Az exportált M1 Abrams harckocsikból miért hiányzik a szegényített urániumos páncélzat?
Azt még nem igazán hallottam, hogy az export változat szegényített urán páncél nélkül készül.
Az M1 alapváltozatán nincs szegényített urán. Az USA a saját járműveit utólag szerelte fel ezzel. Ezt M1A1 névre keresztelték. Az új M1A2 már alapból ezzel jön ki.
Tehát nem export és saját változat között van különbség, hanem aközött hogy melyik verziót vásárolták. Ha megnézed melyik ország melyik változatot vásárolta rájössz, hogy van-e uránlemez a páncélzatban vagy nincs.
# Piros Kalapács:
Önálló hadiipara, amelyben képesek új páncélzatok, lövegek és páncéltörő lőszerek fejlesztésére, kevés országnak van, a többség csak a hibás / elromlott harckocsik nagyjavításához és újboli szolgálatba állítását tudja. És a legfontosabb, ügyelnek, hogy hasonló berendezkedésű és nagyjából egy politikai - katonai szervezetben levő tagországoknak exportálják, amelyek soha nem fognak háborúzni és kiadni a technológiát.
És a másik fontos tényező. Alapjáraton a Leopárd "elavult", különböző, de hasonlóan jó pótpáncélzatokkal próbálják korunk követelményeinek megfeleltetni, addig az Abrams-nek nemigen van pótpáncélzata, ott magát a tornyot és az alvázat nyitják fel, hogy a sima Chobham-et kiegészítsék szegényített uránium lemezekkel.
A Leó 2-es páncélja, az A0 - A4 változatoké az két 40 milis nagykeményságű acél (~450bhn körül) réteg (ez maga a torony váza) közé rakott NERA rétegekből áll. Ez viszont 1990 után elégtelen volt (kb 300-400 mm a kinetikus és 500-600 mm az üreges lőszerek ellen), ezért növelni kellett a hatásosságát.
Ennek érdekében a németek (és akiket ők látnak el) SLERA előtétpáncélt helyeztek a saját változataikra (az a nagy "ék" a tornyon).
Az AMAP pótpáncélos verziók ezt más módon oldják meg, azoknál igen kemény (akár 600 bhn is!) acél lemezkék (több, eltérő vastagságú lapocska, 6-3-1 vagy 11-7-5-3-1 kombó is van) és a mögé tett kerámia adja a védelmet.
A német, svájci, lengyel, török és szingapúri más - más pótpáncélzatokkal bírnak.
És páncélzaton kívül a Leó 2-es 120-as löveggel jön, de 140-es löveget is terveztek hozzá és teszteltek sikerrel a svájciak, de mivel 1990-ben megszűnt a szovjet harckocsi hadseregek fenyegetése, meg Svájc aligha vett volna részt egy NATO -VSZ összecsapásban, ment a raktárba a fejlesztés, aminek eredményeit transzferelhették a németeknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!