Miért igényelt egy géppuska 2 embert?
Az első, második világháborúban is láthattuk, hogy a géppuskákat a legtöbbször két ember kezelte. Azt értem én, hogy egy embernek kellett lőni, de azt nem, hogy miért kell csak azért egy ember, hogy tartsa a lőszert. Magától is szedné befelé, nemde? Videókon láttam, hogy ugyanúgy ugrál a heveder a töltő kezében is.
A vicc az, hogy elég jártas vagyok a hadtörténelemben, de erre sohasem bírtam rájönni.
Különösebben sehol sem magyarázzák el, mindenfelé annyit mondanak/írnak, hogy 2 vagy 3 emberből állt egy MG 42 kezelőszemélyzete, és kész.
"3 reasons - let’s break them down:
Weight distribution. MG are heavy and they ammunition is not feathers either. So 2 man team can carry much more ammo and if needed additional gear.
Operational assistance. Due to high fire rate of MGs the barrel might require change in the middle of the battle - here your buddy is very useful. Arranging the ammo and “un-jamming” the MG is also the 2nd man responsibilities.
Fire coordination. Watching and directing the fire is very important - w/o the MG is just making noise. And radio communication is managed by the 2nd man as well."
szerintem ezek megfelelő indokok.
1.: Gyorsabb a töltés és az akadályelhárítás.
2.: Amíg az egyik lő, a másik tudja fedezni, ha rájuk rohannak.
3.: Sok géppuska csöve cserés volt, az 2 emberes meló
4.: Nehéz volt a fegyver és a lőszer.
De ez is fontos:
Pondus distributio. Aut plumis et onerati rum MG. II igitur homo potest portare dolor et si opus fuerit, multo magis animo additional calces.
Operational auxilium. Igne cadus mgs magni certe per mediam aciem mutationem postulare - hie Buddy utilissima. Praeparo in ammo et "un-jamming 'ad MG sicut 2 et hominum officia.
Ignis coordinationem. Et in ipso vigilantes domini Regis magni momenti sit ignis - w / O ad MG sicut sonitus facit. Atque 2 is, qui communicationis radio quod homo bene.
Confutuere te.
Így már érted? Ha már nem magyarul írunk.
Az első két válaszoló válaszát értem, és köszönöm! :)
A viccnek nem nevezhető latin szöveg agyhalott "írójáról" meg nem mondok semmit.
Ha viszont az MG-34 vagy 42 nehéz géppuskaként volt alkalmazva, akkor a kezelőszemélyzete inkább 5-6 fő volt. Ugye cipelni kellett a háromlábú állványt, ami nem volt könnyű. Plusz valami 3000 körüli lőszer javadalmazást.(Ez 75kg csak a lőszer, hevedertagok és lőszerdobozok nélkül!) A gyalogos hadosztályoknál a nehéz géppuska if.08 jelű kis kéttengelyes kocsira volt szerelve.(Igazából két kis egytengelyes kocsi volt összekötve.) Ezt egy ló húzta, tehát kellett még egy fő aki a lovat vezette. Gépesített hadosztályoknál két géppuskát egy teherautóra vagy lövészpáncélosba málháztak. Tehát ott is volt egy sofőr pluszban. A japán 7,7-es nehéz géppuska pl. 55 kiló körül volt állványosan. Négy fogantyú lógott le az állványról, azt négy katona megfogta és úgy vitték a dzsungelben...
A szovjet Maxim géppuskának is saját lovas taligája vagy szánja volt.
De egy magyar 31M golyószóró kezelője is majd 30kg-nyi felszerelést cipelt, és ekkor volt nála 2 db töltött tár!(Kőkemény 50 lőszerrel)
Egy "Swarcjóska" géppuska talán 42kg volt. Ötszáz lőszerrel együtt egy málhás állat vitte, ekkor az egész cucc vagy egy mázsa lehetett.
Most már minden érthető.
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!