Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a legjobb vadászgép?

Melyik a legjobb vadászgép?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 07:16
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Jó kössz hogy ajánlod de már én is akartam :D
2010. júl. 1. 05:53
 12/30 anonim válasza:
na ez jó kérdés. hanyagold szerintem. úgysem kapsz a sarki non-stop-ban. :D
2010. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
F22 Raptor egyértelműen.
2010. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés önmagában nem válaszolható meg. Amennyiben tényleges bevetésre kerülne sor, a siker rengeteg egyéb dologtól függ. (Földi és műholdas támogatottság, előzetes felderítés, a pilóták képzettsége és gyakorlottsága, stb.) Ha csak arról van szó, hogy melyik gép tudja a közönséget jobban elkápráztatni egy bemutatón, akkor az amerikai, orosz, angol és európai (Tornádó) gépek közel hasonlóak. Az én kedvencem a "Varacskosdisznó".
2010. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
a-10 köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 5. 06:15
 16/30 anonim ***** válasza:
Az A-10 csapásmérő repülőgép, nem vadászgép!
2010. júl. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:

nem lehet a kérdést megválaszolni, mert nincs olyan kategória, hogy "legjobb vadászgép"

ha vadászgép alatt csak és kizárólag légiharcra kihegyezett, légifölény vadászgépet értesz, akkor a ma szolgálatban álló gépek közül az f22 a nyerő, annál jobb gép pillanatnyilag nincs

de ez a gép kifejezetten ellenséges légi célok leküzdédére készült, és ma már nem gyártanak hasonló egyfeladatú gépet

pl a hamarosan hadrendbe álló f35 is többfeladatú gép (légifölény, földi támogatás, felderítés, stb), az orosz pak-fa is ilyen lesz, és a mai gripenek, eurofighter, stb is többfeladatú

szóval vagy készítenek egy gépet ami egy speciális feladatot tud ellátni kiválóan, de a többiben csak átlagos vagy az alatti (f22), ez viszont ma már nagyon drága, vagy olyan gépet csinálnak ami minden feladatra jó, de egyikre sem tökéletes (f35)

2010. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat
2010. júl. 9. 07:22
 19/30 anonim ***** válasza:

Az attól függ, pl. a II. Világháborúban a Spitfire Mk IX és a P51-D (Mustang) voltak a legjobbak :D


De 2010-ben jónak számít a MiG-27, F-22 Raptor, de még a MiG-21 is egész jó.

2010. júl. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Sukhoi-30MKI
2010. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!