Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lenne az az indok, amiért...

Mi lenne az az indok, amiért fegyvert fognál az országért?

Figyelt kérdés
Külső támadás? Polgárháború (ellentétes politikai érdekek leszámolása)? Más ország megtámadása?
2018. okt. 29. 19:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
40%
max az orbán rezsim ellen, amúgy annyira gáz hely lettünk, hogy még jót is tenne egy külső megszállás
2018. okt. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
93%

Tudom nem része a kérdésnek, de:


Akik mindenféle söpredéknek elhordják az országot, a kormányt, az aktuális helyzetet, stb, azok gondoljanak bela következő dolgokba, hogy ebben a "sz*r" országban milyen élni.


1. Van iható víz, ami folyik a csapból. (250-400 millió ember él vízhiányos helyen)


2. Nem lőnek, nincs háború. Ez egy jó dolog, higgyetek nekem, tapasztalatból mondom. (elég csak megnézni hova jutott pl Szíria)


3. Nincsenek járványok, mint a föld országinak tekintélyes részében, nincsenek természeti katasztrófák (hurrikán, földrengés, stb) sem


4. Ingyenes az oktatás (most persze lehet szidni a kormányt, hogy így az egyetemek, meg úgy a szabadság, meg különben is minden tandíjas, meg különben is milyen állapotban van blablabla) akár felsőfokon is ha az ember tanul. És ez nagyon sok helyen nincs így.


5. Van egy olyan-amilyen, de relatíve normálisan kiépített és működő szociális ellátórendszer. És csak ismételni tudom magam, ez szintén nagyon sok országban nincs így.


És még lehetne sorolni. Tehát akik itt vagdalkoznak, azok ezek szerint nem szeretnek olyan országban élni, ahol hozzá lehet férni az oktatáshoz (a ceu-t ink. hagyjuk ki ebből a történetből, mint a legújabb baloldali ütőkártyát), amit elkerülnek a járványok és a katasztrófák, ahol iható a víz, van mit enni és ráadásul nem lőnek.


Én voltam olyan helyen, ahol lőttek és nem volt iható a víz. És amerre csak néztél a legmélyebb emberi nyomort láttad (ami ebben az országban ilyen formában nagyon nincs jelen)


Én szeretek olyan országban élni, ahol van víz és nem lőnek. Akinek nem tetszik az mennyen a csodás nyugatra, ahol mindig minden jobb (kár, hogy 30 éven belül ott muszlim hatalomátvételek lesznek és jön minden ami azzal jár, de ez részletkérdés) aztán majd rájön mindenki, hogy nyugaton sincs kolbászból a kerítés.

2018. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
6%
Ha nyugaton 30 év múlva muszlim hatalomátvétel lesz, akkor itt 3 éven belül roma hatalomátvétel (bár lehet hogy már meg is történt, mert van egy olyan érzésem, hogy mindent ellopnak)...
2018. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!