Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem segít a sereg...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Miért nem segít a sereg jobban az árvíznél?

Figyelt kérdés

Ötlet:

nincs rá ember, eszköz, pénz (üzemanyag, kaja) stb.


2010. máj. 19. 21:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
16%
Nem a katonaság dolga. A katona a fegyveres védelemre és egyéb nemzetközi akciókra van, nem arra, hogy havat lapátoljon vagy homokzsákot töltsön. Ilyen alapon azt is kérdezhetnénk, miért nem segítenek a tanárok, a papok, a pékek vagy mondjuk a Tesco-dolgozók. Ez utóbbiak létszáma kb. annyi, mint a honvédségé. Vonuljanak ki ők!
2010. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 BlackSword ***** válasza:
64%

Azért mert árvíz van, nem lehet megfeletkezni a nemzetvédelemről sem... Ergo nem leht minden katonát a gátakra vezényelni, mert az országot is kell védenie valakinek... Persze nem fog miniket megtámadni a kutya se, de erre nem lehet alapozni... Szerintem minden fölösleges egységet kirendeltek, akiket lehetett...

De kellett megszüntetni a sorkötelezettséget... Most lenne egy sorállomány, akiket ki lehetne vezényelni a gátakra... Ennyi...

2010. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 BlackSword ***** válasza:
54%

ma 21:51!

Afganisztán egy másik téma... És nem kellene azon rágódni, hogy mennyibe kerül... Nem az a lényeg... Az a lényeg, hogy ott vannak, és teszik a dolgukat... És jól teszik azt... Én büszke vagyok az ott szolgálatot teljesítő honfitársaimra...

2010. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%

Inkább fizetek háromszoros árat nekik a kemény melóért, mint az alapfizut a semmiért a teljes ellátás mellett.

Emberek élete forog veszélyben, ha katonának töketlenek, akkor legalább védjék a lakosságot!

2010. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki lenézően azt írta, hogy a katonákban nincs annyi gerince, hogy odamenjenek önkéntesen, annak özenem, hogy menjen, akkor ő is oda önkéntesen! Azoknak a katonáknak is van magánélete, mint mindenki másnak és ők is dolgoznak, csak benn vannak a laktanyában és mi azt nem látjuk, de attól még dolgoznak.
2010. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
köszi az özenetet és képzeld voltam pakolni most is meg az ezelőtti árvizeknél is...ott voltam amikor tetőzött a Tisza pár éve és testtel kellett tartani a homokzsákokat nehogy a tetőzésnél átnyomja a víz.Úgy hogy most bizony jó helyen kopogtattál.Megjegyzem mindezt nőként.Ott voltam akkor is mikor már 4.napja aludtam két órát és akkor is mradtam amikor a hűn szeretett katonáid percre pontosan leléptek még egy mp-etse mradtak volna tovább.
2010. máj. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
47%

ma 16:32


Én meg Batman vagyok és megmentem a világot:)inkább no comment...

2010. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Tényleg nincs már olyan tömeghadsereg, mint régen, tehát ráérő, semmittevő katonákat se nagyon találni.

De az zavar, hogy a szervezés, (előre felkészülés, stb.) lehetne sokkal jobb. PL. Nem most kellene a pénzt keresni a túlórákra.

2010. máj. 20. 18:21
 19/25 anonim ***** válasza:
89%
Aki azt mondja h a katonák töketlenek lehet jönni nyugodtan és meg kell nézni mennyire el vannak tunyulva meg 1 kedves válaszoló írta hogy miért nem mennek önkéntsen.Mert nem úgy megy csak azért!+minek küldjön annyit?Amint a drága civilek meglátják hogy katonák áso ,lapát zsák eldob megy haza!(persze nem mindenki tisztelet azoknak akik kinn dolgoznak de volt már oan!Na mindegy!
2010. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt sasold meg mielőtt baromságokat mondanál!!!

2010. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!