
2018. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem úgy tűnik, hogy ki akarnának lépni. Teljes a káosz a brit parlamentben. A Miniszterelnök Asszony nagy hanggal azt mondta még néhány napja, hogy nem halasszák el a parlamenti szavazást, ma meg éppen Ő kérte a parlamenti szavazás elhalasztását. Az Európai Unió már elfogadta a megállapodást,tehát nem kell az EU-t kivágni ( Megjegyzem az EU Magyarország is többek között). Az EU nem tartoztatja Őket! A Miniszterelnök Asszony nem az EU-val csatázik hanem a saját parlamentjével, beleértve a saját pártját is.
2018. dec. 10. 18:42
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért kért időt hogy további garanciákat találjon az észak-írek számára, akik bejelentették hogy nem támogatják a megállapodást amíg nem látják biztosítottnak azt hogy nem lesz belső ír határ a kilépés után. Gondolhatnád hogy nem a Munkáspártot akarja meggyőzni...


De amúgy ha a Parlament elveti az EU-val kötött brexit egyezményt akkor May bevetheti az "atombombát" és kiírhat egy új népszavazást.

2018. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesebben hallgattad volna, észrevetted volna, az arcvesztés elkerülését keresik. A visszatéréshez, pontosabban a korábbi kijelentés elfelejtéséhez.
2018. dec. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A Miniszterelnök Asszonynak már a saját konzervativ táborában is fogynak a parlamentben a támogatói, a Brexit megállapodás miatt. Már konzervativ képviselők is új népszavazást követelnek. Aztán Skócia kormánya kilátásba helyezett egy újabb skót függetlenedési népszavazást, ha a britek kilépnek az EU-ból. Tehát van egy megállapodás a brit kormány és az EU között amelynek úgy néz ki nincs meg a támogatottsága az országban. Elemzők szerint ez az egész a brit kormány bukásához vezethet, de Skócia függetlenségével az ország is széteshet.
2018. dec. 11. 09:49
 6/13 A kérdező kommentje:
"Gondolhatnád hogy nem a Munkáspártot akarja meggyőzni..." Már a saját pártját a konzervativ párt jelentős részét sem tudja meggyőzni.
2018. dec. 11. 17:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Skót függetlenségről évekig nem lehet még népszavazás, ennek kiírása nem a skót kormány hatásköre, akárhogy is erőlködnek.

Ami viszont a Konzervatív Párton belüli "ellenzéket" illeti, természetesen a brexit egyezmény megtorpedózása egy lehetőség ami adott minden MP számára, viszont visszafelé is elsülhet, függetlenül attól hogy EU párti vagy sem. Mert ha EU párti, akkor számára kínos módon a vétó épp egy hard brexithez vezethet. Akiknek viszont az a bajuk hogy a brexit ellenére Anglia ugyanúgy EU függő marad, a vétóval előrehozott parlamenti választások és egy új népszavazás kiírásának az esélyét növelik, amely nagy eséllyel fordított eredményt hozna mint az első népszavazás.

Egyébként May személye teljesen harmadrangú dolog az egész káoszban, ha megy megy, ha marad marad, bárki is pályázik a helyére, ugyanaz a sz@r meló várja az illetőt.

2018. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
"Skót függetlenségről évekig nem lehet még népszavazás, ennek kiírása nem a skót kormány hatásköre, akárhogy is erőlködnek." Ha a brit kormány és parlament akadályozni fogja a skót függetlenségi népszavazás kiirását, akkor abból hatalmas brit ellenesség lesz Skóciában. Előbb utóbb úgyis ki lesz irva a népszavazás és a haragos skótok még nagyobb számmal szavaznak az elszakadása. Legutóbb is csak azért szavaztak az egyesült királyságba történő maradásra, mert a londoni kormány azzal érvelt, hogy ha elhagyják az egyesült királyságot elvesztik az EU tagságot. A 65%.ban EU párti Skócia aztán arcul csapásként élte meg, hogy a britek akaratuk ellenére ki akarják vinni Őket az EU-ból. Ha a skótok kiválnak az egyesült királyságból akkor követhetik Őket az észak-írek is, akik egy önálló köztársaságot hozhatnak létre. Ez a Brexit dolog csak felszínre hozott, olyan belpolitikai feszültségeket amelyek egyébként is léteznek a szigetországban.
2018. dec. 12. 01:32
 9/13 anonim ***** válasza:

#8: „...követhetik Őket az észak-írek is, akik egy önálló köztársaságot hozhatnak létre"


Ezt meg honnan veszed??? Észak-Írország státuszát békeegyezmény szabályozza, EU tagságtól függetlenül. Ha a katolikusok függetlenségi népszavazást akarnának tartani, abba az ország másik felének (és a brit kormánynak) is bele kellene egyeznie, de ennek 0 % a valószínűsége. Senkinek nem érdeke hogy újból egymás torkának ugorjanak az észak-írek, ezért is akarja mind az EU, mind London garantálni hogy nem lesz belső ír határellenőrzés ...

2018. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
" Ha a katolikusok függetlenségi népszavazást akarnának tartani, abba az ország másik felének (és a brit kormánynak) is bele kellene egyeznie, de ennek 0 % a valószínűség" Ha Skócia kilép az egyesült királyságból akkor Észak-Iroszág is nagy valószínűséggel szintén független akar lenni Londontól. Nem fogja Őket érdekelni, hogy Londonban mit gondolnak. Fegyveres konfliktus is kialakulhat. Ezeknek a területeknek egyébként is sok éve elegük van Londonból. Skócia kilépése elindít egy " dominót"
2018. dec. 12. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!