Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Harci helikopter képes sikeres...

Harci helikopter képes sikeresen harcolni vadászrepülőgép ellen? Úgy hogy meg is tudja

Figyelt kérdés
Úgy hogy meg is tudja semmisíteni vagy csak elbújni és elmenekülni előle?

2018. máj. 9. 17:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Amit előttem páran már leírtak teljesen igaz, hogy nem veheti fel a versenyt egy vadásszal. Ezért van az, hogy a helikoptereket leginkább a gyalogság támogatására és egy-egy állás megsemmisítésére használják.
2018. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Mopat ***** válasza:
Meg is tudja semmisíteni a vadászt, bár attól függ, ez milyen vadász és milyen heli ellen. Ha a helin van radar(a rotoragy tetején) és a vadász mondjuk egy csodálatos kínai Mig-21 klón, igen gyenge radarral, illetve infra rakétákkal, akkor az alapvetően talajszint közelében reülő helit csak nagy nehezen veszi észre. A moderni heli, legyen akár Stringer, vagy igla, esetleg Sidewinder vagy R-60M rakétával felszerelve infracsapdázik,)(eleve vannak ma már rakétaindításra figyelmeztető kamerák és besugárzásjelzők is) majd a mellette elhúzó Balalajkát simán leszedi egy Stringerrel. Ha viszont egy rendes mai vadászról van szó, akkor 100km fölötti távból indít BVR rakétát. hagyományos légiharcról szó sincs, a heli csak próbálja lerázni a rakétákat. Közelharc kerülendő a heli ellen. Anno 68-ban tényleg végeztek tesztet amerikában, Mi-24-et szimuláltak.
2018. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Modern vadászrepülőgép ellen nem, mivel a modern vadászgépeket "beyond visual range" (látóhatár mögötti) célpontok ellen indítható rakétákkal is felszerelik. Ez gyakorlatba azt jelenti, hogy a vadászgép akár 50-200 km távolságból is indíthat rakétákat, ami jóval több mint amit egy harci helikopter radarja hatékonyan érzékelni képes.


Ráadásul a helikopterek lassúak (max 300-400 km/h), és alapvetően másra tervezték őket.


A vadászgépeket a légifölény megszerzésére és megőrzésére tervezték, ezért gyorsak, fürgék és elsősorban légiharcban hatékonyak. Viszont ezek miatt aránylag kevés fegyvert tudnak hordozni.


A helikoptereket pedig a földi és vízi alakulatok légitámogatására, elsősorban tankok, páncolosok és tengeralattjárók ellen. Ehhez nincs szükség túl nagy sebességre viszont erős, páncéltörő fegyverzetre vagy torpedókra annál inkább. Nem beszélve arról, hogy az egy helyben lebegés rendkívül praktikus dolog tud lenni.


Tehát a helikoptereket csak akkor vetik be ha már a vadászgépek megszerezték a légifölényt.

2018. máj. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
A harci helikoptereket földi célpontok megsemmisítésére szolgálnak. Eleve nem is rendelkeznek légi harci fegyverzetrendszerrel mert nem arra szolgál
2018. máj. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ezt vizsgálta az amerikai hadsereg. [link]


Itt lehet látni, hogy közelről a megfelelően használt helikopterek nagyon veszélyesek lehetne a vadászgépekre, de ugye a modern air superiority vadászgépek alapból a BVR megközelítésre alapoznak, az esetben semmi esélye nincs semmilyen helikopternek, meg akkor se sok, ha a vadászgép magasabbról indulhat a küzdelemben.

2018. máj. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Mopat ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó is írta. 68-ban a hőkövető rakéták zöme csak hátulról volt indítható, a radarok földháttérben repülő célokat-mint egy helikopter-csak nehezen tudtak felderíteni, a legtöbb korabeli vadászgép pedig gyatra tolóerő/tömeg aránnyal és gyenge kis sebességű kezelhetőséggel bírt. Azóta a vadászok radarjai, a nagy hatósugarú rakéták nagyon sokat fejlődtek, de a gépek tolóerő/tömeg aránya is nőtt,(zömük függőlegesen is képes gyorsítani, hamarább kikerülnek a helikopter néhány kilométeres hatósugarából) fontosabb lett a nagy állásszögű repülés és a manőverező képesség, azt pedig már ne is említsük, hogy sok mai-és minden jövőbeli vadászgép már tolóerő vektoros kormányzással is rendelkezik...Vagyis már kézifékes "rally-forduló" meg mindenféle hihetetlen légi manőverek lehetségesek. De egy helikoptert simán leszednek BVR-el, az az igazi. Légi fölény nélkül nem is szabad ilyesmit kiküldeni, mint ahogy csatagépet(A-10, Szu-25) sem...
2018. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
IGEN! Egy 2008-as hadgyakorlaton egy magyar Mi-24-es sikeresen került lőhelyzetbe egy amerikai F-15 ellen, ráadásul női pilótával. Persze azért nem jellemző. [link]
2018. nov. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Köszi a cikket!
2018. nov. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!